383 Shares 5652 views

Podczas gojenia pępka noworodka, zwłaszcza przetwarzania i zalecenia

opieki nad dzieckiem, zwłaszcza noworodków – nie jest takie proste. Wymaga ona rodzicom pewnych umiejętności i wiedzy. Spróbuj zrozumieć, że goi się pępek noworodka. Ponadto, wszystko o pielęgnacji tej części ciała u dzieci muszą nauczyć się zbyt. W przeciwnym razie, można zarobić sporo problemów. Będą one z pewnością znaleźć odzwierciedlenie w swoim dzieckiem. Jest to bardzo zły wynik. Dlatego lepiej, aby dowiedzieć się o właściwej pielęgnacji noworodka pępka.


W szpitalu

Zaraz po narodzinach pępowina zostaje odcięta – to już nie jest wymagane w przypadku kontynuacji życia. W miejscu nacięcia pozostawia się świetnie. On jest trochę jak clothespin. Służy do zapobiegania krwawieniu.

Pępek trzeba przetworzyć, aby przyspieszyć proces gojenia, a także aby zapobiec gnijących ran. W oddziale położniczym są zaangażowani lekarze i pielęgniarki. Rodzice nie wiedzą prawie nic o toczącej się manipulacji. Zamiast tego, są zainteresowani, jak długo gojenia pępka u noworodków. Dokładna odpowiedź nikt nie daje. Mogę tylko powiedzieć „wkrótce” lub „szybko”. W rzeczywistości, jeśli właściwie dbać o dziecko, a rana zagoi się szybko.

regeneracja

Ogólnie zrozumieć w dzisiejszym wydaniu trudne. Po tym wszystkim, jeśli myślisz, ile gojenia pępka noworodka, konieczne jest, aby zrozumieć, że wszyscy ludzie są różni. I tych, którzy po prostu przyszedł na świat, zbyt. Różnią się charakterem, a ze względów zdrowotnych.

Ważną rolę odgrywają tu regeneracji komórek. Wszystkie osoby jest inaczej. Dlatego ktoś rany i otarcia goją się szybciej, ktoś – dłużej. Konieczne jest, aby to zrozumieć. W zależności od tego wskaźnika zmieni się odpowiedź na pytanie, ilu leczy żołądek noworodka.

Szczerze mówiąc, to tak łatwo odpowiedzieć, nikt nie może. Początkowo znany jako szybko regenerowanych komórek danego dziecka. Dlatego możemy polegać tylko na swoich założeń. Dzieci z szybkiego odzyskiwania może być pozostawiony bez clothespin-zacisk po 3-4 dniach, a długi – na tydzień i pół roku po porodzie. Indywidualnie.

wraca do domu

Prędzej czy później zostanie zwolniony ze szpitala. W tym czasie lekarze zwykle powiedzieć przybliżoną datę gojenia pępka u noworodków. Tak, mówiliśmy, że wszystko indywidualnie. Ale ogólne ramy nadal istnieją.

Faktem jest, że zwykle po powrocie z ciążowe ubrania peg spoczywa na pępka około 3-4 dni. Pełne odzyskanie zajmie średnio około 10 dni (w zależności od szpitala). Jest to w tej chwili jest zazwyczaj orientują młodych rodziców.

Tylko pamiętaj: to nie jest całkiem w porządku. Po tym wszystkim, aby odpowiedzieć dokładnie, kiedy gojenia pępka u noworodków, to trudno. Nie można zrównać wszystko. Ktoś będzie on dłuższy kogoś uzdrowić szybciej. Należy pamiętać. Jedyną rzeczą, która jest wymagana od rodziców w danym okresie czasu – to jest poprawnie obsługiwać rany pępowinowej. Jeśli zastosujemy kilka sztuczek, które podane są w szpitalu, można przyspieszyć ten proces.

Ciekawostką jest fakt, że nawet po dziecko spada peg będzie miał trochę więcej czasu, aby obsłużyć ranę. I nie jest to 2 dni. Średnio – tydzień. Tylko wtedy możemy z całą pewnością powiedzieć, że pępek jest całkowicie wyleczona. wymagana jest nic specjalnego z rodzicami. Tak jak dbać o dziecko w trakcie leczenia?

Oddanie apteczki

Pierwszy etap zmontować ze sobą mały zestaw pierwszej pomocy. Należy mieć niewątpliwie potrzebne do przetworzenia na ranę pępowiny niemowlęcia. W czasie, gdy gojenia pępka noworodka, trzeba mieć:

  • nadtlenek wodoru;
  • Nadmanganian potasu;
  • jod;
  • Zelenka;
  • pałeczki bawełniane i tarcze.

To będzie dosyć jakoś przyspieszyć proces gojenia. Jednak czasami ludzie bez tej liście.

Teraz, gdy już wszystkie niezbędne składniki będą musieli dowiedzieć o pielęgnacji rany. Szczególną uwagę zwrócono na pupochke nie mają po dłuższym clothespin. Dalej – nieco więcej na temat opieki nad noworodkiem. Reguły dla rodziców jest niezwykle proste.

pępek przetwarzanie

Jak długo goi się pępek u noworodków? Mówi się, że wszystko indywidualnie. Jeśli poprawnie obsługiwać ranę, może tylko przyspieszyć proces gojenia. Zapoznaj się z uprzednio zmontowany apteczkę – bez niego nie będzie działać przełożyć pomysłów w czyn.

Główny składnik, który jest wymagany – jest nadtlenek wodoru. Konieczne jest, aby przetworzyć każdy dzień pępek noworodka. Chociaż nie clothespin, starannie wymazane miejsce wacikiem lub dysku. Następnie, jest dużo łatwiej.

Trzeba będzie spadać do pupochek nadtlenek i czekać. Po płynnej pianki, szybko osuszyć je za pomocą wacika. Pożądane jest, aby powtórzyć tę procedurę dwa razy.

późniejsze manipulowanie

Podczas gojenia pępka noworodka muszą być właściwie leczeni. Po leczeniu rany z nadtlenkiem, trzeba będzie wykonać dodatkowe manipulacje. Które?

Wysuszyć żołądka dziecka po nadtlenku wodoru. Kolejnym traktować Zelenko. Dla tego ideału gaziki. Niektóre zalecają używać zamiast zielone jodu pasz lub nadmanganian potasu. Wielu lekarzy sugerują, że możliwe są te opcje, ale w domu najlepiej jest używać najczęściej zieloną farbę. Pomaga leczyć znacznie szybciej niż wszystkich innych komponentów.

Jak przetwarzać rany pępowinowej? Trudno jest odpowiedzieć. Indywidualnie. Po tym wszystkim, czas trwania tych procedur zależy wyłącznie od tego, ile gojenia pępka noworodka. Natomiast po zastosowaniu nadtlenku pianek, muszą obsługiwać ranę. Tak szybko, jak można zauważyć, że proces został zatrzymany, można korzystać: pępek jest 100% wyleczony!

kąpielowy

W zasadzie, to prawie wszystko, co zrobić z rozwagą. Oczywiste jest, ile czasu goi pępka u noworodków. Wystarczy pamiętać o kilku prostych reguł postępowania. Dotyczą one kąpieli dziecka, jak również umieszczenie pieluszki i pieluchy.

Chodzi o to, że dziecko powinno być przeprowadzane procedury wody każdego dnia. W tym przypadku trzeba być bardzo ostrożnym, aby traktować dziecko. Zwłaszcza podczas clothespin nie zniknął. Staraj się nie dotykać go podczas kąpieli. I zanurzyć dziecko nie jest w prostym wodą i roztworem nadmanganianu potasu. Ułatwi to szybkie gojenie rany pępowinowej. Dziecko wycierać po uzdatniania wody muszą być starannie wymazane ruchów.

pieluchy

Przewijania noworodka z kołkiem na pępku może być. Tylko nie bardzo napięty. Jeśli nie można tego zrobić, można to zrobić bez tego procesu.

W dzisiejszym świecie, ogromny popularne pieluszki. Dla nich też jest jedna cecha: jest to konieczne, aby umieścić je na dziecko tak, że materiał nie dotykał pępek. Chociaż nie clothespin, można po prostu schować go pod pieluchy. A przecież ona nie muszą już schować zapięcie pieluchy. Co najważniejsze, do pępka został otwarty. Przy odrobinie praktyki – i będzie sukces! Jedynym sposobem, aby nie musiał się zastanawiać, jak długo gojenia pępka u noworodków.

nie goją

Nie martw się, jeśli dziecko ma ranę nie jest opóźnione o kilka dni. Mówi się, że średnia gojenie podano około 10 dni. Nie jest konieczne, aby podnieść panikę, jeśli nadal mamy do czynienia z leczeniem ran. To nie jest niebezpieczne dla dziecka. Najważniejsze, że nie dostanie się do zakażenia rany.

To nie goi się pępek noworodka? Co robić? Wystarczy wydać wszystkich powyższych procedur, a nie szkodzić ranę. W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby oderwać się clothespin – zniknie sam, gdy są potrzebne.

Najprawdopodobniej będzie można zauważyć trochę zaschniętej krwi na pępku dziecka. Nie można usunąć własną rękę, tylko do rozpuszczenia. Pożądane jest, aby to zrobić za pomocą nadtlenku wodoru. Lub podczas pływania. Cząstki suszy krwi zniknie siebie.

Teraz jest jasne, że goi się pępek noworodka i jak dbać o rany pępowinowej.