812 Shares 5059 views

Ogrzewanie murowanego domu z zewnątrz nowoczesnymi metodami: materiałami, metodami instalacyjnymi

Jeśli jesteś właścicielem prywatnego domu, to spośród Twoich zadań możesz zidentyfikować komfort i komfort wewnątrz domu. Dotyczy to szczególnie domów zbudowanych z cegieł. Wybierz metodę izolacji może być dość trudne, ponieważ materiały izolacyjne rynku są prezentowane w dużej różnorodności.


Wentylowana fasada

Izolacja murowanego domu z zewnątrz nowoczesnymi metodami nie jest tania, ale jeśli praca jest wykonywana samodzielnie, będzie można zaoszczędzić. Jako jedna z metod izolacji cieplnej ścian można wyróżnić wentylowaną elewację. Wybierając tę technologię rozwiązujesz dwa problemy. Po pierwsze, będziesz miał możliwość zmniejszenia kosztów ogrzewania obudowy, a po drugie, elewacja otrzyma nowoczesną estetyczną podszewkę. Najważniejsze jest wybranie właściwej izolacji. Dzisiejsze płyty są najczęściej używane, można śledzić przykład wielu konsumentów. Proces instalacji składa się z kilku etapów, początkowo konieczne jest oczyszczenie ścian zewnętrznych przed zanieczyszczeniem, pozbycie się pęknięć i naprawy usterek. Dalej na ścianie są wzmocnione drewniane bloczki, które będą prowadnicami, odległość między nimi powinna być taka, aby swobodna przestrzeń pasowała do pianki. Izolacja termiczna jest przymocowana do powierzchni za pomocą kleju budowlanego. Kompozycję należy nakładać na cały obszar izolacji. Po upływie pewnego czasu, kiedy klej wyschnie, pióro można dodatkowo wzmocnić kołkami. Nie próbuj wybrać najtańszej izolacji. Płyty do tej pracy będą doskonałym rozwiązaniem. Siatki utworzone między taśmami powinny być wypełnione klejem. W celu polepszenia jakości izolacji cieplnej, na ścianie należy wzmocnić inną warstwę izolacji, a siatkę musi być prostopadła do poprzedniej warstwy ramy. Dzięki temu systemowi możliwe będzie uzyskanie wentylowanej szczeliny, której grubość powinna wynosić 40 milimetrów.

Niuanse ścian w wentylowanej elewacji

Jeśli interesuje Cię pytanie, jak murowany dom jest wykonywany z zewnątrz nowoczesnymi metodami, należy zwrócić szczególną uwagę na opisaną technologię. W następnym etapie hydrobaryar jest zamocowany, w którym może działać film syntetyczny. Jest to konieczne, aby zapobiec wydmuchiwaniu izolacji cieplnej. Uzyskane warstwy muszą być chronione przez bocznice przed wpływem wytrącania, to wykończenie jest czasami zastępowane przez panele elewacyjne lub wykładzinę. Mocowanie tkaniny może być wykonane w systemie metalowym.

Dla odniesienia

Poprzez wyposażenie elewacji wentylowanej można zastąpić plastikową piankę płytkami z wełny szklanej. Niezależnie od materiału, elewacje wentylowane umożliwiają stworzenie kurtyny powietrznej, która redukuje straty ciepła, a także eliminuje fluktuacje temperatury między ścianą główną a wykończeniem dekoracyjnym.

Użycie wełny mineralnej

Przy zewnętrznym ociepleniu murów ceglanych szczególnie ważne jest, aby wybrać właściwy materiał. Wśród popularnych izolacji do wykonywania takich prac można zidentyfikować piankę i wełnę mineralną. Ostatnia wersja izolacji cieplnej jest dostępna w formie płyt, które są przeznaczone specjalnie do wykańczania elewacji. Wśród pozytywnych cech można wyróżnić długotrwałą pracę, niską dyfuzję, a także nieprzepuszczalność i doskonałą jakość izolacji akustycznej. W trakcie procesu wełna mineralna podlega etapowi hydrofobizacji, dzięki czemu materiał nie wchłania wody. Pomimo tego, podczas magazynowania i montażu płyt należy chronić przed wilgocią, w ten sposób można wykluczyć utratę materiału przez właściwości izolacyjne.

Wybór tworzywa piankowego

Ciepło penoplexu jest dziś dość powszechne, materiał ten składa się z wielu porów, które są wypełnione powietrzem. Dzięki zastosowaniu tego materiału zapewnia się ściany o doskonałej izolacyjności cieplnej, gwarantowanej przez powietrze, która jest najlepszym izolatorem ciepła wśród istniejących. Poliester nie dopuszcza wody i jest odporny na pleśń, grzyby i bakterie. Nie jest w stanie utracić właściwości pod wpływem niskich temperatur, więc może być szeroko stosowany w miejscach, gdzie warunki charakteryzują się wysokim poziomem wilgotności. Jeśli izolacja jest pienista, można liczyć na to, że po wystawieniu na działanie ognia, materiał wykazuje jego właściwości do samogaszenia. Materiał termoizolacyjny stopi się, a po wyeliminowaniu ognia wyjdzie. Biorąc pod uwagę rodzaje izolacji, kupujący często często nie mogą zdecydować, co wybrać: polistyren lub wełnę mineralną. Oba materiały są popularne, ale najczęściej jest to pierwsze wymienione. Tendencja ta wynika z faktu, że płyty kosztują mniej, a podczas instalacji nie tworzy się kurz.

Przygotowanie do izolacji termicznej pianką

Jeśli planujesz izolację domu z cegły z zewnątrz nowoczesnymi metodami, możesz użyć piany, ale aby uzyskać pozytywny wynik, ważne jest, aby wziąć pod uwagę niuanse procesu. Mistrz musi przygotować zestaw noży puttowych, nóż, stempel i młot. Podczas wizyty w sklepie najlepiej jest kupić arkusze o grubości 80 milimetrów. Optymalną opcją będzie gęstość równa 25. Jeśli nie można znaleźć specjalnego kleju montażowego, można użyć kleju na bazie cementu stosowanego w procesie układania płytek.

Zużycie kleju

Jeśli izolacja ścian domu z cegły będzie wykonana z pianki, ważne jest poprawne obliczenie objętości kompozycji klejącej. Mistrz musi wziąć pod uwagę fakt, że zastosowanie mieszaniny będzie miało nie tylko izolację termiczną, ale również wzmocnioną siatkę.

Przygotowanie materiałów

Technika ta polega na użyciu łączników, które muszą być wykonane z tworzywa sztucznego i mieć szeroką maskę. Potrzebujesz wzmocnionej siatki, która pokrywa powierzchnię. Pamiętaj, aby zaprawić szpachlówkę, może być wykończona lub dekoracyjna. Obróbka powierzchni wymaga głębokiej penetracji gleby.

Technologia pracy

Biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje grzejników, które są obecnie dostępne na rynku, a po wybraniu tworzywa piankowego, należy się dowiedzieć więcej o technologii wykonywania izolacji termicznej. Elewacja musi być czyszczona, wypoziomowana i nasączona glebą. Ostatnia manipulacja jest konieczna, aby zwiększyć przyczepność. Następnie można rozpocząć rozcieńczanie kleju i nałożyć go na powierzchnię arkusza piankowego, użyj szpatułki zębatej. Płyta jest nakładana na elewację i jest naciskana, jednak nie ma potrzeby gorliwej, w przeciwnym razie może pęknąć wstęga.

Gdy izolacja domu z cegły z zewnątrz jest wykonana przy użyciu nowoczesnych metod, często stosuje się styropian, a także po jego całkowitym zaciśnięciu. Zamontuj pazurki w 5 miejscach. Aby wyciąć arkusz w rozmiarze, musisz użyć ostrego noża, ale z użyciem narzędzi elektrycznych należy wyrzucić.

Wzmocnienie powierzchni

Wzmocnienie wzmocnionej siatki wykonano na cienkiej warstwie kompozycji klejącej, która jest poprzednio stosowana do grzejnika. Siatka powinna być mocowana z pewną pokrywą, dzięki czemu złącza nie tworzą pęknięć. Po wyschnięciu mieszanki można przystąpić do wykończenia elewacji. W tym celu można użyć tynku malarskiego lub dekoracyjnego.

Przygotowanie do bocznicy z elewacją elewacyjną

Ocieplenie domu przy bocznicy odbywa się po zainstalowaniu wózka. W tym celu należy przygotować drewniane listwy, których długość jest równa wysokości domu. Są one ustalone w pionie. Elementy te powinny mieć tę samą grubość. Eksperci doradzają, aby przetwarzać impregnację drewna, która chroni przed próchnicą i grzybem. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie izolacji domu z cegły ze spienionymi polistyrenami, może być stosowany równolegle do bocznicy. Dzięki idealnej równości ścian, skrzynia nie może być zainstalowana.

Dobór izolacji cieplnej i przygotowanie narzędzi

Pod burtę można zainstalować piankę, wytłaczaną piankę polistyrenową lub izolację bazaltową. Ich koszt może wydawać się imponujący, ale z pianką i spienionym polistyrenem konieczne będzie zastosowanie dodatkowej bariery wodnej i paroizolacyjnej.

Aby wykonać pracę, potrzebujesz śrubokręta, zszywacza, taśmy, poziomu budynku, wkrętów drewnianych i zszywek do zszywania.

Montaż bocznicy

Przed izolacją domu z cegły należy wybrać dekoracyjne wykończenie, które będzie pasowało do wnętrza działki. W sklepie trzeba wybrać siding socjalny lub winylowy, pierwsza opcja jest droższa, ale jest niezawodna i trwała. Podczas mocowania listew należy korzystać z poziomu budynku, który zapewni idealną gładkość elewacji po zakończeniu pracy. Przy otwartych drzwiach i otworach okiennych rozmiar sidingu może nie pokrywać się z rozstawami, w tym przypadku wykończenie winylu jest cięte za pomocą piły, ale przy cięciu płyt ciętych należy używać nożyczek do metalu.