778 Shares 2732 views

Zapalenie pęcherza w czasie ciąży: jak uniknąć tej nieprzyjemnej choroby

Najbardziej powszechne choroby układu moczowego, oczywiście, zapalenie pęcherza moczowego, który to stan zapalny pęcherza. Kobiety cierpią z powodu tej choroby częściej niż mężczyźni. Ale najbardziej podatne na tę dolegliwość kobiety przygotowuje się zostać matkami. Zrób więcej z nich z jakiegoś powodu rozwijającego się zapalenia pęcherza moczowego w czasie ciąży. Blisko rozkład narządów moczowego i narządów rozrodczych u kobiet ze względu na rozwój zapalenia pęcherza moczowego i ciąża stanowi warunki wstępne dla szybkiego przenikania infekcji do pęcherza. Pogorszyć sytuację nieco obniżoną odporność podczas ciąży zmiany hormonalne spowodowane rozwojem płodu. Zapalenie pęcherza w czasie ciąży nie tylko zagraża zdrowiu przyszłej matki, ale również rozwija się płód w łonie kobiety.


przyczyny

choroby, takie jak zapalenie pęcherza, występuje podczas wnikania bakterii do pęcherza, które silnie mnożenie i prowadzić do stanu zapalnego w nim.

Wiele bakterii może być w ciele kobiety przed zajściem w ciążę i nie mają negatywnego wpływu na niego. Ale w czasie ciąży, gdy organizm kobiety chroni dziecko w łonie matki, zmniejszenie obrony kobiecych i bakterie zaczynają wykazywać wzmożoną aktywność, stając się niebezpiecznych wrogów.

Nie wykluczone, a zewnętrzna droga zakażenia. W tym celu, przyszłe matki muszą testowane na choroby przenoszone drogą płciową przed ciążą do podjęcia niezbędnych środków.

Przyczyny tych strasznych chorób, jak zapalenie pęcherza podczas ciąży mogą być niewystarczające, a czasem wręcz przeciwnie, nadmierna higiena, gdy nie jest to naruszenie mikroflory pochwy, co prowadzi do nadmiernego wzrostu, rozwoju kandydozy, ryzyko wzrasta zapalenie pęcherza.

objawy

Zapalenie pęcherza moczowego w ciąży charakteryzuje się następującymi objawami:

  • Częste oddawanie moczu. Z wnikaniem bakterii do pęcherza kobiece ciało chce się ich pozbyć, co przejawia się w częstego parcia na mocz. Kobiety mają często wstawać w nocy do toalety, w niektórych przypadkach, nagłe parcie na mocz pojawia się co kwadrans.
  • Nie może być tak zwane fałszywe parcie na mocz przy przejściu trochę moczu lub nie wyróżniać się w ogóle.
  • Jest ból, ból brzucha, uczucie pieczenia podczas oddawania moczu.
  • Może zmiana barwy moczu czerwonawy moczu wskazuje na obecność w niej czerwonych komórek krwi i zapaleń – białka i ropą.

leczenie

Takie nieprzyjemne choroby jak zapalenie pęcherza podczas ciąży, leczenie jest wykonywane przez wykwalifikowany, nie toleruje „amatora”. W przeciwnym razie można uszkodzić nie tylko siebie, ale także przyszłość dziecka. Lekarz zdecyduje, jak leczyć zapalenie pęcherza w czasie ciąży, zgodnie z wynikami badań kobiet. Obecne sposoby leczenia, uznaną metodą wkraplania (wlewy) leków, w tym antybiotykami, bezpośrednio do pęcherza, a tym samym wyeliminowanie ich niekorzystny wpływ na organizm kobiety, jak i płodu.

profilaktyka

W profilaktyce zapalenia pęcherza w czasie ciąży jest zdominowany przez takie środki, jak:

  • zasady higieny;
  • Zdolność do czasu opróżnienia pęcherza, unikając nadmiaru;
  • zapobieganie miednicy hipotermia i dolnych;
  • Wyjątkiem diety i słone, tłuste i pikantne jedzenie;
  • picie wystarczającej ilości wody.

Kobiety w ciąży zaleca się unikać sytuacji stresowych, więcej odpoczynku, unikać forsownych ćwiczeń.

Nie chorują. Dbać o siebie!