184 Shares 6306 views

Sorbifer Durules

„Sorbifer Durules” stanowi preparat złożony zawierający kwasu askorbinowego i żelaza. Ma korzystny wpływ w tej patologii, jak niedokrwistości z niedoboru żelaza. Żelaza czyni się niedoboru siebie i kwas askorbinowy znacznie poprawia wchłanianie. Taka postać o przedłużonym uwalnianiu jonów żelaza zabezpiecza je przed przekroczeniem w przewodzie pokarmowym, co jest wysoce niepożądane i nie wystąpi podrażnienie błony śluzowej. żelazo asymilacja jest powolny mało, podczas całego ruchu tabletki „Sorbifer Durules” przez jelita. Przykładowy czas uwalniania wynosi 6 godzin.


wskazania

Zasadniczo wskazany leku do leczenia niedoboru to ważny składnik dla ciała, takich jak żelazo. Również ma doskonałe działanie zapobiegawcze. Użytkowe „Sorbifer Durules” następnej dawki. Młodzież w wieku powyżej 12 lat i dorośli powinni przyjmować jedną tabletkę dwa razy dziennie, rano i wieczorem może być. Wskazane jest, aby brać pół godziny przed posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością wody. Jeżeli istnieją oznaki działań niepożądanych, dawka leku powinna być zmniejszona lub anulowana, w zależności od stopnia skomplikowania.

Jeśli niedokrwistość u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, przyjmować jedną tabletkę należy. W trzecim trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią dziecko, można wziąć dwa. Powołany specjalista narkotyków oraz dawka i czas podania jest ustalana przez lekarza. Czas na podstawie indywidualnych warunków żelaza w organizmie przyjmującego. Nawet po analizie osocza pokazuje znormalizowaną zawartości żelaza, zaleca się przyjmowanie leku przez kolejne dwa miesiące. Średni czas trwania leczenia może wynosić od 3 do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Jeśli nie są takie choroby, jak ezofagostenoz zwężenie przewodu pokarmowego lub różnych stanów chorobowych, które mogą być spowodowane nadmiarem żelaza w organizmie, lek nie jest podawany. Sorbifer Durules działania niepożądane mogą mieć następujący charakter: istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia biegunki lub zaparcia, można być łagodne nudności i ból w nadbrzuszu.

Specjalne instrukcje użytkowania

Przed powołaniem „Sorbifer Durules” Obecność niedoboru żelaza muszą zostać potwierdzone przez medycznych badań laboratoryjnych. W celu dokładnego określenia morfologii krwi przeprowadzone, która określa poziom żelaza w surowicy krwi parametrów, a procedura ta jest w stanie określić zdolność żelaza w pewnym kontakcie ciała. Gdy zawartość żelaza jest niska lub oznaczone wysoką zdolności wiązania, mianowany przez lek. W niedokrwistości, który nie jest zdefiniowany przez niedobór żelaza, przypisać „Sorbifer Durules” niewłaściwe.

interakcji

Zdecydowanie nie zaleca się leku z tetracykliny, również penicylamina D, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, z utworzeniem związków chelatowych, które spowalniają proces wchłaniania leku. Ponadto, nie jest możliwe przyjmowanie leku z innym środkiem zobojętniającym kwas, który zawiera składniki, takie jak sole wapnia, magnezu lub glinu. Będą one również zmniejszyć wchłanianie żelaza.

Jak wspomniano powyżej, jeśli nie ma indywidualna nietolerancja, to może być przypisany do „Sorbifer Durules” podczas ciąży. Recenzje medycynie w większości tylko pozytywne, z wyjątkiem tych przypadków, w których obserwowane działania niepożądane.