462 Shares 2314 views

Liczba godzin w 9 klasie: tematy i scenariusze. Jak spędzić chłodne godzinę „tolerancja” w klasie 9

Niezależnie od wieku dzieci, od momentu wejścia do szkoły, oprócz podstawowych przedmiotów w swoim harmonogramie tam homeroom. Jest to szczególny czas przydzielony do wychowawcy klasy do komunikowania się ze swoim zespołem w celu edukacji. Należy zauważyć, że godziny klasy nie są regulowane przez ścisłych ram czasu (od 5 minut do kilku godzin) i miejsce dla (wizyt muzeów, wystaw, studia, różnych roślin wycieczek). Aby godzin zajęć w klasie 9 były przydatne i istotne dla studentów, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich wiek i cechy kategorię rozwoju psychicznego.


cechy psychologiczne uczniów w klasie 9

Dziewiątej klasy jest wiek przejściowy od dorastania do wczesnej młodzieńczy. Nastolatki są nadal dąży do manifestacji dorosłości, zarówno w sensie fizycznym i pod względem samostanowienia. W tej chwili nie jest rozwój życia wewnętrznego dziecka, aby zastąpić partnerstwo chodzi o przyjaźń zaczyna utrzymując osobiste pamiętniki, pojawia się pierwsza miłość.

Często występują konflikty w relacjach z dorosłymi, w oparciu o wzajemne nieporozumienia. Nastolatek od 14-15 lat są coraz częściej zaczynają myśleć o kwestii poradnictwa zawodowego oraz określenia ich miejsca w społeczeństwie.

Dzieci i homeroom

Bardzo często dzieci, a zwłaszcza młodzież, homeroom jest postrzegana jako coś niepotrzebnego, nieciekawe. I można swobodnie słuchać zdania jak „dziś znowu będzie krzyczał na nas” lub „będzie teraz znowu godzinę powtarzając zasadność Vasey i mówić o tym co Losers Pete”. Do takich sytuacji jak najmniejszym stopniu, godzina klasy charakter tematyczny powinien być przeprowadzona, a po analizie sytuacji ze szczególnym uczniów klasy nauczyciel musi wybrać jeden raz w trybie indywidualnym.

Oczywiście, zdarzają się sytuacje, że po prostu musi być zdemontowany w klasie. W tym przypadku, trzeba mieć pewność, aby przynieść nastolatek znaczenie sytuacji oraz w analizie należy traktować je ze wszystkich stron i ustalenie związku przyczynowego. I co najważniejsze – Wychowawca w każdym razie jest to niemożliwe, aby narzucić dzieciom ich opinii, konieczne jest, aby pamiętać, że każdy człowiek jest inny i ma prawo do własnej opinii.

Klasa godzin – główną formą edukacji

Klasa godzin jest podstawową formą dla edukacji dzieci. Dlatego nie powinien przechodzić na marne. W każdej godzinie w klasie dziecko, nie mówiąc już nastolatka, powinien dowiedzieć się czegoś nowego, aby dążyć do poprawy ich ludzkich cech.

Aby to zrobić, myśleć jasno i poprawnie formułować cele i zadania dla każdego rodzaju działalności.

Jednym z najważniejszych godzin zajęć jest uważany za rozmowę o tolerancji we wszystkich kategoriach wiekowych. Po tym wszystkim, dziecko wzrosła prawdziwą osobą z ogromnym sercem i otwartym umysłem, konieczne jest, aby stopniowo wywołać uczucia, takie jak współczucie, miłość bliźniego, wzajemnej pomocy, tolerancji …

Homeroom „Tolerancja” stopień 9 może być utrzymywane pod tytułem

 • „Ja i tolerancji”.
 • „Jaka powinna być tolerancyjnym człowiekiem.”
 • „Tolerancja we współczesnym świecie”.

Rodzicem, nauczycielem i homeroom

Każdy wie, że wychowanie dziecka jest zaangażowany nie tylko w szkole. Dzieci są przeważnie wychowywane w rodzinie i społeczeństwie. Aby poprawnie zbudowany procesu edukacyjnego w 9 klasie, należy zamknąć interakcji z rodzicami i wychowawcą. Nauczyciel powinien skorygować do spotkań klasowych mówić o zakłócając jego problemy w szkole, poproś rodziców, aby brać czynny udział w wychowaniu swoich dzieci, przedstawiając wspólny plan działania. Wybierz maksymalną liczbę godzin zajęć, w celu wspierania osobistych cech osoby.

Tylko wspólna praca rodziców i nauczycieli może dać dobre rezultaty.

godziny Przedmioty w klasie dla klasy 9

Biorąc pod uwagę psychologiczne cechy danego wieku, podaje chłodne godzin (klasa 9) może być inna. Pierwszym z nich jest, aby zwrócić uwagę na sportowych i terenów rekreacyjnych. Tematy mogą obejmować:

 • „Nikotyna i Zdrowie”.
 • „Nastolatek i alkohol.”
 • „I rośnie, a ja jestem dorosły.”
 • „Tolerancja w moim życiu.”
 • „Rozmowa przez telefon.”
 • „Aby mieć czas, aby powiedzieć dziękuję.”
 • „Wielkie zwycięstwo – wielka wojna.”
 • „Afganistan i Czeczenia”.
 • „Artykuły z prawem dla każdego.”
 • „Zawód świata”.
 • „Gdybym zostać lekarzem.”
 • „Biznes i polityka”.

Może też uznać duchowe i moralne pojęcia orientacji cywilno-patriotycznej i zawodowym.

Ta lista jest szorstka, który jest przeznaczony dla nastolatków. Oczywiście, temat godzin zajęć Gradacja 9 może wybrać inny. Oto najważniejsze – na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, aby omówić sprawę do nauczyciela razem z uczniami.

preparat Homeroom

Jednokrotnie motywy zdefiniowane, nauczyciel powinien zacząć przygotowania. Pierwszym etapem jest przygotowany kalendarz godzin klasy w zależności od wybranego motywu. Na przykład, godzina klasy w klasie 9 poradnictwo zawodowe lepiej wydać na początku roku, aby dostosować się do procesu uczenia się dzieci i kwestii wojskowych lepszych zbiegnie się z obchodami 23 lutego i 9 maja.

Kolejnym krokiem w przygotowaniu godzin zajęć jest wybór postaci imprezy. Może to być:

 • rozmowa,
 • debata,
 • dyskusje
 • szkolenia,
 • spotkania z ciekawymi ludźmi,
 • interaktywne gry.

Jak rozwijać klasę godzinę pod hasłem „Tolerancja”?

Gdy wybrana postać, na głowę przebiega bezpośrednio do rozwoju. Wcześniej trzeba wszystko dokładnie rozważyć. Rozwój godzin w klasie (klasa 9) może trwać bardzo długo. Nauczyciel będzie musiał zwrócić się do literatury metodologicznej. Podejmowania aktywności, nauczyciel powinien uwzględniać specyfikę dzieci w danym zespole.

KVN – bardzo dobra forma godzin w klasie na temat „Tolerancja”, to zawsze z przyjemnością zaangażowanych klasy 9. Temat godziny klasy, która odbyła się w takiej formie mogą być bardzo zróżnicowane. Tak, i specjalne szkolenie w zakresie rozwoju, zbyt, nie pojawia. Chłopaki będą chcieli pracować nad scenariuszem. Studenci pochodzą z ciekawszych scen z życia szkoły.

Tolerancja – to przede wszystkim wzajemne zrozumienie i szacunek dla opinii innych. skrypt zdarzenia może być formą humoru. Dzieci powinny pokazać znaczenie takich pojęć jak tolerancja, w życiu. Wystarczy być, mówiąc: „Traktuj ludzi tak, jak chciałbyś je traktować Cię”

Temat „Tolerancja” mogą być organizowane również praktyczną lekcję. Nauczyciel powinien oferować dzieciom pewne sytuacje. grupa studentów powiedzieć, jak oni rozwiązać pewne problemy.

Jedną z opcji homeroom skrypt na temat „Tolerancja”

Celami imprezy są w następujący sposób:

 • Edukacyjne. Nauczyciel wprowadza dzieci do pojęcia „tolerancji”, tworzy prawidłowe wyobrażenie o zachowaniu uczniów.
 • Edukacyjne. Nauczyciel mówi o znaczeniu szacunku dla siebie i opinii innych. Dużo uwagi poświęca się kulturze i tradycji narodów innych krajach.
 • Rozwija. Nauczyciel proponuje utworzenie tolerancyjnej postawy między kolegami. Nauczyciel mówi, że ja i inni być brane za to, co oni naprawdę są.

osobisty komputer i projektor może być używany na tej imprezie. Dzięki temu urządzenie będzie w stanie wykazać, prezentację przygotowaną wcześniej. Dzieci mogą dowiedzieć się co to jest tolerancja, zapoznają się z ludźmi z innych krajów i ich tradycji.

Ważne jest, aby wyciągnąć właściwe konto. Na pokładzie można powiesić mapę świata, umieścić kulę na biurku nauczyciela.

wychowawca zaczyna sprawozdanie z prezentacji. Następna impreza odbywa się w formie dyskusji. Chłopaki zadawać pytania, dyskutować tradycje innych krajów.

Kto powinien uczestniczyć godzinę klasie?

Na godzinę w klasie może być obecny na dwóch osób (nauczyciel – Student), o ile, oczywiście, jest formą tete-a-tete, a do nieograniczonej liczby osób potrzebnych do jej przeprowadzenia. Na przykład, w godzinie klasy „Rodzina” 9 klasa może zaprosić psycholog rodziny, którzy mogą powiedzieć dzieciom z praktyki problemów napotykanych przez rodziny i ich rozwiązań. I można zaprosić ginekologa, który można również powiedzieć o rodzinie jako jednostki społeczeństwa i odpowiedzialności za ukochaną osobą i dzieci.

Klasa otwarta godzin Stopień 9 może zaprosić swoich rodziców tutaj, najważniejsze, aby wybrać temat i formę tego gościa może również wziąć w nim udział.

Klasa godzin skryptów

Jak wspomniano wcześniej, godzina klasy w klasie 9 – szeroki zakres działań na głowie. Inną wersję wydarzeń – to homeroom nad scenariuszem. W tym celu można przypisać bal. W tym przypadku klasa homeroom skrypt 9 wybiera razem z nauczycielem i są aktywnie zaangażowane w jego przygotowanie i przeprowadzenie.

Jak pokazuje praktyka, imprezy na dużą skalę, niezależnie od wieku, ludzie zawsze potrzebują dobrze przemyślany scenariusz. Pomaga zarządzać sytuację, a także zapewnia możliwość dla wszystkich uczestników, aby spędzić czas z zainteresowaniem.

Jeśli chodzi o piłkę szkolnej jako dzieci, a nauczyciele powinni dbać o odpowiedni strój.

Niektóre rodzaje godzin w klasie w klasie 9

Niewątpliwie do pokrycia wszystkich godzin w jednym artykule czynienia po prostu niemożliwe. Zatrzymajmy się na najbardziej popularnych typów:

Jak spędzić chłodne godzinę „Tolerancja”? Klasa 9 jest najlepsza kategoria wiekowa w tworzeniu tej koncepcji. Niezależnie od formatu, czy to będzie dyskusja okrągłego stołu lub po prostu nastolatek powinien mieć możliwość oceny stopnia ich tolerancji i wyjaśnić potrzebę ludzi z tej jakości w nowoczesnym świecie.

Na homeroom SDA klasy 9 może zdecydować się na przeprowadzenie takiego kształtu jak spotkanie ciekawych ludzi. Na tej sesji można zaprosić inspektora policji, który może powiedzieć na temat zasad ruchu drogowego. Zwykle młodzi ludzie biorą aktywny udział w takich spotkaniach, ponieważ jego pragnieniem wydawać dorosłych, a więc informacja jest przechowywana więcej.

Nastolatki są bardzo lubiący godzin zajęć poświęconych samopoznania. Z reguły są one prowadzenie psychologa szkolnego lub wychowawcy klasy, w oparciu o jego zaleceń. Dzieci na nich wykonać testowanie różnego rodzaju, w tym przypadku bardzo dobrze, jeśli jest to możliwe, aby umieścić każde dziecko osobno – tak można zmaksymalizować szczerość dziecka z samym sobą. Po testowanie jest konieczne, aby znaleźć czas, aby spotkać się z klasy do głosu wyników, ale nie powinny one mieć charakter osobisty.

Bez względu na temat i forma godzin zajęć, powinni mieć pewność, aby dopasować grupę wiekową dzieci.

Analiza godzin zajęć

Niezależnie od tematu i miejsca godzin w klasie, jak również wszelkich innych zajęć dodatkowych, powinien to być ostatni etap zwany „Analiza”. Każdy nauczyciel w klasie musi wydać ją dwukrotnie: w pierwszym przypadku, w połączeniu z klasą, a w drugim przypadku na własną rękę. Proces ten jest niezbędny w celu wysłuchania dzieci, aby dowiedzieć się ich problemy i budować dalszy proces kształcenia poprawnie.

Uwaga nauczyciel

Poprzez godziny lekcyjne w 9 klasie, trzeba pamiętać:

 • znaczenie tematu dla dzieci,
 • edukacja dziecka i rozwój na godzinę w klasie,
 • że dzieci powinny być najbardziej aktywny,
 • wiele form
 • że młodzież nie może narzucać swoje opinie,
 • odbywać regularne godziny lekcyjne.

Tylko biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można zrobić fajne ciekawe i pouczające godzinę. Pomoże to zaszczepić w dzieciach prawdziwą osobą.