429 Shares 5513 views

Wysokość stolika: standard. Jak wybrać stolik?

Dostępne są dziś szeroko liczba różnych odmian stoliki. Różnią się one pod względem struktury, wielkości i wysokości. Aby wybrać najlepszą opcję, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę charakterystykę głównych rodzajów mebli prezentowanych. Jednocześnie jest ona w stanie stworzyć niepowtarzalny i stylowe wnętrza w salonie.


Wysokość stolika jest jednym z najważniejszych czynników w wyborze tego meble. Funkcja ta pozwala wybrać najlepszy element wnętrza. Odmiany stoliki, jak również główne czynniki wpływające na ich wybór, należy badać szczegółowo przed zakupem.

Ogólna charakterystyka

Uważa się, że w klasycznej wersji kawy wysokości stołu (standard wprowadzony konstruktywistyczne Le Korbyuze) wynosi nie więcej niż 50 cm, ale nie mniej niż 40 cm. Jednak warto zauważyć, że dziś ta zasada prawie nigdy nie jest używany.

Jest bardzo niskie stoliki, wysokość ponad podłogą jest mniejsza niż 10 cm. Są one komplementarne do niektórych nowych stylów wystroju wnętrz. W uzupełnieniu do bardzo niskich wariantów meble na sprzedaż są przedstawiane i wysokie stoły.

Również w oddzielnej kategorii zwolnić składany stolik. Wysokość 70 cm, do których przekształca Przedstawiona struktura odpowiada pełnemu stołem. Tak więc dla takiej tabeli, można siedzieć na krześle do 45-50 cm wysokości.

Tradycyjnie, stolik sugeruje, że było wygodnie usiąść na niewielkim krześle lub pufe. Wysokości siedziska nad podłogą nie przekracza w tym przypadku 42 cm.

wymiary

W klasycznym rozwiązaniu, szerokość i wysokość zależy blat stolika do kawy. Ten standard jest obecnie rzadko stosowane. Poprzednio, przy tworzeniu takiego meble reguła, że szeroki modelu blat odpowiednio niskie meble. Im wyższa nogi na stole, więc to musi być na wierzchu.

Dziś jednak projektanci opracowują wiele opcji oferowanych przez meble. Bierze się tu pod uwagę ogólny styl pomieszczenia, w celu stołu, jak również jego wygląd. Istnieje wystarczająco wysoki i długi szereg mebli, i vice versa.

Przy wyborze wielkości stolik powinien rozważyć jego funkcjonalność, z każdym sofa lub fotel, by stanąć obok niego. Produkt wysokość Wybór zależy również od właściwości funkcjonalnych określonych odmian mebli.

funkcjonalność

Przy podejmowaniu decyzji o tym, co powinno być wysokość stolika, należy najpierw ocenić jego funkcjonalność. Do salonu, które często przyjmują gości niż odpocząć z całą rodziną, przedstawiony przez element wnętrza będzie odgrywać większą rolę dekoracyjną. W tym przypadku może to być bardzo mały i lekki.

Materiały z których produkujemy stoły dekoracyjne nie różnią się zwiększoną wytrzymałość. Jeżeli wnętrze nie implikuje istnienia dużej, wysokiej stolik powinien być korzystne wykonania niskim mebli. W zależności od stylu dekoracji pokoju można nawet zakupić różnorodne niestandardowych mebli. Wysokość stołu jest w tym przypadku może być jedynie 10-15 cm.

Na rodzinne wakacje w pobliżu telewizora będzie odpowiadał bardziej trwałe, wyższą wersję mebla. Ponadto, wymiary powinny być skorelowana z wielkością kanapy lub fotela. Takie tabele tworzyć trwałe materiały. Korzystne jest, aby być wyższe gatunki.

stół forma

Wybierając wysokość i kształt stołu, konieczne jest oszacowanie wielkości pomieszczenia. to będzie wyglądać na miejscu w małej przestrzeni szerokie i długie mebli. Jeśli pomieszczenie jest małe, to lepiej kupić owalny lub prostokątny wąski i niski stolik. On harmonijnie pasować do wnętrza.

Na dużej sali, można kupić okrągły stolik. Będzie dobrze wyglądać obok modułu lub sofę narożną z szerokimi fotelami. W tym przypadku można również zakupić meble z góry kwadratowych. W tym przypadku nie jest konieczne do zakupu mebli na wysokich nogach. Całkiem odpowiedni niskie, małe stoliki.

Szczególną uwagę na wysokość i kształt blatu powinna być podana w pomieszczeniu, w którym znajdują się często małe dzieci. Aby uniknąć przypadkowego wpływu na wystający kąt, to lepiej kupić okrągły lub owalny stolik. Jeśli kupisz meble na wysokich nogach, dziecko nie będzie w stanie dostać się do elementów, które są na stole.

składany stół

Jeśli mieszkanie nie jest charakteryzowany przez jego dużych rozmiarów, a kuchnia nie działa jednocześnie zmieścić całą rodzinę, można kupić stolik z regulacją wysokości. W tym przypadku, w normalnych czasach, ten element wnętrza zostaną zbudowane, bez zaśmiecania przestrzeni.

Jeśli rodzina chce mieć obiad, stół może być podniesiony. Funkcja ta będzie niezbędna, jeśli blat jest stojak na książki. Ten typ konstrukcji nazywany jest transformator. W tym przypadku, siedzieć będzie tak wygodny dla niego w pełnym stole.

Po posiłku lub zwrotów mebli zadanie do swojej pierwotnej pozycji. Wybierając takie meble powinny zwrócić szczególną uwagę na ruchomych elementów konstrukcyjnych. Muszą być wystarczająco wytrzymałe i niezawodne do takiego produktu mogą trwać przez długi czas.

Reguły wyboru wysokość

Wysokość stolika powinna pozwolić właściciele domu wygodnie odpocząć w salonie. Jednocześnie, istnieje jeden prosty popyt. Blat nie powinna wzrosnąć ponad podłogą ponad gniazda pojedynczą. To może być niższa. To jest całkiem do przyjęcia.

Jeżeli stolik umieścić stronę sofie lub krześle, nogi mogą być wyższe niż reszta. W tym przypadku, można kierować się na wysokości podłokietników. Umieścić kubek na stole będzie wygodne, której powierzchnia jest równo z podłokietnikami mebli tapicerowanych.

funkcjonalność

Wysokość stolika powinna być określona przez jego funkcjonalności. Mebel ten może być nie tylko elementem dekoracyjnym wnętrza. Jest to możliwe do przechowywania różnych rzeczy. Dla tej tabeli mogą mieć ukryte lub otwarte półki.

Jeśli te urzędy potrzebują dużo, stół może być dość wysoka. W tym przypadku nie jest konieczne, aby ustawić przód sofie. Nadaje się do tej tabeli będzie wyglądać bok mebli tapicerowanych.

Istnieją różne warianty tych elementów wnętrza. Jeśli właściciele użyć tabeli zamiast Osmańskiego, rozprzestrzenił się na nogach, może on mieć miękką powłokę. Jednakże wysokość takiego produktu musi być niższa niż siedząc na kanapie. Przy doborze wymiarów mebli zależy komfort życia i ogólny wygląd wnętrza.

Po przeanalizowaniu sposobu ustalenia wysokości stolik, każdy będzie mógł wybrać odpowiednią opcję dla swojego salonu. Takie meble harmoniously pasować do wnętrza, a także być w stanie wykonać wiele zaawansowanych funkcji. Nowoczesna produkcja oferuje wiele opcji przy wyborze stolik dla domu lub mieszkania.