147 Shares 3044 views

Dżem z wiciokrzewu: przepis, użyteczne właściwości i sztuczki kulinarne

Pomimo faktu, że wiciokrzew jest znany większości ludzi tylko jako ozdobna i całkowicie niejadalne żywności rośliny, jej krzewy z podłużne jagody, ciemnoniebieski kolor wyraźnie odstawać od ramy. Do kwaśnego smaku słodkiego tych owoców wyglądać czarne porzeczki i nie dają się nim i użytecznych właściwościach: przechowuje witaminy C, glukozy i fruktozy, związków mineralnych wapnia, magnezu i miedzi w nim jest nieprawdopodobny. Najsmaczniejsze wiciokrzew, oczywiście, świeże. Zaleca się, aby skorzystać z tej gojenie berry mieszkańców wielkich miastach, ponieważ ma tonik, antybakteryjne, przeciwnadciśnieniowe i działanie przeciwzapalne, pomaga wzmocnić układ odpornościowy i zmniejszają bóle głowy. Niestety, ten krzew owocuje stosunkowo krótkie kwitnienie czasu na początku lata i wygasa wraz z pojawieniem się innych jagód, a więc najlepszym sposobem, aby zadowolić sobie swój wspaniały smak i w innych porach roku są różne rodzaje detalu: soki, przeciery, dżemy i słodycze, napoje owocowe, suszone i mrożone owoce i, oczywiście, dżem wiciokrzew, przepis z których będziemy prezentować na swojej uwagi dzisiaj. Oczywiście, w procesie gotowania kilka jagody tracą smak i użytecznych cech, ale może to być zrekompensowane przez zwiększenie liczby akcji w zimnych porach roku.

Opcje Pusty

Dla puste z wiciokrzewu powinien zebrać średnio dojrzałych jagód w jasnej, słonecznej pogodzie, a następnie starannie umyć, jak skórki owoców jest bardzo delikatna i łatwo rannych, a potem po prostu rozłożyć na czystym ręcznikiem i pozostawić trochę obsushivayut. Aby zapisać go jako sok, należy przez 3-5 minuty problanshirovat jej pokonania od miazgi, a następnie hermetycznie uszczelnione w wysterylizowanych butelek i umieścić w chłodnym miejscu. W międzyczasie można zrobić cukierki z pozostałej części suchej masy. W tym celu należy zmieszać je z cukrem w stosunku 1: 1, czekać 3-5 godzin, aż do całkowitego rozpuszczenia tego ostatniego i wysuszyć w piecu, a następnie formowane i cięte. Mniej użyteczne dżem wola, kompot i dżem wiciokrzew. Przepis im nie więcej jednak trudne, wymagają obróbki cieplnej jagody, które obniżają ich jakość. Kompot mogą być przygotowane z cukrem lub bez, otvarivaya owoców w misce przez 10 minut od rozpoczęcia wrzenia i walcowania w sterylnym pojemniku.

dżem

Przechowywane wystarczająco długo dżem z wiciokrzewu. Przepis jest bardzo prosty i ma kilka odmian, z których gospodyni będą mogli wybrać bardziej niedrogi sposób na nią. Przykładowo, można najpierw wypełnić świeżo uprane owoce z cukrem w równych proporcjach, w celu uzyskania naparu przez 3-4 godziny do postaci syropu, a następnie umieścić na ogień przez 5-7 minuty. Gotowanie należy powtórzyć po 5-8 godzinnej przerwie. Lub można umieścić na pierwszy ogień roztwór cukru przez 10 minut, a następnie dodać jagody, powielając procedurę po 6 godzinach. Więc bogatszy o zacięciu wiciokrzew. Przepis można poprawić, aby eksperymentować z kombinacji składników i proporcji, ale niesamowite, naprawdę stary, smak ten pozornie nijakich jagody pozostają niezmienione.