711 Shares 3020 views

Maszynowego roślin „Avangard”, Moskwa: opis, historia, produkty

Moskwa maszynowego roślin „Avangard” (Moskwa) – jedna z głównych gałęzi przemysłu produkujących rakiety do systemów obrony powietrznej kraju. Dziś przedsiębiorstwo – dostawca podstawowej w pociskach sił do S-300 i S-400 różnych modyfikacji.


historia

Roślina „Avangard” (Moskwa) powstał w trudnych czasach. Decyzja ZSRR GKO z 01.24.1942 na terenie ewakuowany przed CIAM firma zorganizowanej montażu silników lotniczych dla marki samolot U-2. Dla ich ciężkiej pracy, wielu pracowników otrzymały ważne nagrody krajowe i zespół w 1945 roku otrzymał Order Czerwonej Gwiazdy.

Po zakończeniu działań wojennych linii produkcyjnych zostały przekierowane do produkcji dóbr cywilnych: Silniki i części zamiennych do maszyn rolniczych, oraz dóbr konsumpcyjnych. Jednak wraz ze wzrostem napięcia między ZSRR i bloku elektrowni NATO ponownie powrócił do kwestii sprzętu wojskowego. W szczególności – pistoletów i karabinów maszynowych statków powietrznych, w tym strategicznych bombowców Tu-4.

W 1954 roku, firma opanowali fabrykę produkcyjną skonstruowanej rakiety przeciwlotnicze typu KB D1 do S-75. Wprowadza w 1956 roku wykazały swoją skuteczność i perspektywy. W 50-60th lat MSA dokonał serię pocisków 11D, 13D, 15D, 20D, 5V29, 5YA23. Bitwa sprawdzone, zostały one w Wietnamie.

W ciągu 70 lat roślina opanowane jakościowo nowy produkt – precyzyjnie prowadzone pociski 500 do S-300P. Jednocześnie wytwarzano systemu pocisk A-135. Od 1986 roku rozpoczęła produkcję jeszcze bardziej wyrafinowany rakiet 48N6P dla systemów zmodernizowane S-300PM, wciąż stoi na ramionach.

W 2002 roku „Vanguard” stała się częścią koncernu „Almaz-Antey”. Inwestycje pozwoliły nie tylko utrzymać produkcję i przynieść wsparcie logistyczne na nowy poziom.

C 300

Maszynowego roślin „Avangard” (Moskwa) jest znana z niezawodnych rakiet z wielu zalet. Być może najbardziej zaawansowanych technologii masowej produkcji od wielu lat pozostają pociski kierowane do S-300 systemu, włączając modernizacji. Pomimo swojego wieku, te systemy obrony powietrznej są bardzo skuteczne wobec wszystkich obiektów latających od dronów bojowych do rakiet.

C 400

Najbardziej zaawansowane produkty, które produkuje fabryki "Vanguard" (Moscow), rakiety SAM "Triumph" (S-400). Najnowsze niedawno oczyści służbie bojowej w regionie Moskwy, rozszerzając kompleksowego systemu obrony powietrznej „Iron Dome”. Przezwyciężyć trudności, nawet z Massive Attack domniemanego wroga. Jest produktem zakładu Moskwa powinna stać się kluczowym elementem obrony.

W kompleksach nowych zasad wymiany informacji między systemami naprowadzania i sterowania jednostką Combat Flight. W ramach podziału, są wszystkie wysokość radary wykrywania docelowego S-400 – jest pełna samodzielne urządzenie inteligencja, która nie znajduje się w poprzedniej generacji S-300.

charakterystyka

Kompleksy rakiety C-400 mają zdolność do radzenia sobie z celów poruszających się z prędkością 4800 m / s. Jednak, podobnie jak niemożliwe jest uruchomienie rakiety. Zapewnia ochronę systemu wielopoziomowego przed przypadkowym start. Start jest inicjowany bezpośrednio ze stanowiska dowodzenia.

Rakieta jest w transporcie i uruchomienie pojemnika, który może wynosić 10 lat jest w gotowości bez konserwacji. Jest w stanie uruchomić i trafić w cel w ciągu kilku minut. Nie jest wymagane, aby wypełnić płynnym paliwem, wypełnienie stałe paliwo leżał na etapie produkcji. Odnalezienie drogi, która droga jest celem, inteligentną jednostkę bojową zdolną sekundy.

Pocisk został zaprojektowany, aby trafić w różne obiekty latający ataku lotniczym:

 • szybki samolot rozpoznawczy;
 • strategiczny i taktyczny lotnictwa samolot;
 • Przedział pośredni pociski balistyczne;
 • naddźwiękowy samolot;
 • śmigłowce, drony i innych urządzeń antenowych.

Klasa prędkość pocisk DM osiąga 1300 m / s. Aby uniknąć przegrzania aerodynamiczny, ciało jest osłonięty powłoką z włókna szklanego.

perspektywy

Kolejnym etapem rozwoju rośliny są pociski przełomowe dla systemów obrony powietrznej S-500. Ich właściwości są sklasyfikowane, jest wiadomo, że są one lepsze od głowicy aktywnie wykorzystywane przez system S-300. Są one zdolne do uderzenia celów w najbliższej przestrzeni: rakiety balistyczne w Ziemi orbita satelity szpiegowskie, systemów komunikacyjnych i innych. Można przypuszczać, że mogą one bardziej efektywnie angażować tylko rozwijać Hypersonic samolotów i pocisków krajów NATO.

Zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa wykona obowiązek zwalczać C-500 wyłącznie na terytorium Rosji. Oni nie będą eksportowane w nadchodzących latach.

produkcja

W Moskwie „Avangard” roślin jest wiodącym przedsiębiorstw obronnych. Biorąc pod uwagę profil organizacji, aby ocenić jego prawdziwej mierze prywatności niemożliwe. Jednak wiadomo, że wielkość produkcji w ostatnich latach trzykrotnie.

Większość pocisków, która produkuje fabryka „Vanguard” (Moskwa), poprawiła się znacząco. Mają zdolność nie tylko do bazowania, ale także korekty radiową. Oznacza to, że powłoka jest w stanie dążyć do zakończenia jego zniszczenia.

Nawiasem mówiąc, firma nie tylko zaangażowany w jednostkach bojowych. Tutaj niech Wyrzutnie towarowe przypadki, w których produkty są przechowywane i transportowane. Są testowane pod kątem wycieków w specjalnym pojemniku wypełnionym wodą.

Zgodnie ze strategią programu zbrojeń państwa aż do roku 2020. Prace zobowiązuje się do dostarczenia około 200 nowych systemów obrony przeciwrakietowej. Część produkcji współpracy wojskowo-technicznej jest eksportowane do Chin. W szczególności, dla podziału 16 C-300 będzie czynna.

modernizacja

Produkcja pocisk rakietowy ziemia-powietrze (SAM) i inne fabryki broni obrony powietrznej „Vanguard” (Moskwa), zaangażowanych w latach 50-tych. Trudno w to uwierzyć, ale w roku 2000 przedstawił on smutny spektakl. Produkcja została uśpiona w zbiorowej panował mrok, wysoko wykwalifikowanych specjalistów stracił kwalifikacje. Obecnie zakład jest przykładem zaawansowanej przedsiębiorstwa, jednego ze światowych liderów w swojej klasie.

Teraz aktywnie naprawiony stary i zbudował nową obudowę. Popyt na produkty „Vanguard” jest ogromny, i przekracza możliwości technologicznych firmy. Ze względu na wzrost produkcji w 2019 roku wzrośnie do 600 osób personelu.

"Vanguard" (roślina, Moskwa): Liczba operatorów

Krajowych i zagranicznych partnerów, pracujących z „awangardy”, doceniają możliwości bojowych rakiet dla kompleksów rodu „C”. To nie jest zaskakujące – jest jedynym przedsiębiorstwem na świecie, która może produkować te produkty.

Wiadomo pojedyncze przypadki nieudanych próbach podczas ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że strona „strzelać” rakieta upływającym operację. Ponadto, odsetek nieudanych startów jest niższa niż podobnych systemów w innych krajach.

"Avangard" plant (Moskwa): staff

Przedsiębiorstwo zostało utworzone blisko idealnych warunków dla pracowników. Wśród zalet pracowników powiedzieć:

 • jasne, czyste, odnowione sklep;
 • nowe lub zmodernizowane urządzenia;
 • godnej płacy;
 • Przepis odzieży ochronnej, bezpieczeństwa i higieny;
 • pakiet socjalny;
 • szacunku Bosses stosunku do podporządkowanych;
 • wiele programów z dziedziny sportu, rekreacji, kultury i rozrywki.

Administracja udało się przyciągnąć produkcję utalentowanych młodych ludzi, zachowując rdzeń pracy wykwalifikowanych pracowników. Według opinii, wynagrodzenia 50-60 tys. Rubli rośliny jest dość powszechne. Profesjonaliści pracujący na maszynach CNC, można zarobić 70-100 tys. Rubli. Płace w MSA jest jednym z najwyższych wśród przedsiębiorstw przemysłowych w Moskwie.

adres

Siedziba firmy znajduje się w Wojkowskaja obszaru miejskiego w północno-wschodniej części stolicy. usługa transportowa jest doskonała: obok biegnie Leningrad autostrady, do firmy bocznicy kolejowej. Adres "Avangard" roślina w Moskwie: 125130, ulica Klary Tsetkin, 33.