144 Shares 6990 views

Drukarka Epson Stylus Photo 1410 Epson Stylus Photo: opinie, opisy, specyfikacje i opinie właścicieli

Profesjonalna drukarka atramentowa do domu lub biurze stosowania w zakresie od 40 000 rubli dla wielu potencjalnych kupujących wydaje się mit, ponieważ urządzenia studyjne kosztować ponad 100 tysięcy rubli. Jednak istnieje rozwiązanie – model 1410 drukarka Epson tylko spełnia wszystkie warunki użytkownikom. Recenzje, opisy, specyfikacje i opinie właścicieli prezentowanych w tym artykule pomogą czytelnikowi dowiedzieć się więcej na temat nowego produktu na rynku druku kolorowego w wysokiej jakości.


Ukryj producentem nic

Dawno minęły czasy, kiedy producenci segmentu tanich umieszczone swoich produktów i przyciągnąć potencjalnych kupujących do nich tylko jedną etykietą „Foto” na opakowaniu. Klienci stają się coraz bardziej zaawansowane w dziedzinie urządzeń biurowych i druku, a teraz nie będzie w stanie ich oszukać. Drukarka Epson Stylus 1410 nie tylko pozycjonowany jako profesjonalne urządzenie do drukowania, ale również ma odpowiednie właściwości: jest wyjście obrazu wysokiej rozdzielczości, obsługują wszystkie rodzaje mediów, możliwość drukowania na arkuszach A3 i zwiększona ilość atramentu we wkładzie.

jakość druku

Głównym kryterium doboru urządzenia drukującego na rynku profesjonalnych drukarek jest jakość wydruku. Nie wspominając, że technologia atramentowa a priori zakłada najwyższej jakości (w porównaniu z LED i druku laserowego). Drukarka Epson Photo 1410 jest zdolny do wytwarzania obrazu w maksymalnej rozdzielczości 5760h1440 dpi, wielkość jednej kropli jest 1,5 pl. Tak, dokładnie 2 razy niższa niż wszystkich konkurentów na rynku w cenie zasięg do 40 tysięcy rubli.

Drukowanie zdjęć w wysokiej jakości bez obramowania jest również bardzo ważnym kryterium. Producent twierdzi, że jego produkt jest zaopatrzony w dane funkcjonalne, ale pod warunkiem, że powinien być używany podczas drukowania markowych papieru Epson. Oczywiście, jeśli zmienisz kosztownego średnio- i nisko-kosztowej alternatywa, wydruk będzie boisko do 3 mm.

nośniki

Wydawałoby się, że drogie Epson 1410 drukarka jest po prostu obowiązek przyjąć papier o dowolnej gęstości, ale w profesjonalnym świecie technologii wszystko jest dokładnie odwrotnie. Bardzo rygorystyczne wymagania producenta do gęstości i jakości mediów nie pozwalają właścicielowi zaoszczędzić dużo na papierze. Wielu właścicieli w ich opinii nie polecam początkującym, aby spróbować oszukać drukarki tanich przewoźników, jak wiele czujników urządzenie zdolne do wychwytywania mikroskopijnych cząsteczek kurzu, który ukazał się na rolkach ciernych na tanim papierze. Oczywiście, ze względu na pył drukarka nie chce drukować i będzie wymagał naprawy.

Jest minusem: drukarka może drukować obrazy na płytach optycznych o średnicy 120 mm i 80 mm. Jednak powierzchnia tych nośników musi utrzymać druk atramentowy (oznakowanie «druku»). Jednak ta funkcja nie jest znacznie popytu na rynku krajowym, jak większość użytkowników woli do noszenia moduły pamięci.

Wydajność drukowania

W przeciwieństwie do tych samych drukarek laserowych, atramentowych Epson przedstawiciel w 1410 roku uważany jest za urządzenie najbardziej opłacalnym na świecie. Eksploatacyjny moc bezczynności wynosi 1 wat na godzinę. W ciągu zaledwie 18 watów spędza urządzenie działa, a to przyciąga uwagę wielu studiach fotograficznych.

Prędkość druku odnosi się bardziej do obiektów, ale także dla jej wielu użytkowników istnieją wymogi. Monochromatyczna drukarka obraz stanie produkować z szybkością 15 stron na minutę, ale z kolorowych zdjęć, to sytuacja jest trochę inna. Producent zapewnia, że kolor wydruków próbnych dostępny przy prędkości 10-12 stron na minutę. Jednak wielu nabywców zainteresowanych w najlepszej jakości. Przy maksymalnej rozdzielczości drukarki jest zdolny do wytwarzania wydrukować dwie strony w ciągu jednej minuty.

zgodność sprzętu

Natychmiast należy zauważyć, że urządzenie Epson Stylus 1410 jest kompatybilny z technologią PictBridge. Jest on realizowany jako interfejs przewodowy i odpowiedniego złącza w drukarce. Odpowiedni port musi być wyposażony w aparat fotograficzny, a który będzie używany do drukowania zdjęć. Główną cechą tej technologii jest pełna autonomia drukarki.

Producent twierdzi, że jego produkt na poziomie sprzętu i oprogramowania obsługuje wszystkie system operacyjny przeznaczony dla komputerów osobistych i laptopów. Prawda jest na liście kierowców, użytkownik znajdzie tylko Windows i MacOS. Podobno w ścianach przeznaczone wyłącznie płatnych produktów firmy Epson. Użytkowników * nix-systemy pecha – do zarządzania ustawieniami drukowania będzie musiał ręcznie utworzyć pliki konfiguracyjne.

Część sprzętu

Media są często spotykane opinie właścicieli, którzy twierdzą, że głowica drukująca Epson 1410 nie wysycha podczas długiego biegu jałowym. Oczywiście, dla wielu użytkowników urządzeń atramentowych, wygląda fantastycznie. Jednak specjaliści w dziedzinie sprzętu biurowego i poligraficznego potwierdzają ten fakt – niemal jednego miesiąca głowica drukująca nie wysycha, gdy nie jest w użyciu. Jednak, aby uzyskać takie rezultaty trzeba używać tylko oryginalnych materiałów eksploatacyjnych firmy Epson.

Kompatybilność z głowicami drukującymi i naboje z atramentem producent wyraźnie przesadzone. Wielu użytkowników po prostu nie może sobie pozwolić, aby dać wspaniałe pieniądze na drogich materiałów. Instalacja tanich komponentów pogarsza odwzorowanie kolorów podczas drukowania. Naprawienia sytuacji może jedynie odręcznie tworząc profil kolorów, i trzeba mieć monitor z matrycą IPS i profesjonalnej zrozumienia palety kolorów w Photoshopie.

Urządzenie samoobsługowe

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń atramentowych głowicy drukującej Epson 1410 jest najdroższym elementem drukarki. Oczywiście, wszyscy właściciele muszą zrobić częstych przeglądów i konserwacji urządzenia głównego w drukarce. W pierwszej kolejności chodzi o pieluchy, które zbiera z dysz głowicy drukującej nadmiar farby. Jeśli zawsze drukować na drukarce, atrament nie będzie miał czasu, aby wyschnąć, odpowiednio, zanieczyszczona głowica drukująca jest nie tylko pokryte warstwą kurzu, i będzie produkować nieprawidłowe kolory.

Specjalistów zaleca zainstalowanie systemu ręcznego usuwania zużytego atramentu. Zrób to dość prosta – trzeba wnieść pieluch cienkiej rurki (odpowiedni system do transfuzji krwi). Drugi koniec rury jest konieczny, aby w jakimś słoiku, umieszczone poniżej poziomu drukarki (prawo naczyń połączonych).

Niezniszczalni

Obniżyć koszty drukowania na drukarce Epson Photo 1410 można zainstalować Stały System dostaw atramentem (CISS), jednak właściciel natychmiast pozbawiony oficjalnej gwarancji. Jednak, jak pokazuje praktyka, to pozbawienie pozwala zniżki na materiały eksploatacyjne. Jednak nie wszystko jest tak proste jak się wydaje. Jest to lista działań, które chcesz wykonać:

  • delikatnie zastosować farbę z CISS w kasetach, unikając mieszania farb;
  • w pełni poświęcać swój oryginalny lakier, przejdź do najtańszych materiałów opcji;
  • stworzyć swój własny profil kolorów (potrzeba profesjonalnego monitora i skanera cyfrowego);
  • ustawić system oczyszczania pieluchy i włączyć program, darmowe Resetters aby wyzerować licznik.

Jest oczywiste, że te elementy wydają się skomplikowane i przytłaczające dla wielu użytkowników, ale bez wysokich oddawania barw można zapomnieć przy podłączaniu systemu stałego zasilania atramentem.

Wady urządzenia drukującego

Epson drukarka 1410 ma środki i elementy multimedialne dla informacji zwrotnej do użytkownika. Dla drogich urządzeń profesjonalnych jest to ogromna wada, która powoduje negatywne dla niektórych potencjalnych nabywców. Posiadanie przenośne dyski i karty pamięci należy użyć komputera PC lub laptopa do przesyłania obrazów. Można włączyć technologię PictBridge, ale z funkcjonalnością czytnika kart jest zbyt drogie.

Istnieje roszczeń od właścicieli i zidentyfikować błędy w drukarce. Oprogramowanie nie zawsze działa poprawnie wykryje błąd podczas drukowania, a zatem może zrobić nic, aby pomóc użytkownikowi. System ostrzegawczy w postaci kodów (jak wdrożone w Kanonie lub Xerox) jest bardziej wydajny i pozwala właścicielowi naprawić urządzenie w domu, nie przebiega przez centra usług.

Konkludując

Stosunkowo niedrogie 1410 Epson na rynku profesjonalnego sprzętu jest dość konkurencyjna. Po tym wszystkim, kryterium „Cena jakości” jest priorytetem dla większości potencjalnych nabywców. To właśnie ta uwaga odnosi się do urządzenia, które jest w usłudze będą dostarczane wyłącznie markowych materiałów eksploatacyjnych, w tym nie tylko farby, ale także papier fotograficzny. Nie każdy użytkownik zgodzi się ponieść stałe koszty finansowe, za pomocą profesjonalnej drukarki w celu podjęcia pracy lub zabawy.

Ta drukarka jest lepiej kupić ludziom, że są trochę orientuje się w takich urządzeń będą mogli zainstalować ręcznie CISS i uczynić zakończenie urządzenia drukującego. Nie zapomnij o drukowaniu profili, oni koniecznie muszą odbudować.