651 Shares 8016 views

Odbytnicy: objawy, leczenie, przyczyny

Odbytnicy – choroba, która występuje w wyniku klęski odbytnicy, a raczej jego błony śluzowej. Zapalenie odbytnicy może być ostry lub przewlekły. W przewlekłej odbytnicy błony śluzowej wpływa na coraz głębiej. Postać przewlekła może przeszkadzać osobie kilka miesięcy lub nawet lat. Ostre zapalenie odbytnicy, z kolei, może być nieżytowe-ropna, polypous, erozyjne i przeziębieniach-krwotoczny. W zależności od rodzaju i formy odbytnicy, objawy, leczenie i zapobieganie nim może odbiegać od normy.


Wśród głównych przyczyn odbytnicy – niewłaściwej diety (nadużywanie alkoholu i pikantnych potraw), częste zaparcia, hipotermia, chorób narządów wewnętrznych i odbytnicy, a także organów, które są w pobliżu. Są odnoszące się do chorób takich jak hemoroidy, zapalenie pęcherza moczowego, ropień, szczeliny odbytu, zapalenie gruczołu krokowego i tak dalej. Inne czynniki środowiskowe, które przyczyniają się do rozwoju tej choroby: wrzodziejące zapalenie okrężnicy, podrażnienie mechaniczne, termiczne lub chemiczne oparzenia, opryszczka, kiła, choroba Crohna, zapalenie naczyń, różnych chorób, chorób przenoszonych drogą płciową.

Jeśli podejrzewasz, że masz odbytnicy, objawy, leczenie, które muszą być wykonane natychmiast, mogą być bardzo różne i niejednoznaczne. T on podstawowym objawem odbytnicy jest ostry ból w okolicy odbytu. Zwykle towarzyszy ropne lub krwawego zakończenia. W przypadku ostrego bólu, zapalenia odbytnicy się silniejsze podczas wypróżniania. odbytnicy (objawy, leczenie i profilaktyka jego dalszy) często towarzyszy gorączka. Objawy ostrego zapalenia prostnicy również uważane bólu krocza, który może znaleźć się w dolnej części pleców, narządów płciowych; biegunka z krwawym wyładowania, zaparcia. Objawy choroby mogą rozwijać się od kilku godzin do kilku dni. W zaostrzenia przewlekłego zapalenia odbytnicy i fazie remisji choroby na przemian. Na zaostrzenia choroby „przewlekłe zapalenie odbytnicy”, objawów, leczenia i profilaktyki choroby wymagają szczególnej uwagi. Ta postać charakteryzuje się odbytnicy okresowego ból odbytu w odbycie lub w obszarze biodrowym.

Leczenie odbytnicy. Jeśli zdiagnozowano „ostre zapalenie odbytnicy” leczenie choroby odbywa się w szpitalu. Wśród dowodów – leżenia w łóżku, specjalnej diety (nie smażone, pikantne i ostre jedzenie), leczenie przeciwzapalne, kuchenka lewatywy, nasiadówki, ciepły prysznic. W ciężkich przypadkach wrzodziejącego zapalenia odbytnicy stosowane kortykosteroidy. Przewlekłe zapalenie odbytnicy potraktowano w taki sam sposób jak ostry, ale może to być traktowane jako ambulatoryjnych. lekarze często przepisują zabiegi lecznicze, błoto jelit alkalicznej wody do przemywania.

Odbytnicy leczenie środków ludowej. Tradycyjna medycyna oferuje kilka sposobów leczenia tej choroby. Jeśli zapalenie odbytnicy dopiero się zaczyna, jest to możliwe, aby przerwać przyjmowanie alkoholu nalewkę z piołunu rano i wieczorem. Kiedy odbytnicy jest skuteczne kwiaty nagietka sok do lewatywy i maści z kory dębu, kwiaty i zioła Toadflax pieprz wody, który jest wprowadzany na wacikiem do odbytnicy dwa razy dziennie przez kilka godzin. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie środków ludowej racjonalny i w kompleksie z głównym leczenia.

Zapobieganie chorobie jest zredukowana do terminowego i prawidłowego leczenia tych chorób i eliminacji czynników, które przyczyniają się do jego wyglądu. Jeśli opazdat z leczeniem ostrej formie, można go złamać w przewlekłą, która jest znacznie bardziej nieprzyjemne i bolesne. Jeśli jednak w czasie do specjalisty i stosować wszystkie instrukcje dotyczące leczenia choroby, korzystnego wyniku działań terapeutycznych nie długo czekać.