178 Shares 7354 views

strategie cenowe


Rozwój polityki cenowej przedsiębiorstwa – jest trudne i ważne. Jeżeli firmy zaczynają, oferował jedynie produkty pojawiają się na rynku, konieczne jest, aby zacząć myśleć o tym, co nisza chciałaby wziąć, a jaki procent grupy docelowej, aby uchwycić, a następnie odpowiednio dobrać strategię kształtowania cen. Po osiągnięciu pewnego poziomu, firma rozszerzyła, że planuje zwiększyć udział obecności, albo w ogóle zmienić grupę docelową i zakres, a więc kilka polityka zmienia wartość swoich produktów.

Literatura specjalistyczna pokazuje wielką rodzajów klasyfikacji ceny i wykorzystane w tej strategii. I prawie każdy odcinek na tym zakończyła się pomysł, że kompleksowe działanie jest wymagane przez zarząd spółki. Oznacza to, że ich osobista strategia cenowa być obecne w różnych proporcjach elementów z kilku opcji. Po tym wszystkim, lidera na rynku można osiągnąć tylko z elastycznym podejściem do cen i ich klientów. Co więcej, ten aksjomat jest zastosowanie w każdej branży. Najważniejsze – nie szkodzić i znaleźć te sposoby zyski klientów. Jest bardzo ważne, aby nadal pozostają nie bez zysku.

Jak marketerzy mogą spodziewać się oferować cenę towaru? I jakie są główne strategia cenowa?

Najtrudniejszym etapem w produkcji – od kiedy robiła tylko swoje piętno. W tym przypadku jest to cena będzie decydującym czynnikiem dla wielu kupujących. I o tym szczególnym okresie, porozmawiamy.

Firma może być zainstalowany bezpośrednio na produkcie jest dopuszczalna wartość minimalna, a zysk z jego sprzedaży będzie również minimalne. Taka strategia „Breakout” nadaje się tylko wtedy, gdy firma jest gotowa do zaoferowania rynkowi dużej ilości swoich produktów i zaspokojenia popytu w krótkim czasie.

Niska cena dla właścicieli dóbr czasami umieścić nie tylko wejść na rynek, ale również w celu wyeliminowania konkurencji lub w celu osiągnięcia jak największego wolumenu sprzedaży, zanim będzie podobny produkt oferowany przez konkurenta. Tu korzyść, oczywiście, nie w zysku z każdego sprzedanego urządzenia oraz, w ramach sprzedaży. Skuteczność tej strategii cenowej dla małych i średnich przedsiębiorstw będą zmaksymalizowane w przypadku, gdy są one w stanie skoncentrować produkcję w segmencie małego rynku. Oto, jak mówią, doszedłem – piła – schwytany, a następnie w lewo.

Możesz sprzedawać towary po cenie celowo zawyżone stosuje strategię o nazwie „skimming”. W tym przypadku produkt jest przeznaczony wyłącznie na widowni, gotowy do zakupu nowych produktów, a cena opowiada o pewnym przewagę nad innymi wyjątkowości. Polityka ta jest odpowiednia dla przemysłu, takich jak, na przykład, farmaceutyków, w której jednostka wysokie koszty produkcji (badawczo-rozwojowe) nowych produktów. Ale ta strategia cenowa nie jest wadą – nie może być stosowany przez dłuższy czas. Na przykład, firm wycieczkowych na nowego produktu w pierwszym trzymane stosunkowo wysokie ceny, a kiedy popyt zaczyna spadać, są zmuszeni do zmniejszenia ich w celu pozyskania klientów już przy niższej sile nabywczej.

Kierownictwo niektórych przedsiębiorstw, w tej samej sferze usług, na przykład (restauracje, kluby nocne), stosują strategię tzw prestiżowej ceny, odpowiednik pożądane położenie ich usług (produktów) w kategorii VIP. W tym przypadku wysoka cena związana z wyłączności, pewnego prestiżu i statusu, jest to sygnał dla zamożnych klientów, na których Spółka spodziewa. Jeśli używasz innego zadaniową strategii cenowej, prawdopodobnie po prostu ignoruje ten produkt (usługa).

Powyższe strategie są wygodne nie tylko na etapie wejścia na rynek. Jednak dla dalszego promowania towarów muszą być uzupełnione przez inne elementy, takie jak rabaty, dyskryminujące lub cen psychologicznej.