515 Shares 9557 views

Tunis, Hammamet – Arabian ośrodek typowo francuskim

Jeden z najstarszych krajów Maghrebu – Tunezja. Hammamet – starożytny port rybacki z Tunisu i jednym z najbardziej ukochanych Rosjan kurortów Tunezji. To popularne miasto położone na wybrzeżu. Nie daleko jest stolicą kraju Tunezja.

Hammamet dzisiaj stał się najbardziej piękne i zielone miejsce do wypoczynku w kraju.
Tam po prostu nie są odwiedzane przez narody w ciągu wieków na tej ziemi! Fenicjanie i Imperium Osmańskiego, Rzymianie i Arabowie, francuski i Bizantyjczycy – wszystkie te osoby pozostawione ślady ich kultury. A dziś, choć tradycje i zwyczaje ludności rozwinęły się pod wpływem islamu w tym kraju bardzo zauważalny wpływ cywilizacji europejskiej.

AD 180 tutaj Putput kolonią rzymską założono, później przemianowany przez Arabów w „kąpieliska” – Hammamet. Tunezja dzisiaj jednak zyskał popularność nie tylko jako „miejsce do pływania.” Starożytni Rzymianie został wybrany przez lokalne miejsca na relaks i rzymskiej matrony doceniane przez lokalne anti-aging i wellness czynników. A dzisiaj, kraj znany na całym świecie ze swoich centrów thalassoterapii – jest Tunezja.

Hammamet, dzięki piękne plaże, łagodny klimat i luksusową oliwek gaje, przyciąga wielu turystów. Ośrodek ten stał się modny prestiżowy ośrodek nawet podczas rządów francuskiego. Nic więc dziwnego, Hammamet z początku XX wieku. przyciąga przedstawicieli bohemy europejskich. A w naszych czasach, znanych artystów często odwiedzić Tunezję. Hammamet, gdzie Art Festival odbywa się co roku, przyciąga je, więc często można natknąć się w lokalnych hotelach z niektórych gwiazd światowych.

Do najbardziej znanych centrów thalassoterapii znajdują się w Hammamet. Większość turystów (a nawet więcej – turystów) pochodzących tutaj, chcąc połączyć wypoczynek na plaży z tradycyjnymi intensywnych anti-aging i wellness.

Każdy, kto chce wziąć udział w kursie rehabilitacji czynników morskich na pewno cieszyć się centrum thalassoterapii Bioazyur, które oferują różnorodne SPA-zabiegi z wykorzystaniem wody morskiej, alg i błota. Takie nowoczesne centrum odnowy biologicznej – duma Hammamet, znajdują się one w większości dużych hoteli w mieście.

W porównaniu z Sousse, Hammamet ośrodku – bardziej konserwatywny i ciche. Stare historyczne miasto Medina, duży park wodny, piaszczyste plaże, słynne centra thalassoterapii, atrakcyjnej dzielnicy nocnych klubów i dyskotek, przytulne kawiarnie na plaży – wszystko to prowadzi turystów w każdym wieku w Tunis, Hammamet.

Hotele zaczął aktywnie zbudowany w latach 60-tych 20 wieku. Obecnie Ośrodek hotele położone są w północnej i środkowej części Hammamet i nowej dzielnicy turystycznej Yasmine Hammamet, w nowym, nowoczesnym Medina, szeroki wybór organizowanych promenad wzdłuż brzegu morza hoteli, wysokiej klasy i dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Tutaj znajduje się miasto fontanny, parki, centrum zabaw Karfagolend, liczne kasyna, dyskoteki, centra nurkowe i restauracji. Ponadto, nie proponuje się wiele sportów wodnych i łodzi.