708 Shares 3529 views

Pokrycie dachowe Onduline – funkcji i technologii instalacyjnej

Ondulin jest materiał budowlany wykonany z pulpy leczonych żywic termoutwardzalnych, w wysokiej temperaturze i impregnowany bitumem. Powłoka ma odporność na wilgoć i trwałość, nadaje się do zadaszenia większości rodzajów dachów, oraz specjalnej powłoki malarskiej na przedniej stronie papieru daje dodatkową ochronę przed skutkami mechanicznymi środowiska. W przeciwieństwie do postaci analogowej, Onduline odporne na pleśń i gnicie, co zapewnia jej unikalną kompozycję. Nie bał alkalicznych, kwasów, benzyny i innych mediów agresywnych. Jednocześnie arkusze są przyjazne dla środowiska ze względu na brak w składzie azbest. Ale jak każdy pokrycia dachowego, Onduline posiada szereg funkcji dla niezawodności i pewności instalacji dachu muszą być wykonywane zgodnie z ustalonym technologii. Technologia ta jest dość proste i jednoznaczne i jest opisany w instrukcji, które muszą być dołączone do zestawu arkuszy. Jednakże, istnieją zasady, które powinny być znane wcześniej.


Więc najpierw trzeba zadbać o skrzyni, i do którego zostanie dołączony arkuszy Onduline. Materiał ten jest odpowiedni dla dachów z nachylenia 12-14 °, w którym to przypadku etap osłona 45 cm. Jeżeli nachylenie jest większe niż 15 °, toczenie etap może być zwiększona do 60 cm. Do poziomego pokrycia dachowego nie jest to zalecane. Poszycie jest wykonane z drewnianych barów, które są zainstalowane na dachu starego, lub specjalnie przygotowanych nowy dach. Materiał ułożone fale podłużne dół do dachu nie opóźniony wody i śniegu. Nakłada się pomiędzy sąsiednimi arkuszami 1-2 fali, w zależności od kąta nachylenia dachu. Nakładające każda kolejna seria 15-20 cm Niektóre zasady powinny być przestrzegane w procesie montażu dachu .:

1. Praca Instalacja r Ondulina przeprowadza się w zakresie od -5 do +30 stopni Celsjusza. Wynika to z faktu, że w innych temperaturach materiał traci swoje właściwości nieco w działaniu i może ulec uszkodzeniu.

2. Gdy dach jest położony, istnieje potrzeba, aby dostać się na już edytowanego materiału. Zaleca się używać miękkiej buta i staje się wyłącznie na fali, zamiast pogłębiania.

3. Jako łącznik Ondulina trzeba używać specjalnych gwoździ dachowych z oczekiwaniem 20 sztuk na 1 arkusz, ale w tym przypadku producent może zagwarantować, że dach pozostanie na swoim miejscu nawet przy silnych podmuchach wiatru.

4. Podczas mocowania arkusza do skrzyni paznokcie są napędzane wyłącznie w górnym przebiegu. Co daje dodatkową gwarancję, że dach nie przecieka w miejscu montażu, jak woda będzie toczyć się.

5. Ondulin wrodzonej miękkość i elastyczność, ale w czasie instalacji nie należy ciągnąć arkuszy do siebie, bo wtedy może to spowodować deformację powłoki. Należy zachować ostrożność, interfejs linii, zarówno w kierunku poziomym i pionowym.

6. Przed rozpoczęciem pakowania, należy dokładnie zbadać załączone instrukcje do obliczania i wyciąć arkusze wymaganych rozmiarach.

Montaż dachu Onduline nie wymaga specjalnych umiejętności i wysoki poziom profesjonalizmu, który pozwala zorganizować piękne, trwałe, praktyczne i trwałe dach siebie. I to jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na specjalistę w układaniu dachu.