157 Shares 1807 views

Fantastyczna seria. Science fiction: Lista najbardziej popularnych serii

Obecnie kino jest dobrze rozwinięta. Niewiele krajów na świecie, który nie pozwolił ich produktów. To pozwala nam nie tylko do wzmocnienia gospodarki, ale także stać się sławny w sferze kultury.


I przywództwo w produkcji folii należy do Stanów Zjednoczonych. Tutaj, według statystyk, większość produkowanych filmów. serial o przestrzeni, obcy z innego wszechświata w ogóle zajmować oddzielną niszę w światowym przemyśle filmowym. Należy powiedzieć o bezprecedensowym sukcesie wielu z nich. Zasadniczo wszystkie najbardziej popularne i cytowane strzał taśmy w Hollywood.

I jakie gatunki są najbardziej podobne do publiczności? Od dawna było wiadomo, że najbardziej dochodowych science fiction. serial o przyszłości stale gromadzą bezprecedensową gotówki. A brzydkie filmy z niewielką ilością efektów specjalnych już dawno ustąpił w tle.

Poniżej znajduje się lista, która zawiera wszystkie popularnego serialu.

  1. „Gra o tron”.
  2. "Star Trek".
  3. "Moving".
  4. "Stargate".
  5. „Na krawędzi wszechświata.”
  6. "Quantum Leap".
  7. "Eureka".
  8. "Torchwood".
  9. "Haven"
  10. „W przeciwieństwie do przyciągania”.

W artykule zostaną podane mały przegląd każdej z serii o nazwie powyżej. One w jednym czasie podbiła młodzieży i dorosłych, powodując stale spodziewać nowej serii. Ich historie są na tyle wyjątkowy, ciekawy i stale utrzymywane na palcach, zachować intrygę.

Nie wszyscy naraz zaczęli z udanego tłumaczenia odcinka pilotażowego, wielu doświadczyło w okresach kryzysu. W takich momentach, zmienianie kanałów telewizyjnych, na którym odbył się pokaz skorygowane Działki przyszłych odcinków, a liczba sezonów. Ale w końcu każdy z nich otrzymał należytą uwagę pozytywne opinie od krytyków, jak i widzów.

Wszyscy fani science fiction powinien zobaczyć notowanej serii. Opis będzie grubsza zrozumieć, co wyjaśnia to czy tamto zdjęcie.

„Gra o tron”

Wiele z nich jest uzależnionych nie tylko filmy, ale również lubią oglądać telenowele. Science fiction gromadzi ogromną liczbę widzów, którzy się doczekać następnego odcinka. „Gra o tron” jest oparty na powieści, składające się z kilku książek.

W serii, historia jest skręcona wokół wielu znaków. Kilka historie, z których wszystkie są ze sobą powiązane. Świat, w którym żyją postacie, pełne funkcje. Na przykład, gdy pory roku nie trwają trzy miesiące, a od kilku lat. Lokalizacja na zewnątrz jest trochę jak Europa w średniowieczu. Smoki i nieumarli – fantastyczne stworzenia serii, powinien być ostrożny.

Niestety, istnieje wiele powtarzających się tematów, które są zbudowane serię. Science fiction – gatunek, który daje możliwość sen, ale nie każdy stara się uczynić historię czegoś nowego. „Gra o tron” – co dokładnie oczaruje każdego widza. Ten obraz wyróżnia się spośród ogółu. W nim, wszystkie znaki zrobić absolutnie niespodziewane rzeczy, które mogą być interpretowane jako dobre i złe strony. Dlatego nie ma absolutnie negatywne i pozytywne znaki. Działka jest zbudowany nieprzewidywalna postać może umrzeć w każdej chwili, zupełnie nieoczekiwane dla widza. Dzięki tej serii tak wielu fanów.

Tematy poruszane w historii prawie wiecznych: wojen domowych, religii, polityce, kobiet w społeczeństwie, kara za poważne przestępstwa. Aby stworzyć realistyczny zostały wymyślone sztucznych języków, na przykład, Dothraki.

Do tej pory, „Gra o tron” jest najdroższym serial telewizyjny z gatunku „science fiction”. Od publiczności najbardziej pozytywne reakcje były odbierane. Ale krytycy ocenić to niejednoznaczne. Z jednej strony, do realizacji technicznej oraz działki nie ma roszczeń z drugiej – zdezorientowane liczby brutalnych scen, przekleństw i innych.

Star Trek

Kilka współcześni ludzie nie słyszeli o „Star Trek”. Jest to franczyzowa mediów składający się z sześciu serii, 13 filmów, ponad sto książek i gier. Pierwszy obraz został wydany w teatrach i zrodził serię, został nazwany „Star Trek: The Original Series”. Począwszy od eposu to było w 1966 roku.

Na pomysł stworzenia pierwszego historię przyszedł po obejrzeniu autor filmu „Władca świata”. Nawet wtedy, Roddenberry został całkowicie pochłonięty stworzenia serii o II wojnie światowej, ale odrzucił i odmówił kupić dla transmisji. Niektóre z tych pomysłów i podstawowej koncepcji nieudanego projektu przeniesiony do Star Trek.

Tłumaczenie z dwóch odcinków pilotażowych nie daje żadnych wyników. feedback publiczność była minimalna. Po pokazie, skrypt został usunięty w najdalszym polu. Nieco później przyszła trzecia próba doprowadzenia show dla mas. Dopiero po jej wskaźniki zaczęły rosnąć. Wtedy to powstał pięć projektów, w sumie około 726 odcinków.

"Moving"

„Moving” – serial, który został nakręcony w latach 1995 i 2000. Łącznie pięć sezonów (88 epizodów). Działka jest zawiązany wokół podróżnych, sens życia, który został „poślizg” na równoległych wszechświatów. Początkowo serial został nakręcony w Kanadzie, ale potem shooting przeniósł się do Ameryki.

Obraz jest bardzo popularny, ale sukces nie mógł naprawić. Po pokazie, pierwsze trzy sezony kanał telewizyjny nadawany odmówił, więc prawa nabyte przez inną firmę. Sci Fi Channel na dwóch pozostałych części zostały ujawnione.

„Moving” – show, które niewątpliwie fascynują intrygi. Fabuła jest interesująca, ponieważ zostało usunięte w, a podróżni musieli kontynuować „przeskoczyć” z jednego wszechświata do innego czasu „poślizg” na rzeczywistość innych ludzi, niestety, współrzędne rodzimego świata. Dało to szansę, nawet najbardziej podstawowe, aby dostać się do domu. Wystarczy seria znaków jeszcze wrócić, ale z powodu pewnych okolicznościach kontynuować podróż.

"Stargate"

W serii „Stargate” naprawdę odnieść sukces. Do tej pory wyprodukowany 10 sezonów, projekt został odwołany w 2007 roku. Jest częścią serii, która ma podobną nazwę. Serial został wyprodukowany od 1997 do 2007 roku. Pierwsze pięć sezonów były transmitowane na „Showtime”, a drugi z nieznanych przyczyn – na Sci Fi Channel.

Seria pobił rekord wszystkich innych obrazów w tym gatunku, jak najdłużej. Warto zauważyć, że po emisji 214 epizodów zainteresowaniem publiczności historia nie umarł. Co więcej, fani chcą, aby kontynuować.

Równocześnie z show w domu serii „Stargate” zyskuje popularność w Europie i Australii. Od krytyków tylko kilka negatywnych opinii uzyskano. Pozwoliło to na wszystkie 10 sezonów wygrać konsekwentnie na prestiżowych festiwalach. I aktor, z udziałem w serialu, zaczął odbierać dużą liczbę zaproszeń do innych projektów.

Ten obraz – podstawowy dla wszystkich innych. U jego podstawy był animowany stworzony licznych gier komputerowych.

"Farscape"

Innym znanym serial telewizyjny, nakręcony w gatunku science fiction – Farscape. Film został nakręcony w Australii na rynku amerykańskim. Zrobiono to na wniosek jednego z kanałów. Pilot przyszedł na antenie w marcu 1999 roku. W projekcie Rosja osiągnęła w październiku. Transmisja odbyła się TNT. W sumie trzy sezony.

Serial został stworzony na tyle długo i ciężko. Pomysł był bardzo piękny, w rzeczywistości, autor zaprosił do współpracy reżysera filmu „Aliens narodu.” Niestety, później niektóre dane zostały zmienione, a liczba elementów jest zmniejszona fantastyczne. Ale to nie miało wpływu na popularność serii, popyt na nią był całkiem dobry.

"Quantum Leap"

Innym znanym seria fikcja – „Quantum Leap” lub „skok”. Do tej pory, wydany 5 sezonów. jest ono pokazane na ekranie pod koniec XX wieku: od 1989 do 1993 roku. Działka przekręca wokół fizyka, który, ponieważ eksperyment został zatrzymany w czasie. Drugim bohaterem jest jego przyjacielem, aby pomóc wydostać się z wszystkich kłopotów panującej.

„Quantum Leap” natychmiast zyskał ogromną rzeszę fanów. Seria ta pozwoliła wielu marzyć, że naukowcy kiedyś dotrze do podróży w czasie. Nawet teraz, na całym świecie jest pełno młodzieży i dorosłych, którzy pokochają tę historię. ujawnia, że wiele problemów: przyjaźni, życzliwości, hipokryzję, a braki w nauce. Bohaterem pokazuje widzom, jak postępować w życiu, ale z tego, co jest lepsze, aby chronić siebie. Jego przyjaźń – wyraźny przykład tego, co powinno być w rzeczywistości. Musimy docenić siebie. Widocznie to jest sens i wykonany pokaz sukcesu.

Oczywiście, efekty opisane w obraz niż dzisiejsze nie podobać, ale fabuła jest całkowicie spełnia oczekiwania.

"Eureka"

„Eureka” – serial, który został nakręcony i pokazany między 2006 a 2012 r. Fabuła opowiada o fikcyjnym mieście, gdzie niektórzy naukowcy i geniusze żyją. W każdej serii pokazuje problemy wynikające z niewłaściwego obchodzenia się z nimi technologii, które są zdolne do niszczenia nie tylko miasto, ale także cały świat. To rozwiązuje głównego bohatera z pomocą naukowców.

„Eureka” – serial, który w 2007 roku został nominowany do nagrody w kategorii „Najlepsze efekty specjalne”, ponieważ w tym czasie naprawdę uważane oszałamiające.

Oceny i fani ten projekt bezpośrednio po odcinku pilotażowym. Każdy spodobał się pomysł takiego małego miasteczka, a nawet dzieci wierzą w jego istnienie. Gatunek „Science Fiction” jest ujawniony jako najlepszy w dowolnym miejscu.

"Torchwood"

Seria „Torchwood” został nakręcony w Wielkiej Brytanii. Fabuła skupia się na fikcyjnej Institute, gdzie zajmuje się badaniem przybyszów. Taśma ta jest szczególnie zadowoli fanów „Doktor Who”, bo to jest jego spin-offom. Warto zauważyć, że nawet nazwa serii opisany jest anagram głównym.

Główną różnicą od „Doktora Who” jest fakt, że rolka filmu nie jest zalecany dla dzieci, podczas gdy oryginalna fabuła jest przeznaczony do wglądu całą rodzinę. Ponadto, seria „Torchwood” ma wiele odniesień do „Doktora Who”. To, co przyciąga go tak wielu fanów.

Seria audycji miała miejsce od 2006 do 2011 roku. W 2015 roku ogłoszono, że projekt zostanie wznowione, ale nie jako seria, a także audycji radiowej.

Wydany wszystkie 4 sezony i 41 serii. Czas trwania epizodów zmieniać w sposób ciągły od 50 do 60 minut. Rosyjski serial był emitowany wielokrotnie. Po raz ostatni na ekranie można zobaczyć w 2014 roku. Wynika to z dużego popytu oraz pozytywnych ocen.

Chociaż jego dzieci i wygląd pożądane, młodzież – głównych odbiorców. Oczywiście, istnieje wiele dorosłych fanów, ale przeważająca większość składa się z młodych dziewcząt i chłopców.

"Haven"

„Haven” lub „Secret Haven” – mistyczne seria, która na antenie Syfy. To był nadawany od 2010 do 2015 roku. Na Channel konsekwentnie pokazują filmy gatunku i serial telewizyjny. Science fiction już zyskał szeroką popularność, ale teraz tylko potwierdził swoje pozycje. Oryginalna historia została napisana przez znanego pisarza Stephena Kinga. Syfy kanał po zakończeniu sezonów stale otrzymuje wniosek o ich przedłużenie, więc dzisiaj jest 5 sztuk. Po ostatniej serii został ostatecznie zamknięty.

Fabuła obraca się wokół agenta FBI Audrey, który przybył w małym miasteczku w poszukiwaniu sprawcy. Zamiast tego znalazł ogromną liczbę ludzi z supermocarstw. W całej serii, Audrey pomaga im radzić sobie z własnymi cechami.

Obraz wielokrotnie zamrożone, ale kiedy były zaangażowane wielkie firmy na produkcję filmów, choć rozpoczęła projekt. Po kanał nabył wszystkie prawa do niego, a nawet do innych obrazów tego gatunku w 2010 roku odcinek pilotażowy został zwolniony. Dlaczego Syfy zdecydowała się nadawać tego rodzaju serii? Science fiction pozwala szybko i trwale podnieść ratingi i obiecuje stały dochód.

„W przeciwieństwie do przyciągania”

„Atrakcją przeciwnie” – seria, pierwsza seria, która ukazała się w 2009 roku. Oglądane 13 odcinków. Fabuła rozwija się wokół astronautów, którzy tworzą sześcioletnią misję poprzez Układzie Słonecznym.

Pilot nie podoba się publiczności, ale oceny były dobre. Po zakończeniu projektu, „Mimo przyciągania” On ma ogromny fanów, którzy domagali się kontynuacji. Autor nie reagować na wypowiedzi z publicznością, i można tylko mieć nadzieję, że zostaną podjęte nawet serii.

wynik

Seria, strzał w gatunku „science fiction”, stale wzmacnia swoją popularność. Oni urzekają publiczność z ich niezwykłych opowieści, spektakli, bitew i, oczywiście, efektami specjalnymi. Te obrazy – bynajmniej nie wszystkimi, otrzymali popularność na całym świecie. Istnieje wielu ludzi, którzy też mają ugruntowaną fanów.

W nauce fikcja obejmuje różne gatunki, które są skuteczne w sobie. Mówimy o utopii, dystopia, mistycyzmu, fantazji i tak dalej. N. Ale połączyć wszystkie fikcję lub zgadywanie, które mogą pojawić się w dziedzinie nauk przyrodniczych i ścisłych. Częściej robienia zdjęć kosmosu, przyszłości lub następstw apokalipsy. Te tematy są najbardziej powszechne i ulubieńcem publiczności.