368 Shares 3653 views

Stefanandra nadrezannolistnaya: Opis i cechy uprawy

Stefanandra nadrezannolistnaya – liściasty, znamienny srednerosloe (2,5 m), pulvinate postać ażurowej i koronę. Liście są spiczaste, są jasnozielone, głęboko rozcięta, faliste na krawędzi. Melenkie białe kwiaty i pachnące, kwitnące w środku lata (czerwiec-lipiec). Brilliant pędy krzewów uzwojenie, są w kształcie łuku i leżą na ziemi, to jest bardzo łatwe do kibicowania z dostateczną wilgocią.

Stefanandra: opis

Atrakcyjność małych kwiatostanów i dekoracyjnych liści z jego specjalnym kształcie i układzie liści korona stworzenia wolno stefanandry unikalny elegancki obraz, nadając mu pewną lekkość i przewiewny. Latem, miękkie zielone liście w kształcie serca u nasady, silnie kontrastuje z błyszczącymi pędów czerwonawe, ale szczyt buszu odwołania jest jesienią, gdy liście są pomalowane na cytryny, różowe i czerwone odcienie.

Stefanandra: Cechy

Stefanandra nadrezannolistnaya (na zdjęciu poniżej) ma średnią mróz w ostre zimy może zamarznąć nieznacznie, ale roślina bardzo szybko i łatwo przywrócić.

Dlatego w bazie zimowym zaleca rośliny niosące suchego torfu lub liści, przez które sprężyna jest wymagane będzie wolny szyja korzeń krzak.

Stefanandra nadrezannolistnaya przeznaczony dla pojedynczego sadzenia, sadzenie w grupach dekoracyjnych i murów oporowych, rośnie dobrze w słońcu, ale jest optymalna dla poluzatenennye chroniony przed chłodzenia wiatry miejscu. Harmonijnie wygląda delikatny dywan krzewów, utworzonej przez rośliny zielone liści, pod drzewami o jasnych liściach.

Stefanandra – harmonijne składnik naturalnego składu

Są 4 rodzaje roślin, które są powszechne w Japonii i Korei w środowisku naturalnym; w centralnej Rosji są uprawiane stefanandra nadrezannolistnaya crispus. Można zauważyć, w parkach, Białorusi, państw bałtyckich i Ukrainy.

W Ameryce i Europie Zachodniej stefanandra pozycjonowany jako ozdobnych krzewów. Charakteryzuje się niedoborem wzrostu (0,8 m), nakładanie korony, których średnica wynosi około 1,5 m, a głęboko rozcięta małe liście, znamienny tym lekko pomarszczonej powierzchni. Melenkie zielono-białe kwiaty są zebrane w kwiatostan-wiechy, mają lekki przyjemny zapach, kwitną w maju-czerwcu i kwitną przez jeden miesiąc. Ten karzeł krzew ozdobny z wdzięku liści jest stosowany jako roślina okrywowa roślina ozdobna i harmonijnie w tło zewnętrzny wygląda kompozycje.

Stefanandra nadrezannolistnaya: sadzenie i pielęgnacja

Optymalne sadzenia okres stefanandry – sprężyna. Odstęp między roślinami powinna wynosić 1,5 do 2 metrów. Krzew preferuje odżywcze, świeżą glebę; bardzo dobrze odsączone rosnące w glebie piaszczysto-gliniastej. Optymalny skład mieszanki gleby: arkusz sypki brunatny kompost w stosunku 2: 1: 1. Jeżeli nie znajduje się w obszarze glebie gliny należy staranne drenaż co najmniej 15 cm. Jeden rok po posadzeniu wczesną wiosną (przed liśćmi) powinna 10 litrów wody, 15 g azotanu amonowego, 10 g mocznika, 1 kg dziewanny semidecomposed. Rośliny dorosłych w wieku 10-20 lat potrzeba 10-12 litrów tego roztworu.

Jak w przypadku każdego zakładu, stefanandra nadrezannolistnaya Crispus potrzebuje podlewania. W lecie, podlewanie jest wymagane w ciągu dnia, spędzając na każdej rośliny na 2 wiadra. Należy wykonać tę czynność usuwaniu chwastów , a rozluźnienie warstwy powierzchniowej do głębokości 10 cm.

W dookoła pnia koła rozdrabniania należy wytworzyć warstwę 5-7 cm, stosując jako ściółka torfu lub wiórami. Stanowi on zachowania wilgoci w glebie oraz zabezpiecza krzew z chwastami.

W celu zapewnienia korony ozdobny wygląd, poprawić jego powstawanie i wzrost na wiosnę jest zobowiązany do terminowego krzakach przycinanie, eliminując go z wyschniętego, chorych i starych gałęzi.

Stefanandra nadrezannolistnaya charakteryzuje się wysoką odpornością na różnych chorób i szkodników. Jako środek ostrożności zaleca się zapłodnić w kwietniu stefanandru złożonych nawozów mineralnych.

Stefanandra: reprodukcji

stefanandry reprodukcja produkowane wegetatywnie i nasiona, które można sadzić bezpośrednio po zbiorze bez wstępnej stratyfikacji (w celu stworzenia warunków niezbędnych do wczesnego kiełkowania, podobnie jak naturalne). Bardzo łatwy krzew hoduje sadzonki zielne, warstw i podział krzewów, które jest wykonane wczesną wiosną lub wczesną jesienią. Podczas mnożenia przez sadzonki zaleca się stosować młode zielone pędy, ponieważ ich przeżywalność wynosi 90-100%. Naturalna zdolność stefanandry samoukorenyatsya ułatwia zadanie przesadzania roślin: wystarczy po prostu odkopać głęboko zakorzenione kiełkować i przeszczepić go na stały wzrost.

Stefanandra jako roślina ozdobna

Stefanandra nadrezannolistnaya crispus, w tym opinii ogrodnicy dodatnie i powodować chęć nabycia takich niezwykłe roślin ozdobnych, stosuje się do tworzenia złożonych kompozycji i ozdobnych sadzenia grupa trawnika.

Nawet w swojej dumnej i ten sam kontrast krzew przyciąga poglądy zainteresowanych przechodniów. Skutecznie roślina wygląda na tle zimozielonych krzewów i drzew iglastych.