186 Shares 2942 views

Aglet – akcesorium z długą historią

Słowo „aglet” pochodzi od niemieckiego anhsel i zespołu, czyli „pod pachami” i „łuk”. Aglet – jest pleciony sznur bawełniany z metalowymi końcówkami. Jest ono stosowane od połowy 17 wieku, przede wszystkim jako dekoracja mundurów wojskowych.


zgodnie z przepisami

Aglet jako integralna część munduru musi być noszony na paradzie w gwardii honorowej i muzyków orkiestry wojskowej. On jest zwykle przymocowany do prawego ramienia, ale czasami, w tradycji, można zamontować po lewej stronie. W przypadku historycznej rekonstrukcji stroju aiguillette zamontowane zgodnie z obrazu lub opisu.

Teraz także aiguillette są firmy członkiem tzw perkusistów. Jest on dołączony jako wojskowy, ale ma swoją własną specyfikę: „żeńska” husarskie kostium ma klapę, więc aiguillette w tym przypadku po prostu starannie uszyte do munduru, a jeśli istnieje wiele poprzeczne paski na guziki, mogą być przyłączone do końca warkocz do jednego z nich prawidłowa wysokość. W przypadku reguły perkusista nie jest, jak z wszelkimi kostiumów teatralnych.

pochodzenie

Istnieją trzy wersje jak było aiguillette. To, według pierwszej wersji, pierwsza lina była pasza, noszone niegdyś żołnierzy, a okucie stosowany do czyszczenia nasion. Uważa się, że to było pierwotnie długi knot muszkiet.

Druga wersja mówi, że aiguillette pojawił się we Francji. Trzymać konia, gdy jest w dół ogólnego adiutant skoczył na szyi krótkiej pętli zwierzęcia liny, a dla wygody zawsze odbywa się z nim, i jest przymocowany do szelek lub epolety.

I po trzecie, najbardziej romantyczna wersja mówi, że w czasie, gdy w Holandii i Hiszpanii walczyli o niepodległość, holenderski pułk przeniósł się z wojska księcia Alby do swoich rodaków. Rozgniewany książę zaczął spędzać cały pułk, któremu udało się uchwycić. Żołnierzy w znak pogardy zaczął nosić na ramieniu liny.

Być może wszystkie te wersje są poprawne i mogą być w rzeczywistości pochodzenie węzłów inaczej, ale teraz jest on powszechnie stosowany do dekoracji munduru i przez kilkaset lat, istnieją pewne zasady, jak nosić aiguillette na formularzu. Zasady te mają zastosowanie we wszystkich krajach, z nielicznymi wyjątkami, które mogą być związane jedynie z niektórymi lokalnymi tradycjami.

Jak uszyć aiguillette

Nowoczesne aiguillette – nie tylko liny, i cała masa z nich, ale w każdej formie, czy to morze lub połączone ramiona, on mocowany pod prawym ramiączka. Najpierw trzeba otporot narzut o około połowę, a następnie umieścić pasek znalazł się w odległości 0,5 mm od krawędzi górnej części kolumny tulei. Pierwszy ma iść przewód o dekoracji (pędzla okucie). Drugi koniec wierzchołka jest przymocowany za pomocą klapy. Aby to zrobić, pod nią w sposób szczególny przyszyć guziki. Ważne jest, że pętla posiadający końcówkę nie był widoczny spod klapy. Czasami zamiast przycisków szyte tylko pętlę.

tradycja

W Imperium Rosyjskim aiguillettes pojawił się w pierwszej połowie 18. wieku. Nosili grenadierów i muszkieter pułki. Oficerowie nosili pozłacaną lub srebrnej kręgowego i żołnierzy – zwykła bawełna. Na początku 20 wieku stało się integralną częścią generałów formularza. pomocnicy Aiguillettes sobie wszystkie siły zbrojne i oficerów Sztabu Generalnego.

Po rewolucja w 1917 został zniesiony aiguillette, ale ponownie wprowadzony w ZSRR 1971. Dla funkcjonariuszy było złoto, z dwoma pętlami i końcówki metalowej. Sierżanci, podoficerów, marynarze i żołnierze zaczęli nosić srebro, z których tylko końcówka była złota.

W tym samym 1971 roku w paradzie na cześć rewolucji październikowej, forma została ozdobiona żołnierze warkocz, a następnie wszedł do tradycji hazing, tzw „dembelsky” aiguillette. Ten self-made białe lub barwne sznurki, które zostały dołączone do formularza zgodnie ze wszystkimi przepisami.

W innych krajach

Co ciekawe, istnieją cztery klasy aiguillettes w armii brytyjskiej. Pierwsze, czy Royal: aiguillettes drutu złota. Są ludzie zajmujący stanowiska sądowe – lekarzy sądowych (lekarz-lekarz), chirurdzy sądowe, księża, Household Cavalry, a także marszałkowie terenowe, marszałkowie Admirals floty i powietrznych szeryfów.

Tzw ministerialne lub drugiej klasy: są urzędnicy z Rady Obrony. Aiguillettes to klasy różnią się kolorem w zależności od rodzaju sił zbrojnych: złoto i ciemny niebieski – dla marynarki i magenta i cyjan – Army i Air Force.

Ten sam kolor jest pomalowana z trzeciej lub funkcjonariuszy, aiguillettes klasy, którzy byli oficerowie armii, sił powietrznych i marynarki.

Proste czwartej klasy są kaprali i muzyków dragonów.

Teraz aiguillette – należy mundur w prawie każdym kraju na świecie. Chociaż różnią się one pod względem wyglądu i liczby kolorów są prawie zawsze ustalony w ten sam sposób.