654 Shares 5157 views

Zielony groszek w puszkach: przepis gotować w domu

Z pewnością każda kobieta przynajmniej raz, ale wpada w kłopoty, gdy goście są po prostu przyjść i zawartość otwartych dla „Olivier” słoiki z groszkiem biednych. Ten produkt, który jest niezbędnym składnikiem ulubionej sałatki, albo są zbyt miękkie, lub odwrotnie, trudne. Robią to możliwe przez puszkach groszkiem?


Receptą na jego przygotowanie w domu pozwala uzyskać produkt, nie jest gorsza od tej, którą można kupić w sklepie, i umiejętnie dostosować swój smak. W tym przypadku, będzie w pełni przekonany, że naturalność tych łagodnych groszkiem. Można go uzyskać inny smak Groszek konserwowany. Przepis zaproponowana w niniejszym dokumencie, można zmienić, z innych dodatków (na przykład, zamiast ocet, kwas cytrynowy). Dwa sposoby obróbki cieplnej są również opisane.

Groszek konserwowany: przepis z octem

Uporządkuj owoce usuwając perespevshie, uszkodzone i uszkodzone przez szkodniki. Odmiany wybrane specjalnie do grochu była tzw dojrzałości mleka. Otwarte strąki grochu i wolny od „płaszcz”. Wytworzonej pasty do obrabianego przedmiotu jest obliczana w następujący sposób: do każdej 0,5 l pojemności 650 g ziarna potrzebnej do około 175 g marynaty. Dolna blanszowania dla grochu w cedzidło do wrzącej wody (rozpuścić w nim soli i cukru, – 1 litra 1,5 pełnej łyżki ..) przez 3-4 minut, po czym bezpośrednio schłodzić pod bieżącą wodą .. Rozprzestrzeniać groszek na słoikach i zalać marynatą. Z tego szczepu wre cieczą i dodać taką samą ilość soli i cukru na 1 litr. Dodatkowo, jak wlać 100-120 ml octu 9%. Gotować marynaty i wlać do słoików. Wysterylizować małe pojemniki na 15-20 minut, duży. – dwa razy dłużej. Zakasać pokryw i mieć pewność, aby zakończyć, obracając. Po całkowitym ochłodzeniu opuszczenia lokalu przez 2-3 dni. Jeśli roztwór nie jest mętna w bankach, tym mniejsza jest przechowywanie w piwnicy.

Groszek konserwowany: podwójna sterylizacja przepis

Jest bardziej wiarygodne metody obróbki cieplnej. Zebranych puszkach grochu w zimie można ponownej sterylizacji przez puszek po pełnym chłodzeniem. Do tego gorącego garnka, wraz z bycia w jej słoików delikatnie zdjąć z ognia i miejsce w zlewie, wysyłając strużka wody w gorącej wodzie pomiędzy szklanym pojemniku tak, że nie stykają się z gorącym szkłem. Okresowo przewinąć dania na równomierne chłodzenie. Po ochłodzeniu sterylnych słoików, usunąć z wody i umieszcza w lodówce na noc. Następnego dnia powtórz krok sterylizacja, począwszy stopniowo ciepłe groszek i wytrzymać czas dostępny dla pierwszego etapu wrzenia. Zakasać gorących słoików w zwykły sposób, obrót, owinąć i pozostawić chłodzenia. Przechowywać zawsze w piwnicy lub piwnicy, w puszkach grochu. Przepis opisano powyżej, jak widać, jest proste w konstrukcji i jest dostępny nawet początkujący kochanki. Udane zbioru upraw!