787 Shares 1028 views

Właściwa regulacja monitora. Mamy chronić oczy

Powszechnie wiadomo, że nie wszystkie gadżety są lepsze niż ich poprzednicy. Więc co się stało z monitorów komputerowych. Minęło ponad 10 lat od starego wielkogabarytowych urządzeń opartych na Kineskopem (CRT) zastąpiły ich nowoczesny ciekłokrystalicznych (LCD) analogów. Zalety te zawierają niskie zużycie energii, lekkie, małe wymiary i aby bezpieczna.

W tym czasie, specjalistów marketingu firm produkujących matryce LCD nie są oszukiwani, oni po prostu nie powiedzieć pół prawdy. Tak więc, jednym z głównych cech technologii LCD, która jest tylko częściowo ułatwić konfigurację monitora – Rozbieżność ta poczęła i wyświetlania kolorów. Oznacza to, że chociaż monitor i wyświetla wszystkie kolory są nieco inne od tych na ekranie CRT.

Częściowo zrekompensować rozbieżności kolorów może skorygować ustawienie monitora. Jednym z powodów, znajduje się w system oświetlenia matrycę odkształcenia – dostosowuje reprodukcji odcienia. Ostatnio, we wszystkich monitorach LCD jako podświetlenie stosować specjalne lampy gazowe, z którego idealnie białe światło jest prawie niemożliwe. Teraz te modele są aktywnie na rynku z bardziej zaawansowanych monitorów z podświetleniem LED. Są one bardzo łatwe do odróżnienia: Grubość powłoki może wynosić nie więcej niż 10 mm, a zużycie energii jest niewielkie. Monitory LCD diody dokładniej oddają koloru, choć są one dalekie od ideału. Drugi powód odcienie zniekształceń – typ matrycy. Niewielu może sobie pozwolić na zakup wysokiej jakości monitor IPS matrycy wyświetlane poprawnie kolor. Masa powszechne tani TN matrycy i ich modyfikacje.

Goście specjalizuje forach internetowych często zastanawiam się, jak dostosować monitor. Fakt, że wielu z nich zaczynają boleć oczy podczas pracy w swoim nowo zakupionym samochodzie. Rzeczywiście, czasami dobrze wykonane ustawienie monitora pomaga rozwiązać ten problem. Nie jest konieczne, złudzenia, że proponowana przez producenta ustawione są najlepszym rozwiązaniem. To nie jest tak. Oczy każdego człowieka, a zatem monitorowanie konfiguracji musi koniecznie być prowadzone niezależnie, z uwzględnieniem specyfiki ich wizji. Oto kilka ogólnych zaleceń dla matrycy TN, jako najbardziej popularne.

Znaczący wpływ na jakość obrazu sprawia typ linek (interface) łączący kartę graficzną i monitor. Może to być analogowe D-SUB, cyfrowy DVI, HDMI i Display Port popularny. Użyj D-SUB w obecnych systemach nie są zalecane, ponieważ często traci swoją definicję odpowiedniki cyfrowych.

Aby dostać się do ustawień monitora należy nacisnąć przycisk Menu na urządzeniu. Przyciski mogą być ukryte lub generalnie dotknąć. Poziom jasności jest zredukowana do minimum, bo często nawet na zero, można wygodnie pracować. Ale kontrast odsłonić co najmniej 50-75%. Zakres powinien wybrać ciepłe kolory odpowiadające naturalnym światłem słonecznym. Z tych ustawień, kolor biały staje się lekko żółtawy. Czasami jest wyznaczony temperatur – 6300K. Różne „polepszacze” (np, magia kolorów przez Samsunga), reklamowane przez producentów w celu wytworzenia niezakłócone kolory lepiej jest wyłączyć. Czy jasność do wprowadzenia maksymalnej wartości zależy od modelu monitora: do niektórych to poprawia obraz, ale z drugiej strony sprawia, że niezwykle ostre.

Nie będzie źle w systemie operacyjnym, aby odsłonić natywną rozdzielczość ekranu (zwykle maksimum). Dzięki temu obraz staje się wyraźniejszy.

Praca z tyłu ekranu, w ciemności, zaleca się użycie światła zewnętrznego, na przykład z lampę. Spowoduje to usunięcie nadmiaru napięcia z oka.