274 Shares 7306 views

Latin Quarter – centrum życia kulturalnego Paryża

Dzielnica Łacińska – chyba najbardziej znana dzielnica Paryża, znajduje się w piątej i szóstej dzielnicy Paryża na lewym brzegu Sekwany. Poza historycznym znaczeniu, jest znana na całym świecie ze swoich przestarzałych zacisznych uliczek, pięknych parków, różnych sklepów, przytulnych barach, jak również ciekawych księgarniach. Ponadto, istnieje Sorbony, reprezentujący wysoką wartość historyczną i architektoniczną. Pomimo faktu, że Dzielnica Łacińska jest uważana za ostoję dla studentów, to nie jest bez specjalnego przepychu i wyrafinowania wrodzonej w elitarnej dzielnicy miasta. Ale nadal, to jest, gdy wszystkie intelektualne i artystyczne życie Paryża skupiła się wcześniej. Niezliczone pisarze i artyści żyli i pracowali tutaj, znajdując inspirację w uroczej atmosferze tego miejsca. Ernest Hemingway, F. Scott Fitzgerald, John Dos Passos, Aysedora Dunkan, Pablo Picasso, Amedeo Modigliani i Jim Morrison – tylko kilka nazwisk z długiej listy artystów światowych pełniących tu swoje święta i dni tygodnia.
Jeśli chcesz zatrzymać się w Dzielnicy Łacińskiej, radzimy zwrócić uwagę na tak znanych hoteli butikowych w Paryżu, jako «Five Hotel» lub «Seven Hotel», która za wybitne modernizmu i oryginalności wyraźnie wpisują się w estetykę kulturalnym centrum stolicy. Można łatwo pobyt w jednym z hoteli, i znacznie zaoszczędzić na ich koszty, jeśli używasz tanie hotele Strona internetowa z rezerwacją. Ale się tu zatrzymać, będziemy chcieli, aby wędrować wokół najsłynniejszej części miasta, i zadać sobie pytanie: co warto zobaczyć w Dzielnicy Łacińskiej?


Do głównych atrakcji Dzielnicy Łacińskiej

W Dzielnicy Łacińskiej istnieje kilka ciekawostek, które mają interes turystyczny. Przede wszystkim – to trzy kościoły, których architektura jest wykonana w tradycyjnym francuskim stylu gotyckim – Sainte-Chapelle, Saint-Etienne-du-Mont i słynne na całym świecie, Notre Dame de Paris. W centrum miasta znajduje się Place Saint-Michel, założony w 1257 roku. Nie bądź leniwy, aby przejść do Muzeum Cluny, znajduje się w gotyckiej posiadłości, ściany, która jest duża kolekcja sztuki średniowiecznej, w tym słynnej serii sześciu gobelinów „Dama z jednorożcem”. Częścią muzeum nadrobić ocalałe pozostałości rzymskich łaźni. Wreszcie Park Luksemburg z pięknych kwiatów, fontann i rzeźb, z pewnością nie pozbawi Cię możliwość podziwiać jej piękno, wraz z blasku pobliżu Panteonu w Paryżu.
W procesie odkrywania Twoje nogi są zmęczone i chcesz się zrelaksować, a brzuch na pewno chcesz zapytać gdzie zjeść w Dzielnicy Łacińskiej?

Słynne kawiarnie Dzielnicy Łacińskiej

Cafe „Procope”, znajduje się na ulicy Ansen Komedii niedaleko skrzyżowania Odeon, to najstarsza kawiarnia na świecie – jego podstawa odnosi się do 1686-go roku. Ta placówka gościła takich postaci historycznych jak Wolter, Benjamin Franklin, Robespierre'a i Napoleona. Cafe „Closerie des Lilas” na bulwarze Montparnasse niegdyś służył jako miejsce spotkań Czech Europejskiej. Przy stole w kawiarni Ernest Hemingway napisał powieść "The Sun Also Rises". Ale Leon Trocki i Lenin Władimir często wykorzystywane, aby przejść tutaj, aby zagrać w szachy. W "Café de Flore", znajduje się na rogu bulwaru Saint-Germain i Rue Saint-Benoit, przeprowadzono ich egzystencjalne rozmowy Alber Kamyu Jean-Pol Sartr i Simone de Beauvoir. Od 1947 roku, miejsce to zostało uznane za schronienie dla wielu artystów i muzyków jazzowych. Infamous cafe „Deux Magots” też przyczynił się do życia kulturalnego Paryża. W jego murach kolację Pol Verlen, Artyur Rembo, Antoine de Saint-Exupéry i Uilyam Folkner. To tutaj w pierwszym spotkaniu Pablo Pikasso i Dora Maar. Warto też wspomnieć o „Brasserie Lipp” – dobrze znany browar, otwarty w 1880 roku. Tutaj mamy ochotę rozjaśnić ich codziennym życiu są takie same przedstawiciele bohemy literackiej – Ernest Hemingway, Antuan De Saint-Exupery, Marcel Proust i wielu innych. Restauracja na 150 osób, a dziś cieszy się dużą popularnością. Uważa się, że był tutaj w danym dniu, prawdopodobnie będziesz napotkasz kogoś z gwiazd, w szczególności, jedna z gwiazd Hollywood.
Wszystkie z powyższych placówek znajdują się w odległości dwóch minut od siebie w obszarze Saint-Germain-des-Prés.