785 Shares 5981 views

kruszyna medyczny. przepisy kulinarne

Obecnie prawie każdy ogrodnik stara się sadzić rokitnik w okolicy, ponieważ ma właściwości lecznicze. Na przykład, sok z owoców i ma działanie bakteriobójcze, pobudza proces trawienia i olej aromatyczny gojenie ran, oparzeń, owrzodzeń troficznych. To Berry jest bogaty w witamin, żelaza, manganu i wiele innych mikroelementów makro-i. Rokitnika, których receptury podane poniżej, stanowi dobry dodatek do leczenia przeziębienia.

olej z rokitnika wytwarza się w sposób następujący: wycisnąć sok z jagód, placek suszy się i miele w młynku do kawy. Następnie mieszaninę wylewa się olej słonecznikowego ogrzewano w tempie 1: 2 i odstawia się w ciągu jednego dnia, po czym olej odsączono i wykorzystać w celach terapeutycznych.

Bardzo dobre na wina, galaretki i dżem z owoców jagodowych, takich jak kruszyna. Przepisy dotyczące ich przygotowania zostaną szczegółowo zbadane. Jednak należy stwierdzić, że przed konsumpcji owoców i świeże, rozciera się z cukrem w stosunku 1: 1 (mieszaninę przechowywano w lodówce) lub zamrożone.

Weźmy pod uwagę, w jaki sposób przygotować nasze jedzenie z rokitnika zwyczajnego.

1. Jelly kruszyny.

Składniki: jeden litr soku z rokitnika z pulpy, dziewięć gramów cukru.

Sok jest ogrzewany na małym ogniu, dodać do niego cukier, gotować na wysoką temperaturę, aż mieszanina osiągnie temperaturę od stu do pięciu stopni. Masę wlano na gorąco wstępnie przygotowane płytki, ostuzhivayut i szczelnie zamknięto.

2. Orzechy włoskie i rokitnik (dżem).

Składniki: jeden kg owoców dwustu gramów orzechów, pół kg cukru, dwie filiżanki wody.

Orzechy rozdrobnione do ziarna, umieścić je w syropie cukrowym i gotować przez dwadzieścia minut. Następnie dodać owoce rokitnika i gotować przez kolejne pół godziny.

3. Mleko i kruszyna (przepisy kulinarne kuchni ukraińskiej).

Składniki: pięćset gramów mleka, rokitnika sok z miazgi.

Mleko schłodzono, dodano do niej pięć łyżki rokitnika soku z cukrem ubij miksera. Ostuzhennoy serwowane pić w dużych kieliszków.

4. Słodkie wypieki z jagód kruszyny.

Składniki: pięćset gramów rokitnika, trzysta gramów mąki, pół funta cukru, pół szklanki mleka, pół łyżki skrobi i proszkiem do pieczenia, jedna łyżeczka sody, szczypta soli, trzy łyżki oleju roślinnego.

Owoce przemyto rozciera się przez sito w celu otrzymania szkła soku. Do tego dodaje się mleko i masło. Mąka, proszek do pieczenia, cukier, skrobia, sól, i środek rozsadzający, łączy się i dobrze miesza się i po dodaniu mleka, soków i wymieszać ponownie.

Pieczenia zawoalowane pergamin, rozłożone ciasto na wierzchu której leżało kilka jagód. Piec w piekarniku przez trzydzieści minut, po czym usuwa się i ochładza ciasta.

Zatem, kruszyna, której przepisy są dość zróżnicowane, nie tylko ma dobre właściwości smakowe, ale również właściwości terapeutyczne. Od dawna stosowany w medycynie ludowej jako środek kaszel, ponieważ może pomóc w gojeniu się ran. Do tej pory, to jagoda nie jest mniej popularny i jest stosowany zarówno w kuchni iw kosmetyce i medycynie.