106 Shares 6185 views

Co to jest rezerwa jajników, i jak go zdefiniować?

XXI wiek – czas rozwoju i postępu. Wszystko gdzieś w pośpiechu i nie chcemy tracić czasu, aby zatrzymać. To z tego powodu mieć dzieci w młodym wieku stał się teraz niemodne. O planowaniu rodziny, młode pary nie myśleć przed 25-30 lat. Jednak po 30 latach wyobrazić dziecko staje się znacznie trudniejsze.

Dlaczego jesteśmy spiesząc samej natury? Co jest tego powodem?

Im starsza kobieta, tym trudniej zajść w ciążę. Chodzi o to, że wraz z wiekiem, zmniejszając liczbę jaj w jajnikach.

Gdy dziewczyna się rodzi, liczba pęcherzyków w jej jajniki osiąga dwa miliony. Wydawałoby się, że ogromne figury, ale z wiekiem, ich liczba stale maleje. Przez okres dojrzewania pęcherzyków jest tylko około czterystu tysięcy. I nie wszystkie z nich mogą prowadzić do rozwoju jaj, co doprowadzi do zapłodnienia kobiet. Po trzydziestu latach, liczba aktywnych mieszków zacznie znacząco spadać. To z tego powodu, że coraz trudniej zajść w ciążę.

Koncepcja rezerwy jajnikowej

rezerwy jajnikowej – liczba jaj w mieszkach kobiecego układu rozrodczego.

Miesięczne dziewczynki ciała pewna liczba pęcherzyków zaczyna wzrastać w wielkości i są aktywne w dojrzałym zalążka. Oni szukają możliwości zapłodnienia, ale tylko jeden z nich będzie w stanie osiągnąć swój cel. W tym przypadku następuje ciąża.

procesy fizjologiczne organizmu

Zdolność kobiety do zajścia w ciążę zależy od jego poczęcia płodność (jeśli to możliwe). Niestety, nie w każdym miesiącu istnieje możliwość nowego życia. Największe szanse na ciążę u zdrowych i aktywnych dziewcząt i dwudziestu pięciu lat. Jest to najlepszy czas na planowanie potomstwa. Choć nawet w tym wieku tylko co trzeci cykl menstruacyjny pozwala zajść w ciążę. Po dwudziestu pięciu szansę stania się znacznie mniej do czterdziestu procent jest ograniczona do pięciu.

Koncepcja oraz możliwość jaj

rezerwy jajnikowej systematycznie maleje z roku na rok. W związku z tym, często próbuje wyobrazić z IVF (zapłodnienie in vitro) i stymulacja ciała pozostają nieskuteczne.

Zmniejszone rezerwy jajnikowej

 1. Powody, dla zmniejszenia poziomu mieszki i jaja w nich mogą być:
 2. Wiek – główny i główny powód. Jeśli kobieta jest w wieku powyżej 25 lat, szanse na zajście w ciążę zmniejsza się z roku na rok.
 3. choroby genetyczne, charakteryzujące się przedwczesnego zmniejszenia liczby jaj, z pogorszeniem jakości. Jajników rezerwy jajnikowej jest wyczerpana przed czasem wyznaczonym biologicznie, czyli przed trzydziestu pięciu lat.
 4. Przeszłość medyczna i chirurgiczna. Niska rezerwy jajnikowej są często związane z przeprowadzania operacji na jajniki (na przykład, usuwanie cyst) leczenie endometriozy, mięśniaka macicy.
 5. Upojenie (nadmierne palenie, picie i narkotyki).
 6. Zaburzenia tarczycy działa.
 7. Rozwój patogennych mikroflory w jelitach (dysbioza).
 8. Przedłużone abstynencji.

Sposoby określania rezerwy jajnika

Ocena rezerwy jajnikowej odbywa się za pomocą kilku metod:

 1. badanie ultrasonograficzne. Dzięki tej prostej procedury mierzy wszystkie parametry jajników, w tym jego zakresu i liczby pęcherzyków, które zawierają. Dla zdrowych kobiet w wieku rozrodczym, ich liczba powinna wynosić od 10 do 30 sztuk. Badania prowadzone są na początku cyklu miesiączkowego (1-5 dni).
 2. Określenie parametrów hormonalnych krwi (do analizy). rezerwy jajnikowej mierzy się w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego (dni 1-4). Badanie odbywa się kilka, w celu określenia dynamiki. Jeżeli ilość zmniejsza hormonalną, oznacza to, że rezerwa jajnika zmniejsza się.
 3. Ustanowienie poziom inhibiny B i antimyullerova hormonu. Metoda ta daje najdokładniejsze wyniki, ale w Rosji dopiero w fazie rozwoju i nie została jeszcze zastosowana w praktyce.

Przygotowanie do badania

Przed przekazaniem wymagane testy kobiety powinny wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • W badaniu nie jest przeprowadzane, gdy kobieta ma chorobę przebiegającą w postaci ostrej.
 • Co najmniej trzy dni przed zabiegiem konieczne jest wyeliminowanie moc i intensywne ćwiczenia.
 • Przed zabiegiem, należy powstrzymać się od palenia przez co najmniej jedną godzinę.

Czy to możliwe, aby zajść w ciążę z niskiej rezerwy jajnikowej?

W pierwszej kolejności poziom rezerwy jajnikowej kobiecego ciała zależy od wieku, więc im wcześniej zaczniemy planowania ciąży, tym lepiej. Jeśli lekarz jest ustawiony niski zasób pęcherzyków, szanse na zajście w ciążę są nikłe. W takich sytuacjach, kobiety często diagnozuje się „bezpłodności”.

Jednakże, nawet jeśli dane naturalne kobiety spożywane, nauka rozwinęła sposobów, aby pomóc rodzinom, którzy chcą mieć dzieci. Do tej pory stosowane techniki, takie jak:

 1. IVF (zapłodnienie in vitro).
 2. darowizna jajko.

Zastosowanie pierwszej metody jest możliwe, jeśli rezerwa jajników kobiety nie osiągnęła jeszcze minimalnego limitu. Wykorzystuje dużych dawek stymulantów, ale skuteczność tej metody nie jest bardzo wysoka. Powodem jest to, że nawet sztuczny wzrost liczby jaj jest często niewystarczająca, więc embrion nie jest przenoszony dobrze i możliwość mała. W przypadkach, gdy zapłodnienie in vitro jest stosowane dla kobiet ponad czterdziestu lat, ryzyko powikłań i poronienia jest znacznie wzrosła.

Druga metoda zakłada użycie kobiety jaj dawcy. Pod wpływem używek, jej organizm wytwarza wymaganą liczbę jaj, które zostały wydobyte z jej ciała. Następnie oni nawozić męża płyn nasienny pacjenta i umieszcza się w ciele matki. Takie ciąże są na ogół dobrze tolerowane, pomimo faktu, że obcego materiału biologicznego.

Czy to możliwe, aby podnieść poziom zasobów i wydajności pęcherzyków jajnika?

Zapas pęcherzyków w organizmie każdej kobiety jest inna. On zastawił genetycznie przez naturę, gdy dziecko jest nadal rozwija się w łonie matki. Jest to niemożliwe, aby zwiększyć rozmiar. Od urodzenia i przez całe życie kobiety codziennie traci swoją jajko, a wraz z nimi możliwość poczęcia dziecka. Kiedy rezerwy ciała są wyczerpane, naturalna menopauza występuje proces.

Każdego roku, zmiany nadwozia, nie jest jej starzenie się, ale istnieją sposoby, aby zatrzymać czas i opóźnić wystąpienie menopauzy. W tym celu, metody pracy stymulacji jajników. Zaczynają działać sverhrezhime, wytwarzając w ten sposób większej liczby oocytów. Metoda ta ma zastosowanie tylko wtedy, gdy kobieta z rozpoznaniem „bezpłodności” jako dodatkowej stymulacji jajników doprowadzi do ich wyczerpania.

Istnieją różne sposoby stymulacji. Wśród najbardziej popularnych należą: akupunktura, homeopatia, terapia peptydów i innych.

Tak więc, pomimo faktu, że moda i społeczeństwo dyktować zasady, nie ociągać się, co z natury przeznaczone na dany dzień. Przy planowaniu ciąży, nie należy opóźniać ten proces w dłuższej perspektywie.