462 Shares 9171 views

szafa montaż: jak to zrobić samemu?

Szafa jest zaawansowany projekt, który różni się dużą pojemność i łatwość użytkowania. Wewnętrzna przestrzeń szafy składa się z licznych półek przeznaczonych do przechowywania różnych rzeczy. Modele wykonane są z wysokiej jakości i dużej wytrzymałości materiałów, są drogie. Jeżeli żądana kwota nie masz pieniędzy, i rozwiązać problem przechowywania rzeczy jest niezwykle ważne, szafa montaż z rękami – to jest dokładnie to, co zrobisz. Aby rozpocząć, należy przygotować narzędzia, które mogą być potrzebne do pracy, a także deski, akcesoria i prowadnice do drzwi przyszłego gabinetu.

Zespół ubrania jest wykonana w kilku etapach:

1) Tworzenie szkicu. Na tym etapie konieczne jest, aby ustalić, jakie sekcje i przedziały będzie szafa, półki, ile będzie się w nim. Zrób szczegółowy schemat z wymiarami wszystkich elementów obudowy.

2) Na podstawie szkicu wyniku obliczeń materiałów i elementów mocujących, co wymaga komory montażowej szafki.

3) iść do sklepu lub na rynku niezbędnych materiałów budowlanych. Na tym etapie możliwe jest, aby przystąpić do produkcji pojedynczych elementów obudowy.

4) Bezpośredni montaż szafy przy użyciu zakupionych materiałów i elementów złącznych.

Najpierw należy bezpiecznie przymocować podstawkę boczną, a następnie – pionowe przegrody, które będą znajdować się w obudowie. Zaleca się korzystać z narzędzi takich jak reguły składania, ustawione prostopadle i zainstalować wszystkie elementy konstrukcji poziomie budynku. Poprzez zamontowanie górnego panelu może poruszać się tylko po instalacji pionowych elementów konstrukcji.

Następnym krokiem – montaż drzwi szafy. Nic skomplikowanego o nim. Przeprowadzić drzwi może być jednym z dwóch sposobów – z mniejszą lub górnych elementów mocujących. Jeśli zdecydujesz górną metodę mocującej, skrzydło drzwiowe muszą być przymocowane do górnego panelu, a jeśli jest niższa, a następnie na podłogę. Do produkcji przewodnika najlepiej jest użyć aluminium lub profil stalowy.

montaż szafy obejmuje nie tylko montaż ramy, ale także specjalnych łączników, przy zachowaniu wewnętrznej półki. W miarę przesuwania wieszaków na ubrania, muszą być zainstalowane na paskach pieprzem, a następnie bezpiecznie przymocować za pomocą śrub. Końce wsporników i jest w środku obudowy, można ozdobić ściany, za pomocą specjalnych podkładek wykonanych z forniru. Oni są dobrze przymocowane do małych gwoździ i kleju.

Najbardziej komfortowy bar chwyt jest uważana za model do otwierania drzwi. Jej tylna część musi być przymocowany do wewnętrznej powierzchni drzwi. Aby rozwiązać ten uchwyt używanych śrub i kleju.

Elewacja szafy coupe i wszystkie elementy, które są w umyśle, trzeba pokryć żądany kolor farby. W tym celu, farba emulsyjna dla ciebie najlepsze. Opcjonalnie można ozdobić drzwi nieskomplikowanych wzorów, serwet szmatki lub zrobić znakomity rocznik elewacji. Pod koniec procesu montażu szafy, zamknij prowadnice drzwi ze specjalnymi pasami.