326 Shares 5214 views

Profesor Xavier ( „X-Men”) opis charakteru. Jak przeżył profesor Xavier?

Charlz Ksaver – postać z Marvela, stworzona przez pisarza i aktora filmu Stan Lee. Wizerunek bohatera wizualnie zaprojektowany edytor i rysownikiem komiksów Dzhekom Korbi. „Ludzie X» po raz pierwszy świat widział tę postać w jesieni 1963 roku w pierwszym komiksie. Bohater bierze udział we wszystkich komiksów, anime i filmów serii „X» People. Widzowie to jest przedstawiane jako nieważny, przykuty do wózka inwalidzkiego. Profesor Xavier – człowiek z potężnym intelektem i posiada zdolności telepatyczne.


Charles Xavier pozycja w świecie „Ludzie X»

W świecie Marvela profesora Xaviera jest uczonym w dziedzinie biofizyki, genetyki, antropologii i psychologii. Głównym jego pozycja jest ochrona ludzi z różnych niezwykłych zdolnościach, które nazywane są mutanty. Te zwykli obywatele i rząd traktuje bardzo poważnie, ale mutanty z powodu tej postawy wobec siebie również stać się zły. Profesor Xavier postanowił nauczyć ludzi z niezwykłymi zdolnościami do zarządzania i cieszyć się ich różne możliwości dla celów pokojowych. Zbudował instytut dla uzdolnionych ludzi i dał im schronienie, gdzie mogą być bezpieczne. Hero – żarliwy bojownik o prawa oddziałach, jak stara się zatrzymać mutantów, terroryzowanie ludności cywilnej. Profesor sam Charlz Ksaver to osoba obdarzona niezwykłymi zdolnościami, ale w jaki sposób można ukryć od otaczającego społeczeństwa jego nieograniczone możliwości.

Biografia Charles Xavier

Charles jest obywatelem USA, urodzony w bardzo zamożnej rodzinie. Po śmierci rodziców, którzy zmarli, gdy był dzieckiem, opiekunem przyszłej Profesor X spłodził swoim przyrodnim bratem. W swojej nowej rodziny, był wyrzutkiem, ojczym i brat przyrodni znienawidzony i pogardzany Charlesa dla jego przeboju. Od wczesnego dzieciństwa, Xavier stara się wyjaśnić i zrozumieć ich pochodzenie, skąd jego dar i to, co jest dla tego świata.

Filmografia

W filmie, podobnie jak w komiksach, jest on zmuszony do poruszania się na wózku inwalidzkim. Ideą serii miała pokazać Charles Xavier jako najpotężniejszego mutanta. W trzecim filmie, zatytułowanym „Ludzie X: The Last Stand” jest pokazana jako Dzhina Szary zabija Charles. Ale po demonstracji tytułów wykazano, że bohater zdołał przenieść swój umysł do bliźniaków, tym bardziej, że mózg nie funkcjonuje ostatnia od urodzenia. Oto odpowiedź na pytanie: „Jak przetrwać profesora Xaviera?”. W następnym odcinku w wierszu pojawia Charles tylko na koniec czasu w tej części pokazują, że może to zrobić bez wózku inwalidzkim.

Po raz pierwszy w pierwszej klasie

W następnym odcinku, zatytułowanym „Ludzie X: Pierwsza klasa” Charles jest przedstawiony jako młody nauczyciel, zebrał swoich pierwszych uczniów mutantów. W tej części, twórcy wyjaśnić widzowi, dlaczego profesor Xavier żyje i ujawnić tajemnicę, dlatego jest on przykuty do wózka inwalidzkiego – na samym końcu filmu kula wystrzelona z pistoletu, Shattered kręgosłupa, a on staje się nieaktywne. Ale ze względu na to zakończenie miał wiele sporów, podobnie jak w poprzednich rat franchising widział jak Xavier porusza nogami, a wydarzenia z filmów odbywać się po tych przedstawionych w „First Class”. Jak wynika z założycieli Centrum prequel celowo zainwestował sporo historii niespokojnych relacji pomiędzy Profesor X i Magneto. Skierowany kolejny etap przesłuchań wziął jedyną właściwą decyzję. Idea zemsty i szokujące dwóch bohaterów żydowskiej udało się rozjaśnić brak bohatera wcześniejszych epizodów Hyu Dzhekmana. W tym obrazie, Xavier zamienia się w prawdziwego playboya i ulubieniec fortuny, jego kolorowy osobowość czasami przysłania resztę zespołu mutantów, a nawet intrygują, próbując rozpocząć wojny światowej. Jednak wszystkie głównym planie działka linia jest głównym antagonistą Sebastian Shaw, który jest poważnie zamiar zniszczyć cywilizację.

W swojej starości i młodości

W filmie „Wolverine: Immortal” Charlz Ksaver nie jest zaangażowany, ale pojawia się po tytułach taśmowych i informuje, Wolverine, że musi uratować wszystkich mutantów od śmierci. W przeboju „X Men: Days of Future Past” profesora Xaviera (w tej roli Patrick Stewart) jest prezentowany widzom w starości i młodości. Na wydarzeniach z filmu Wolverine stary Charles wysyła do przeszłości, więc nie dał władze do opracowania strażnika, który będzie zniszczyć wszystkich mutantów. W tej części młodego supermutantem stanie chodzić z powodu narkotyków, który wstrzyknął sobie, ale w tym czasie działania leku bohater traci swoje niezwykłe zdolności. W filmie „X Men: Apocalypse” Xavier – Profesor X – jest młody, a jego zadaniem będzie zbudować silny zespół, który jest w stanie zatrzymać pierwszego mutanta Apokalipsę. Potwór jest potężną istotą z nieograniczonymi uprawnieniami. Walka z nimi będzie łatwe. W „Wolverine-3” z serii „X-Men” Profesor Xavier zostaną przedstawione w podeszłym wieku. Pomoże to, aby zniszczyć przysięgłego wroga Logan.

Alternatywna wersja „Ludzie X”

W alternatywnej wersji profesora Xaviera walczy swojego byłego przyjaciela i wroga obecny Magneto. W „ultimatum” Magneto Charles przebija włócznią, a potem bohater pozostaje sparaliżowany. Po tych wydarzeniach, odnajduje się w przyszłości, gdzie jego kręgosłup jest całkowicie wyleczona. Zdarzenia „ultimatum” jest ściśle spleciona z wszechświatem „Agenci Tarcza”. W „ultimatum” Xavier będą zbliżać się w walce z Apokalipsy, ale ta walka stracił. W rezultacie, Charles umiera z rąk starego przyjaciela Magneto, który złamał mu kark. Postać zostanie pochowany ze wszystkimi pochivshimi mutantów.

Ciekawe życie Charles Xavier

Zamiast czytać książki, profesor woli czytać myśli naukowców i pisarzy. W swoim życiu osobistym, Charles miał romantyczne i pełne miłości relacje z Mystique i Emma Frost, a on przyznał, że największa miłość do niego była Dzhina Grey. W wersji „Ultimatum” Xavier łatwo manipuluje ludźmi i ich uczniów z pomocą swoich umiejętności.