620 Shares 7124 views

ogórki kiszone

Klasyczny nieśmiertelna! czyż nie? I to dotyczy nie tylko sztuki, ale również głównymi składnikami naszego stołem. A to: ziemniaki, wieprzowina i, oczywiście, ogórki kiszone. Te ostatnie są nie tylko ulubionym leczyć większość ludzi w naszym kraju, ale także ulubione przekąski do wódki.

Teraz pora kiszenia ogórków w pełnym rozkwicie, więc chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma receptury ich przygotowania. A nawet jeśli nie miał szczególną miłość do zamówień na ogórki na zimę, po przeczytaniu nasz przepis na pewno chcesz je wypróbować.

Wszyscy wiemy, że ogórki jak najwięcej zachować swoje najcenniejsze witaminy i składniki odżywcze. To nam wiedzy o materii powiedział nawet naszych dziadków. I to specjalny smak ich smaku daje zwykły wadliwą fermentację. Aby to fermentacja wziął największy sukces trzeba używać cukru w owocach. Oznacza to, że za ogórki ferment powinien być cukier.

Nie należy zapominać o innej klucz do skutecznego fermentacji – optymalnej temperaturze, która nie może być większa (lub mniejsza niż być) 15-22 ° C W końcu, jeśli temperatura otoczenia jest wyższa – smak ogórków znacznie pogarsza (są miękkie i nie będzie tak kruche) i jeśli to jest poniżej – spowalnia proces fermentacji.

Marynowane ogórki pierwotnie sporządzone w wannach i drewnianych beczek – klasyczne naczynia do wytrawiania – ale dzisiaj takie dania w gospodarstwie są tylko bardzo nieliczne. Nie zobowiązujemy się zakwestionować faktu, że w tych pojemnikach ogórki otrzymane zasługują na najwyższe uznanie. Jednak my zobowiązują się udowodnić, że warzywa przygotowane według następującego przepisu w zwykłych pojemników na żywność, nie jest gorsza niż klasycznych kiszonych ogórków i pudry do nich przed gośćmi lub członków rodziny nie muszą. Ponadto, ogórki, gotowane w recepturze, zadowoli każdego.

Ogórki w butelce trzy-litra.

Z tego przepisu wymaga świeżego ogórka, kopru kilka oddziałów, chilli pieprz, chrzan arkusz i parę arkuszy porzeczki.

Na dnie butelki trzy-litrowego należy umieścić gałąź koper, chrzan, ostrą papryką liść jako pożądany, i kilka liści porzeczki, to trzeba wypełnić ogórki słoika. Butt ogórki korzystnie cięta tak, że przepływ przyspieszonej fermentacji.

Teraz trzeba przygotować solankę: pięć łyżek soli ze zjeżdżalnią należy ostrożnie wybić trzy litry zimnej wody. Solanka ogórków wytworzone. Teraz przygotowane do wylania ogórki solanki, umieścić koper gałązkę chrzanową i zamykania skrzydła słoika pokrywy nylonu. Banki z ogórków należy umieścić w ciepłym miejscu (nie na słońcu) dosłownie w ciągu 2-3 dni. Przez cały ten czas, butelka powinna być włączone kilka razy dziennie do procesu fermentacji bardziej jednolity.

Tak szybko, jak są one gotowe (i jest to łatwe do sprawdzenia przez otwarcie pokrywy i osobiście smakował plasterek ogórka), może masz dwie możliwości dalszego działania. Ogórek kiszony, pokryta osłoną nylonową, można po prostu wysłać do piwnicy i bezpiecznie przechowywany aż do wiosny (lub stopniowo). Jeśli nie masz piwnicy – wtedy ogórki trzeba dokręcić w następujący sposób.

Rosół z puszki należy opróżnić do rondla i doprowadzić do wrzenia. W tym czasie zwykłe ogórki zalać wrzącą wodą, gotowane z góry i pozostawić na 15 minut, nie więcej. Następnie wrzącej wody musi być odprowadzona ze słojów i wlać do słoików solanki wrzenia i śruby. Wszystkie butelki ogórków trzeba owinąć się ciepłym kocem i zostawić go, dopóki nie są całkowicie cool. W tego rodzaju pikle można przechowywać nawet w ciepłym mieszkaniu.

Jak widać, ogórki kiszone – proces absolutnie nie skomplikowane, ale wynik wyraźnie cię zadowolić. Takie ogórki będzie równie właściwe i dobre wszędzie – jako przekąskę z wódką i ziemniakami, a jako składnik Olivier.

Bon appetit!