703 Shares 7978 views

16 oznak, że kolega podważa swoją wiarygodność

Sabotażyści w miejscu pracy – nie jest niczym niezwykłym. Niektóre z twoich kolegów może starać się zasiać w drużynie niezdrowej atmosfery. W ten sposób realizować osobiste korzyści i starać się mieć utajony wpływ na innych ludzi. Jednym z ostatnich badań zawęził krąg „podejrzanych”. Okazuje się sabotować koledzy mają tendencję do tych, którzy nie doceniają w miejscu pracy. Ten stan rzeczy jest mało prawdopodobne, aby dopasować resztę członków zespołu. Psychologowie porównaniu niezdrową atmosferę w biurze z trującym gazem. Co można zrobić w tej sytuacji?


Cokolwiek się dzieje wokół ciebie, nie pozwól podejrzenia zrobić sobie paranoję. Nawet jeśli podejrzewasz, że ktoś z pracowników nieczystej gry, nie należy podejmować żadnych działań, dopóki taki czas jeszcze nie potwierdził swoje podejrzenia. Oto znaki za pomocą którego można ustalić, że kolega podważa swoją wiarygodność.

Dla niego to coś więcej niż tylko konkurs

W rzeczywistości, konkurencyjność i wręcz sabotaż w miejscu pracy jest bardzo trudne do odróżnienia od siebie. I przed odłożeniem na kogoś etykietę „sabotażystów”, upewnij się, że osoba ta musi być czymś więcej niż tylko zwycięstwo nad tobą. Może on działać meanly przechwycić swój ważny projekt. Aby być na koniu, osoba ta przejdzie do wszelkich środków, nawet oskarżyć cię o nieuczciwość. Ponadto, nie są jedynym celem na jego liście.

Zmusza cię do utrzymania obrony

Pomimo faktu, że nigdy nie dostanie się w kłótnię z pracownikiem, którego podejrzewa o podważając wiarygodność, jakoś zawsze udaje się umieścić w defensywie. Powinno to być dzwonek alarmowy. On sprawia, że czujesz się tak, jakby w zawieszeniu, i, najprawdopodobniej, skrycie marzy o swojej wielkiej porażki.

Molestowanie są narażone nie tylko dla Ciebie

Co do zasady, osoby, podważając zaufanie, ma kilka ofiar w zespole. Jeśli wcześniej słyszałeś pogłoski, że podejrzany spowodowanych raz już uszkodzenie niektórych pracowników zatrudnionych w tej spółce, miej na niego oko. Dużym błędem jest przekonany, że on będzie ci wyjątek.

On jest królem plotek

Praca – to nie jest miejsce, gdzie ludzie wywijać „brudnej bielizny”. Jednak natura ludzka nie jest poprawna, a podczas przerwy obiadowej, ludzie chętnie dzielą się ze sobą wiadomości z prywatnych odpowiedników życiowych. Inną rzeczą jest to, że niektórzy pracownicy nie starają się kultywować te historie (pośmiać i zapomnieć), a inni po prostu żyć bez nich nie może. Nie bardzo dobrym znakiem jest to, że w swojej społeczności nie jest człowiekiem, który prowadzi na bieżąco o wszystkich wydarzeniach. Zbiera on wszystkie plotki, które krążą wewnątrz urzędu. Dlaczego to zrobił? W przyszłości będzie on wykorzystać cenne informacje dla własnej korzyści.

Próbuje cię rozpraszać

Jeśli współpracownik ciągle rozprasza cię z pracy, pewnie chce znacząco spadła swoją efektywność. W ten sposób eliminuje procrastinator konkurenta. Oczywiście, są ludzie, którzy robią to nieświadomie. Tak naprawdę nie wiem, co robić, mają zakaz krytyczne położenie i bardzo mało zamówień. Aby dowiedzieć się intencje kolegów proste: powiedz mu, że jesteś zajęty pracą nad ważnymi projektami. Jeśli świadomie usunięte, to nieszkodliwe dla Ciebie. Ale jeśli ten człowiek nie będzie udawać, że rozumiem – uważaj.

Że „zapomina”, aby przekazać ważne informacje dla Ciebie

Kiedy ludzie mają wiele ważnych rzeczy, zawsze są czymś, co należy przeoczyć. Ale jeśli „zapominanie” jest patologiczna, powinno to prowadzić do pewnych przemyśleń. Człowiek, którego można podejrzewać, nie raczył zaprosić Państwa na spotkanie, szef zapomniał przekazać instrukcje i celowo usunięte ważną wiadomość. Oczywiście, może się zdarzyć do rozproszenia. Ale jeśli to jest powtarzane w kółko, ten człowiek celowo trzyma się w ciemności.

On rozprzestrzenia plotki o tobie

Mówiliśmy już o plotkach w miejscu pracy. Są one nieuniknione, ponieważ pracownicy pomocy zdawać sobie sprawę z wielu wydarzeń, rzeczy dzieje się wokół. I jeśli jesteś częścią gry, to może być zabawne. Ale jeśli stać się bohaterem plotek, to nie jest śmieszne. Wiesz doskonale, że ktoś w biurze, aby aktywnie uprawiać fałszywych informacji. Szkoda, że inni ludzie naprawdę wierzą, te słowa. Co sądzisz, których ręce się stało?

Kradnie swoje pomysły

Oto jeden z głównych „rozbiórki” dowodów: on zawsze kradnie pomysły i przypisują sobie swoją cześć. Widzieliście go w filmach, ale teraz rzeczywistość wobec tej jawnej akt sabotażu.

On się daje dodatkowe uprawnienia

Twój kolega stoi ze sobą na tym samym etapie w hierarchii służbowej. Ale z jakiegoś powodu postanowił mógłby dać wskazówki. Również Państwo wrażenie, że pracownik jest nachylona do upiększania swoich obecnych i dotychczasowych osiągnięć. Popatrz uważnie na jego zachowanie: udanej transakcji, na której wszystkie wydziały pracy, to będzie pierwszym, który będzie się radować i bić się w piersi.

On jest działalność społeczna i wywrotowe

Następny manewr na naszej liście jest niezwykle cienka. Pragnienie podważania społecznego trudno dostrzec gołym okiem. Oczywiście, nie chcesz zakładać najgorsze (należy pamiętać, że rozmawialiśmy o paranoi?). Czasem ludzie robią złe rzeczy bez żadnych ukrytych motywów. Musisz być ostrożny, gdy wielokrotnie zauważyłem coś z tym alarmującym liście: Twój kolega aby zdobyć przychylność przełożonych, daje niejednoznaczne komentarze w swoim adresem, niech jibes z gestów i wykazuje niechęć do siebie.

Inni pracownicy zaczęli traktować cię inaczej

Nie zrobili nic złego nikomu z członków zespołu. Dlaczego więc większość z nich zachowuje się bardzo dziwnie? Głowa stała się zbyt stronniczy, pracownicy działu zaczął rzut oka na ciebie bokiem? Nie mogę zrozumieć, co stało się z otoczeniem? Prawdopodobnie ktoś już rozpoczął wykonywanie swojego złego planu. Najprawdopodobniej wysłał innych członków zespołu na niewłaściwym torze, oczernianie ciebie.

Używa subtelne sztuczki

Kiedy mówimy o podważanie zaufania, zjawisko to nie jest duża różnica z otwartym szyderstwa i obelgi. Człowiek, którego można podejrzewać, by wybrać dla siebie metod subtelnych i będzie działać po kryjomu. Więc nic nie podejrzewają, ten człowiek będzie spokojnie kontynuować swoją pracę, aby udawać, że to do ciebie nie obchodzi. Złapać z tropu, by poradzić sobie miażdżące uderzenie.

język ciała daje jego motywy

Jak widać przez osobę kto mówi prawdę? Jednym z głównych kryteriów jest niezgodność słów z języka migowego. Mówiąc z tą osobą, obserwować jego działania. Może podświadomie załamując ręce, spoglądając w bok, dotykając szyi lub kręcić włosy wokół palca. I nie jest to wyczerpująca lista dowodów, wydawanie kłamcą.

Próbuje przekonać ci kilka rzeczy

Jeśli kolega ostrzega przed złym nastroju szefa, że są najlepsze intencje. Ale jeśli ktoś jest stale przychodzi do ciebie, i zasadził w twojej głowie rozmaite negatywne historie, człowiek stara się sprowokować do radykalnych działań.

Z jego zamiarem już doznał inny personel

Znany przysłowie: lampart zmienić swoje miejsca. Niestety, to jest. Jeżeli osoba podważyła wiarygodność jednego z moich kolegów raz, zrobi to ponownie. Można go porównać ze ślimakiem, przeniknął do dojrzałych jabłek. Teraz można poczuć się jak w zgranym zespole po raz pierwszy pojawił oddzielnymi grupami, z których każdy realizuje swoje własne interesy.

Masz złe przeczucia tego człowieka

Kiedy masz do czynienia z profesjonalnym strumieniowo ważne jest, aby słuchać swojej intuicji. Jeśli ktoś skonfigurować przeciw nie był bardzo przyjazny, powinien czuć się negatywne wibracje.