145 Shares 9488 views

Kimi Fin – zdolnym zawodnik we wzorze 1

Kimi Raikkonen (patrz poniższe zdjęcie). – słynny kierowca wyścigowy z Finlandii. Kierowca Formuły 1. W 2003 i 2005 zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata. I stał się mistrzem w 2007 roku. Działa w „Ferrari” zespołu. Ten artykuł zawiera krótką biografię rowerzysty.


Początki kariery

Kimi Raikkonen był urodzony w 1979 roku w Espoo (Finlandia). Nawet w dzieciństwie, chłopiec pokazał znakomite wyniki w kartingu. Te umiejętności pomogły mu w 1999 roku wziąć 2 miejsce w mistrzostwach Formuły Super A. Rok później, utalentowany młody człowiek został poddany Formuły Renault, gdzie stał mistrz Kimi.

Wzór 1

Jest oczywiste, że te wyniki obserwowane przez przedstawicieli najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych – Formuły 1. W 2000 roku Peter Sauber Raikkonen zaprosił do swojego zespołu. I Kimi oficjalnie rozpoczął biegi w 2001 roku. Ze względu na sukces młodego człowieka szwajcarskim zespołem zajął czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

utalentowani sukcesy Nowicjusz zauważył Ron Dennis – właściciel „McLaren”. Postanowił zwabić fiński pilot w jego zespole. A pod koniec 2001 roku, Kimi Raikkonen został drugi jeździec, zastępując Mika Hakkinen zakończył karierę. Fiński kierowca mówił tylko dla „McLaren” do 2006 r. W tym czasie, pokazał wszystkie swoje mocne strony i był w stanie konkurować z nawet słynnego Schumachera.

"Ferrari"

W 2006 roku Michael wycofał, a „Ferrari” pozostało bez głównego pilota. Kimi był jednym z głównych pretendentów do tej pozycji. Finn oferowane imponujący umowy – $ 50 milionów na sezon. Ale debiutanckie występy Raikkonen nie były bardzo udane. W pierwszej połowie sezonu 2007 okazał się bardzo pogniecione. Ale w drugim Kimi dał dobre rezultaty, dzięki czemu pilot podjąć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

WRC

W 2010 roku postanowiłem zmienić Raikkonen Formuły 1 do mniej znanej serii rajd WRC. Kimi podpisał do "Citroen Dzhunior Tim." Ale rok później, nagle wzięła udział w amerykańskim serialu „NASCAR” oraz Rajd Szwecji. Po tym, wielu fanów Kimi mówi o rychłym zakończeniu kariery pilota.

Powrotu o wzorze 1

2012 upodobało wszystkich fanów Raikkonen po kierowca powrócił do Formuły-1. Kimi pojechał zespół bolidu „lotos”. Muszę powiedzieć, że w „Ferrari” nie zapomnieć o Finn i zaproponował mu dwuletni kontrakt w 2013 roku. Więc pilot zaczął sezon 2014 w kolorze czerwonym.

sezon 2015

Nowy sezon został partnerem Kimi czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel. przedsezonowych testów wykazały, że „Ferrari” był w stanie zmodyfikować silnik i zbliżyć się do wydajności silników dowodzić „Mercedes”. Jeśli uważamy się występy, zarówno „Ferrari” pilot konsekwentnie wśród dziesięciu najlepszych kierowców w Formule 1.

Wzór 3

W 2004 roku Kimi Raikkonen i Steve Robertson (dyrektor sportowy) założył zespół wyścigowy. Występy w mistrzostwach Formuły 3 rozpoczęła się w 2005 roku. Zespół Base „Raikkonen Robertson Racing” znajduje się w angielskim Woking, blisko McLarena. W 2005 i 2006 roku był częścią Bruno Senna, który był siostrzeniec legendarnego Ayrtona.

Znaczny sukces zespół udało się osiągnąć w 2006 roku, kiedy Mike wziął Conwella w Mistrzostwach Brytyjskich pierwsze miejsce. Udało mu się także zdobyć Grand Prix Makau.

Charakter i hobby

Kimi Raikkonen, którego wzrost wynosi 175 centymetrów, jest uważana za jedną z najbardziej spokojny i opanowany jeźdźców. On jest w stanie bardzo dokładnie obliczyć taktyki i strategii na każdym torze. Dla takich mediów jakości nazwał go „człowiek lodu”, a niektórzy dziennikarze porównaniu do Raikkonena stylu jazdy ze stylem legendarnej Niki Lauda.

Kimi uwielbia spać, więc członkowie zespołu często się obudzić przed rozpoczęciem pilota. Według licznych plotek, pół godziny przed swoim pierwszym wyścigu w Formule 1 Raikkonen wciąż śpi. Poprzez udział w programie „Top Gear” jako gość star, Kimi potwierdził tę informację.

Oprócz wyścigów, Raikkonen kocha hokej, który grał bardzo dobrze. Również pilot uwielbia snowboard i rower. Wyścigi na rowerach śnieżnych i często wygrywają. Ponadto, pilot kocha duchu i jest palaczem.

życie osobiste

Od 2004 do 2013 roku Kimi Raikkonen był żonaty Dzhenni Dalman (fiński modelu). Mieszkał z żoną w Kaskisaari wyspie w ogromnym domu o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. Racer kupił go w 2000 roku, prawie 10 milionów euro. W uzupełnieniu do rezydencji, Kimi ma willę w Phuket (Tajlandia) i luksusowy penthouse w Helsinkach, zbudowany w 1896 roku. Ostatnio kupił za 3 mln €, a kolejne 2 miliony zainwestowane w renowacji.

Teraz żona cywilnej Kimi jest Myntti Virtanen. Na początku 2015 roku para miała syna, Robin.

ciekawostki

W wywiadzie dla magazynu „Racing Line” Kimi Raikkonen, którego biografia został przedstawiony w niniejszym artykule, mówił o swoim pierwszym samochodzie. To była rosyjska „Lada”. Odkryli ją z ojcem na samochody wywrotki i zrobić odzysku. Po naprawie Kimi malowane „Lada” w kolorze czarnym. Według kierowcy stwierdzono, że był to dobry samochód, który prawie nigdy nie złamać.