148 Shares 7574 views

Co dobre piwo? Jakie piwo jest najlepszy w Rosji? Najlepsze piwo

W naszym kraju, piwo picie, picie, i prawdopodobnie będzie pić. Bardzo jest kochany przez Rosjan. Ten pienisty napój po raz pierwszy zaczął gotować przez kolejne pięć tysięcy lat temu. Od tego czasu technologia wytwarzania ciekłego chleba zmieniła się dramatycznie, więc dzisiaj piwo ma cały arsenał pikantnych smaków i aromatów. Każdy wie, że wysokiej jakości i smaczne napój otrzymywany jest z czeskim, niemieckim, angielskim piwowarów. Czy to w Rosji. Dziś na półkach supermarketów prezentuje szeroki wachlarz jęczmiennego trunku, a konsument jest logiczne pytanie: „Jak się nie przeliczyć i kupić naprawdę dobre piwo” Przed udzieleniem odpowiedzi, warto wspomnieć, jakie korzyści niesie ze sobą cieczy chleb ,


Przydatne właściwości

Wydaje się, więc, jakie korzyści może mieć piwo, które należy do kategorii napojów alkoholowych? Właściwie mogę.

Fakt, że piwo zatęża masa witaminy i przeciwutleniacze, co minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto w chmielu są substancje polifenolowe, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zapobiega rozwojowi raka i niszczą wirusy.

Ciemne lub jasne piwo

Należy jednak wspomnieć, że w większym stopniu powyższe efekty mają ciemne piwa jęczmiennego napój, a nie tracą poczucie proporcji w ich użyciu. Zatem, dobre piwo – ciemne piwo. Ale mimo to, wielu rosyjskich konsumenci preferują odmiany kategorię „lager”. Dla nich jest to dobre piwo w pierwszej kolejności, ponieważ smakuje.

Ale w miarę jak narzędzie nie jest minimalizowane, ponieważ piwo na etapie produkcji, filtrowanie i odlewania traci cały szereg substancji organicznych. Według ekspertów, dobre piwo wykonany z pszenicy w Niemczech, gdyż słynie z dobroczynnych właściwości. Najbardziej wytrzymałe jęczmień napojem jest piwo, które jest przyjemny aromat owoców symbiozie i wysokie stężenie alkoholu.

Z pewnością niewiele osób nie wie, co dobre piwo jest produkowane w Czechach i Niemczech. Te kraje są trendy w sztuce warzenia piwa.

Czech

Po raz pierwszy pienisty napój w Czechach rozpoczęła produkcję z powrotem w 1088 roku. Choć piwo warzone jest wyłącznie w domu. Później zaczęli budować małych fabryk, a ich właściciele są zjednoczeni w sklepie i budować hurtowe dostawy ciekłego chleba. Wtedy władca Czech, Wacława Korol, był przekonany, że firma robi dobre zyski. Aw 1118 nakazał budowę pierwszego dużego browaru.

Dziś można spróbować najlepsze piwo w Czechach, a wszystko ze względu na technologię przygotowania piwa wymaga użycia tylko chmielu wysokiej jakości. Za nim przyjść nawet niemieckie browary. Dlatego nawet najlepsze piwo produkowane w Republice Czeskiej? Fakt, że jednym z głównych składników w produkcji jest czysta woda, który jest uzyskiwany z artezyjskiej. To jest czyste i miękkie.

Należy zauważyć, że czeskie piwo jest podzielony na poszczególne kategorie. W szczególności, nie jest "kilkanaście" (zawartość brzeczki – 10%), "dwanaście" (zawartość brzeczki – 12%). Istnieją odmiany jęczmienia ciemny napój słodowy (parzonej ciemności) światła (światło słodu parzoną), pół-ciemność (napar z mieszaniny światła i ciemności słodowy) rzhezane stopnia (połączenie jasnego i ciemnego piwa).

Dziś najlepsze piwo w Czechach – to Velkopopovický Kozel ( "Velkopopovitsky koza"), Krušovice ( "Krušovice"), Staropramen ( "Staropramen").

niemiecki

W Niemczech, pienisty napój zaczął warzyć w 1156 r.

Nie było żadnych browary i płyn chleb przygotowany w klasztorach. Naturalnie, taka produkcja obiecał znaczny zysk. Na uwagę zasługuje fakt, że w średniowiecznych Niemczech, piwo nie jest uważany za napój alkoholowy: była to alternatywa dla zwykłej wody.

Starożytni niemiecki parzenia przepis wiąże się z wykorzystaniem ziół i zbóż. Oczywiście, smak tego napoju jest słaba. Tylko kwestia czystości piwa został rozstrzygnięty w 1516 roku na poziomie legislacyjnym. Innymi słowy, w wytwarzaniu piwa zabronione żadnych składników – z wyjątkiem słodu, chmielu i wody. I dziś można zobaczyć na półkach niektórych sklepach butelki piwa z napisem „1516”, a wielu koneserów dziś uwierzyć, że jest to najlepsze piwo że musieli spróbować. W procesie wytwarzania ciekłego chleba w Niemczech uważnie monitorować jakość drożdży. Fermentacja jest dwojakiego rodzaju: z oddolnych i koni – w pierwszym przypadku, gdy napój przechowywane dłużej.

Oczywiście, zakres niemieckich piw dzisiaj niezwykle ogromne. Jakie piwo jest najlepszy – każdy decyduje indywidualnie, w zależności od ich preferencji i upodobań. Dzisiejsi konsumenci wybierają: Roggenbier (piwo żyta wynosi 5,5% zawartość alkoholu), Schwarzbier (bottom-fermentowany produkt, bardzo ciemny), Pilsner i Altbier – (górna i dolna produkty fermentacji o zawartości alkoholu 4-4,8%).

W Niemczech szczególnie cenione odmiany lekkie piwo i sprzedaży liderem jest marka Krombacher.

rosyjski

Krajowy rynek parzenia wpływa również na jego rozmiar. Statystyki wskazują, że tylko w 2012 roku, Rosja wyprodukowała około 10 milionów litrów piwa.

Należy zauważyć, że członkowie rosyjskiego rynku piwa – to jest w zasadzie firmy zagraniczne. lwia ciekłego chleb produkowany „Baltika” spółki (udział – 37,4%). Drugą pozycję na rynku zajmuje strukturę handlową INBEV (16,4%), po trzecie – Heineken (11,7%). Również na liście liderów w sferze krajowych firm piwowarskich są Efes (udział – 10,9%) i SABMiller (7,2%). Pozostała część rynku opanować mniej znanych marek: ich produkty są produkowane w regionalnych mini-młynów, tylko duże zapotrzebowanie wśród rosyjskich konsumentów.

Import zagranicznego piwa jest ograniczone

Oczywiście, rynek rosyjski jest również przedstawione i zagranicznych firm, które są zaangażowane w imporcie piwa z Belgii, Niemczech, Czechach, Polsce i innych krajach. Jednak w napiętej sytuacji politycznej udziału zagranicznego piwa maleje. Rosyjski konsument stał się mniej kupić piwo zagranicznych marek, przede wszystkim dlatego, że ceny napojów zagranicznych skoczyły przynajmniej 2,5 razy.

W naszym kraju, konsumenci preferują marki piwa „Złota Beczka”, „Stary Melnik”, „Siberian Korona”, „Neva”.

Dla piwa w Rosji zwiększonego zapotrzebowania

Według statystyk, większość nabywców dla najlepszego piwa w Rosji – jest lekki, mały twierdza drink, pakowany w szklanej butelce. 83% badanych natomiast zamówienie napój światło przesączone, 7% – lekkie nefilrovanny. Tylko 10% respondentów stwierdziło, że lubią ciemne piwo. Jak już wspomniano, większość preferuje piwo smakoszy piwa średnio twarde (4,5-5%). Około 10% Rosjan zdecydować się mocnego piwa, a tylko 3% konsumentów kupić tylko napój.

Co to jest, świeże piwo?

I oczywiście, w naszym kraju jak kupić piwo przez szkło. Napój ten jest zawsze świeże, co samo w sobie jest wciągająca. Najlepsze piwo, jakie można znaleźć w sklepach znajdujących się w bezpośredniej bliskości zakładów produkujących pienisty napój. Zwiększone zapotrzebowanie jest piwo „Ziguli”, „Klinskoe”, „Admiralicji”.