476 Shares 7089 views

Jak wybrać laptopa tanie, ale dobre? Porady, zalecenia, opinie

Zakup sprzętu komputerowego na rynku krajowym jest nie tylko pozytywne emocje, ale również szereg problemów związanych z wyborem godnej produktu z ogromnym asortymentem towarów. Praktyka pokazuje, że około 50% użytkowników będzie ostatecznie uzyskać nie jest to, czego chciał pierwotnie. Jedna przynosi wydajność mobilnego urządzenia, a inne – łatwą obsługę i wysoki koszt.


W tym artykule, czytelnik dowiaduje się, jak wybrać notebooka tani, ale dobry taki, który jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami. Porady, zalecenia, opinie i recenzje produkty godne pomoże potencjalny nabywca, aby szybko poruszać się po rynku komputerowego i uniknąć stania się ofiarą oszustwa i nieuczciwych sprzedawców.

Wymiary fizyczne głównie

Przed przystąpieniem do części technicznej emisji, użytkownik musi zdecydować o przekątnej urządzenia mobilnego. Fakt, że jest to wielkość laptopa i wpływ na ostateczny koszt produktu. Przeczytaj zanim wybierzesz laptopa tanie, ale dobre opinie ekspertów. Będą one zapewnić przejrzystość tej kwestii:

 • urządzenia o przekątnej 11,8 cala przeznaczony do rozrywki w Internecie i skupia się na ludzi aktywnych, którzy zawsze chcą pozostawać w kontakcie;
 • przekątnej 12-13 cali zajmuje segment korporacyjny (podróże służbowe, konferencje, szkolenia);
 • laptopy konsumpcyjne dana nisza 14-16 calowe urządzenia;
 • dla miłośników gier zasobochłonnych jak również dla osób kreatywnych specjalistycznej niszy, która obejmuje laptopy o przekątnej 17-20 cali.

Od prostych do złożonych

Najtańsze urządzenia na rynku telefonii komórkowej z fizycznej klawiatury – jest to netbook o przekątnej 11,8 cala. Przy wyborze, to lepiej, aby nie koncentrować się na wydajności i żywotności baterii na jednym ładowaniu akumulatora. Idealnie byłoby, gdyby urządzenie to działa na jeden za rzędu 6-8 godzin.

Ci, którzy są zainteresowani, jak wybrać dobry tani netbook, może być wskazane, aby zwrócić uwagę na ekranie urządzenia mobilnego. Powinno być jakościowy (matryca IPS), mają wysoką rozdzielczość (przynajmniej 1366×768 dpi) i mają przyzwoitą jasność. Bonus jest tutaj czujnik obecności z wielu funkcji. Na rynku krajowym sprawdzone netbooków Asus Transformer, Acer One, Lenovo IdeaPad i HP strumienia.

to biznesmen

Zanim wybierzesz tani, ale dobry laptop w segmencie 12-13 calowych urządzeń, konieczne jest, aby zdefiniować listę zadań, które zostaną umieszczone w przedniej części urządzenia mobilnego. Porady ekspertów w tej sprawie są dość jasne – konieczne jest, aby podzielić wszystkie wymagania na dwie części:

 • praca – najtańsze segmentu;
 • Rozrywka – drogi klasy.

Wtedy wszystko jest proste – wybierając odpowiednią kategorię, kupujący koncentruje się na kosztach, wygląd i łatwość obsługi. Jeśli użytkownik chce się połączyć przyjemne z pożytecznym, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do droższego urządzenia.

biuro niemowlę

Przechodząc do segmentu urządzeń przenośnych o przekątnej 12-13 cali, wielu użytkowników nie wie, jak wybrać dobry i tani laptop do pracy z aplikacjami biurowymi. Wszakże dla tej kategorii sprzętu trudno nazwać niską cenę (20-25 rubli). Jeśli użytkownik nie zamierza grać w zabawkach zasobochłonnych, lepiej skupić się na ilość pamięci RAM, która jest aktywowana podczas pracy z programami. Drugim kryterium wyboru – procesor. Lepiej dać pierwszeństwo do urządzenia z dwoma rdzeniami i częstotliwości roboczej 2 GHz.

Nie jest konieczne, aby zapłacić dodatkowe pieniądze na większą pojemność dysku twardego i kartę graficzną. Wszystkie nowoczesne notebooki zainstalowane komponenty, które nie będą tworzyć żadnych niedogodności dla właściciela w procesie eksploatacji. W tym segmencie są uważane za godne: HP ProBook 430, Asus X302, Acer Aspire V3 i Asus Zenbook.

Czas pracy Slayer

Wiele osób zastanawia się jak wybrać notebooka do gier tani, ale dobrze, że może być używany do celów służbowych. Oczywiste jest, że potencjalny nabywca chce połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystko jest proste – trzeba skupić się na grze w karty centralnego procesora i grafiki. Wszystkie pozostałe składniki (pamięć, dysk twardy) jest już wybrana przez producenta w celu zwiększenia mocy w grach urządzenia mobilnego.

Z procesorami wszystko jasne – lepiej dać pierwszeństwo produktom z linii Intel Core i3 / i5 / i7, ale karta graficzna musi być bardzo ostrożny. Lepiej skupić się na klasie gry. Do etykietowania produktów Nvidia w drugim postać musi wynosić co najmniej 4 (np GTX 960m). Na przyzwoitym produktem w tym segmencie to: Dell Alienware 13 i Asus Zenbook UX.

Segment jednostek elitarnych

Wśród użytkowników szukających informacji na temat jak wybrać tani, ale dobry laptop do gier i pracy, są z pewnością fani produktów Apple. Sprzęt mobilny rynek pod logo marki po prostu zaprezentować urządzenie do łączenia pracy z relaksem, wyposażony 11-13 calowych ekranów. Niech producenta i nie są zadowoleni potencjalnym klientom szeroki zakres, ale w linii produktów nie to samo urządzenie – znaleźć odpowiedni gadżet dla wydajności i cena jest dość prosta.

Segment low-cost (80 000), można spojrzeć na MacBook i MacBook Air, który poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami biurowymi i prac multimedialnych. Ale gracze powinni dać pierwszeństwo bardziej zaawansowanych pod względem wydajności urządzeń MacBook Pro. Urządzenia mobilne, takie klasa poradzić sobie ze wszystkimi grami zasobochłonnych, nie wspominając już o złożonych problemów stworzonych przez klienta.

Niedrogie rozwiązanie dla domu

Najtańszy laptop obudowa 14 cali są w przedziale cenowym do 25 000 rubli. Celem tych urządzeń jest zapewnienie użytkownikom dostępu do Internetu i możliwość pracy z multimediami. I przed wybraniem laptop tani, ale dobre dla domu, w tym segmencie, konieczne jest, aby przyzwyczaić się do myśli, że urządzenie mobilne nie będą już w stanie. Nie wymaga dużych nakładów gra, nie oczekuj, wygodny transport i długą żywotność baterii.

Jeśli chodzi o porady, tutaj po prostu nie zrobić. Kupujący ma do wyboru najtańszego laptopa, który lubił sklepu. Jedyna rada, że eksperci dać użytkownikom domowym – kupić mobilną technologię lepszą bez preinstalowanego systemu operacyjnego. W tym przypadku oszczędności wyniesie około 20-30% całkowitego kosztu laptopa.

lider sprzedaży

Multimediaustroystva do pracy i duże doświadczenie przekątnej 14-15 cali zajmują prawie połowę rynku, a tu wybór jest dla konkretnych wyzwań klienta. Użytkownik, oczywiście, zainteresowany na pytanie, jakie kryteria wyboru dobrego niedrogiego laptopa w tym segmencie. Jest to lista podstawowych wymagań dla wszystkich laptopów w tej klasie, należy je czytać:

 • niska cena;
 • przenośność i niezależność;
 • wysoka skuteczność;
 • mobilność, piękno i elegancja.

A następnie użytkownik wybierze dwa najważniejsze kryteria z czterech przewidzianych przez ekspertów. Wybierz żądaną pozycję, znaleźć przyzwoity laptop bez żadnych problemów. Co nie zrobić to roszczenie za 3 lub 4 punkty. Chodzi o to, że aby znaleźć urządzenie z wszystkich żądań w tym samym czasie nie może być w tej klasie technologii mobilnych.

Urządzenie najbardziej produktywny

Przed szuka odpowiedzi na pytanie „Jak wybrać notebooka tani, ale dobry w grze” jest określenie gry przez aplikacje, które użytkownik zamierza uruchomić na urządzeniu mobilnym. Fakt, że wysokiej gadżet stanie maksymalnych ustawieniach, aby poradzić sobie z wymagającymi aplikacjami, a priori nie może mieć niski koszt.

Graj Dota 2 lub przejechać na zbiorniku w World of Tanks może być na urządzeniach tanich kartą zintegrowaną grafiką lub dyskretnych rozwiązań klasy podstawowej, ale do uruchomienia FarCry 4, FIFA 16 i Fallout 4 będzie potrzebował bardzo potężny laptop, wyposażony w nowoczesny wydajności procesora i grafiki.

Gotowe rozwiązania dla graczy

Gracze Zanim wybierzesz laptop tani, ale dobre, trzeba zwrócić uwagę na obecność gier wideo. To, co określa cel technologii mobilnych na rynku. Produkty AMD musi mieć szereg «» R9 i rozwiązania Nvidii są klasyfikowane według drugiej cyfry na etykietach, który nie może być krótszy niż pięć.

Drugim kryterium przy wyborze rozwiązania gier jest obecność potężnego procesora z 4 rdzeni fizycznych: Intel Core i5 / i7 lub AMD A4. Na platformie niższej klasy nie jest nawet warte oglądania – nie nadają się do gier zasobów.

Co do pamięci RAM i dysk twardy, nie jest już szuka finansowania, oczywiście, tym większa objętość, tym lepiej, aby skutecznie działać. W segmencie gier, okazały się Notebooki z serii ROG Asus N752 i Acer Aspire Nitro i drapieżnik, MSI Ge72 i Dell Precision i Alienware.

Komputer dla kreatywności

Wielu użytkowników zastanawia się, jak wybrać notebook tani, ale dobry do gry, znaleźć w drogich segmencie nie odgrywają rozwiązania. O przekątnej 17-20 cali i wysoki koszt urządzeń mobilnych nie jest całkiem przeznaczony do gier ze względu na brak silnych dyskretnych kart graficznych. Ale ilość pamięci RAM po prostu niesamowite (8-16 GB). Urządzenia te są przeznaczone dla projektantów, programistów, wydawców i innych osób kreatywnych.

Głównym kryterium, oprócz tych urządzeń pamięci procesora pozostaje wysokiej jakości, który jest zdolny do szybkiego wytworzenia złożonych obliczeń. Nie należy zapominać, do użytkowników, a jakość wyświetlacza ciekłokrystalicznego, który może posiadać doskonałą reprodukcją kolorów (IP-Matrix).

Minimalne wymagania dotyczące pamięci RAM

Słabym ogniwem wszystkich systemów przenośnych na rynku krajowym jest mała ilość pamięci RAM, które starają się zaoszczędzić sporo producentów urządzeń. Przed wyborem laptopa do gier jest tani, ale dobre, użytkownik musi mieć świadomość, że do zakończenia prac jednego z systemem operacyjnym Windows (8 lub 10) jest niezbędne do 1,5-2 GB pamięci. W związku z powyższym, aby rozpocząć nawet aplikacja biuro w laptopie musi być ustawiony na 2 razy pamięci. W grach wielość równa cztery.

Nie zapomnij o możliwości zwiększenia wydajności – na urządzeniu mobilnym przynajmniej jedno gniazdo zainstalować dodatkowe moduły pamięci powinny być udostępnione. Nawiasem mówiąc, laptop płyta musi również wspierać wzrost pojemności pamięci.

Stała w laptopie

Zastanawiasz się, jak wybrać tani, ale dobry laptop do pracy, wielu potencjalnych nabywców znajdują się w mediach raczej dziwne rady i zalecenia odnoszące się do nabycia urządzenia mobilnego ze słabego procesora. W przyszłości, użytkownik jest proszony o użyciu zwykłej podkręcanie za pomocą specjalnych narzędzi.

W rzeczywistości, to jest nonsens – laptop po prostu nie jest w stanie działać w sposób ciągły na maksimum. Nominalny system chłodzenia w dowolnym momencie nie powiedzie się, a urządzenie mobilne spali. Remonty i odbudowa to przypadek pogwarancyjny.

Procesor jest lepiej wybrać maksymalną dozwoloną na tę cenę, nawet do uszkodzenia wielkości pamięci RAM i dysk twardy. W rzeczywistości jest to jedyny element w systemie, który nie może być zastąpione lub duplikowane.

wydajność systemu podnoszenia

Nie jest konieczne, aby gonić potencjalnego nabywcy i szybkość dysku twardego, będąc w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak wybrać tani notebook, ale dobre. Opinie ekspertów są tu zredukowane do jednego – dysk twardy nadal będą musiały zostać zmienione po nabyciu urządzenia mobilnego na półprzewodnikowym SSD dysku. W przeciwnym razie, platforma o wysokiej wydajności, można zapomnieć na zawsze.

Alternatywnie, można początkowo kupić laptopa z takiego dysku, ale przecenił koszt takich urządzeń może odstraszyć nawet doświadczonym kupującego. To pytanie jest lepiej nie ufać producentom technologii mobilnych i podjąć proces do własnej kontroli.

W pogoni za szczęściem

Rok wszystkie nowe gry wideo rocznie, co zmusza użytkowników do zakupu bardziej wydajnych urządzeń mobilnych na rynku komputerowym. Oczywiście, każdy nabywca będzie zadać pytanie: „Jak wybrać laptopa tanie, ale dobre” „Asus” (tajwański producent) przyszedł na to pytanie jest dość ciekawy i zaproponował właścicielom urządzeń przenośnych XG Station gadżet, który odgrywa rolę zewnętrznej karty graficznej. Problem z grami zasobochłonnych prostu wyeliminowane:

 • zakupiono laptop z wydajnym procesorem i obecności dodatkowych szczelin do objętości rozszerzenia pamięci;
 • To musi mieć monitora LCD lub telewizora za pomocą wejścia HDMI;
 • nabyte gadżet „Asus XG Station” i wydajność karty graficznej na rynku komputerowym.

Odrzucając wszystkie fantazje

Po przeanalizowaniu wskazówki, porady i opinie posiadaczy urządzeń mobilnych, eksperci doszli do rozczarowujące zakończenie – większość użytkowników przed wybraniem laptop tani, ale dobry, nie zwracają wystarczającej uwagi do poszukiwania informacji na temat wymaganego urządzenia w mediach. Stąd negatywnej na Zachodnim Technologia mobilna: puszysta, niska wydajność, hałas i podobne problemy związane z części technicznej.

Laptop – to jest zwykły komputer osobisty, który jest kilka razy mniejsza, a nie jak żarłoczne dla zasilacza. Nie należy oczekiwać, że drogie urządzenie mobilne jest w stanie wykonać dodatkową funkcjonalność. Maksymalna – jest dostarczanie technologii bezprzewodowych (Wi-Fi i Bluetooth), oraz autonomiczny pracy poza domem. Wszystko. Nie ma potrzeby, aby fantazjować o tym, jak statki kosmiczne podróż przez wszechświat za pomocą laptopa.

Konkludując

Zanim wybierzesz laptop tani, ale dobry na rynku krajowym, użytkownik musi po prostu do zapoznania się nie tylko z produktami, ale także z technologii, które są wykorzystywane w montażu producenta urządzenia mobilnego w fabryce. Przyszły właściciel, który chce kupić porządny gadżet w przystępnej cenie, konieczne jest, aby porzucić bogate reklamy w mediach i zbadać podstawowe elementy komputera i ich przeznaczenie.

wart zaufania i zalecenia ekspertów, którzy nie są zainteresowani sprzedażą i udzielanie niezależnych porad i recenzje produktów z własnej inicjatywy. W przeciwnym razie mało prawdopodobne, aby kupić laptopa na kryterium „cena-jakość”.