694 Shares 5167 views

Ocieplenie podłogi w drewnianym domu


Pierwszym krokiem jest, aby wybrać właściwą izolację na podłodze. Materiały do izolacji musi być odporne, trwałe, nie powinny one być zbierane kondensatu, tak, że nie pleśń czy gnicie podłogi. Ponadto prawdą wybrany grzejnik wytrzymuje obciążenie, ponieważ podłoga dużo chodzenia, warto w meble i wyposażenia, a także deformacji po prostu nie do przyjęcia.

Ocieplenie podłogi w drewnianym domu zależy od tego, czy istnieje jakaś piwnica lub dom stojący na ziemi, ile pięter nim a warunki klimatyczne, oczywiście.

 • W obecności zasady i w piwnicy powinno rozpocząć się w izolację cieplną ścian fundamentowych polistyren na zewnątrz, a na wierzch gleby, aby wypełnić obszar, który znajduje się pod ziemią i nadziemnych części gipsu bazowej lub oblitsevat. Ten materiał wytrzymuje obciążenia, wibracje, nie gromadzi wodę, ale ma wysokie zagrożenie pożarowe.
 • Gdy budynek jest na ziemi, izolacja podłogi w domu zależy od sposobu jego określoną. Przy użyciu płyt, a także grzejnik do wykorzystania wytłaczanego polistyrenu lub płyty z wełny mineralnej. Takie ocieplenie podłogi w drewnianym domu chroni przed zimnem, nawet na Syberii. Pod tym wełny mineralnej warstwy, która jest 15 cm, określone specjalne wodoodpornej folii zapobiega zatrzymywaniu wody w izolacji, a w górnej – podłogi. Można użyć linoleum lub dywan. Tworzy to efekt dźwiękowy i izolację termiczną w prywatnym domu.
 • Przy użyciu najpierw przedział na płyta podłogowa jest umieszczona warstwa regulująca i pary, wówczas wolny nimi izolacji i jest pokryty podłogą.

  Jakościowa metoda ocieplenia podwójną podłogę pokład. Pierwsze na belek i płyt nieszlifowane położył deski przymocowane ich język. Wynika z tego, że płyty i belki szczelnie, bez żadnych przerw, przylegające do siebie nawzajem. Następnie stos podgrzewacza, a następnie metal siatka z siatki o drobnych oczkach, aby chronić przed szkodnikami i położyć na górnej powierzchni podłoża. Dopuszczalna szczelina powietrzna pomiędzy gotowej podłodze oraz warstwę izolacji 10-15 cm.

  Ocieplenie podłogi w prywatnym domu Można to osiągnąć z płyty pilśniowej lub wykładziny. To nie jest dywanów i podłóg, który jest przyklejony do bustilatny kleju.

  Ocieplenie podłogi w drewnianym domu, można stworzyć własną. Początkowo wylano żwir, piasek, trociny. Dobra izolacja jest ziarnisty napełnienia, too. Wewnątrz umieścić metalową siatkę z myszy. Potem położył belek oraz izolacji pomiędzy nimi. Pomiędzy dwoma podłogi wylewanego betonu bloku tworzenia pary i hydrofobowe warstwy, pozostawienie szczeliny do usuwania wilgoci. Ponadto, wykończenie podłogi muszą być przetwarzane przed gniciem narkotyków.

  Aby drewniany dom był ciepły i wygodny, konieczne jest, aby brać pod uwagę nie tylko izolację termiczną, ale także wodoodporne podłogi. Istotne jest to, że wilgoć nie pojawia się wewnątrz domu. Po tym wszystkim, będzie to prowadzić do powstawania pleśni, pleśni, zniszczenia konstrukcji domu. W zimie, woda zamarznie, a wiosną i latem rozmrażania pustek zostanie utworzony w drewnianej podłodze. On zaczyna odkształcać pod obciążeniem.

  Przed przystąpieniem do budowy domu drewnianego należy wykonać drenaż do drenażu deszczu, śniegu i wody gruntowe. Fundacja starannie spreparować narzędzie, które tworzy wodoodporną warstwę na zewnątrz. Ocieplenie podłogi w drewnianym domu nie jest czymś skomplikowane i kosztowne. Ale może znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu w ciężkim zimno i przyjemność w chodzeniu boso po ciepłej powierzchni.

  Po prostu nie pozwól ciepła przez podłogę do wyjść i utracone. I mieć pewność, aby upewnić się, że była ochrona przed szczurami i myszami. może to być grubsza warstwa betonu specjalnego lub siatki stalowej. I nie można brać jako materiał izolacyjny w którym szczury będą budować swoje gniazda. Po tym wszystkim, tych nieproszonych gości jest znacznie bardziej niebezpieczne dla ludzi niż zimnej podłodze.