657 Shares 3359 views

Łóżko piętrowe z rękami. Prawie kompleksu

Łóżko piętrowe z rękami – to zadanie jest wykonalne dla każdego. Dla niezależnej produkcji wymaganego materiału, narzędzi, ciężkiej pracy i, oczywiście, pragnienie. Zapotrzebowanie na składniki materiału jest oczywista, ale nie możemy zapominać, że aby uzyskać wysokiej jakości wyniki nie działa bez odpowiedniego morale.


Podobny sypialnia konstrukcja jest najczęściej stosowany w celu zaoszczędzenia miejsca. Największą dystrybucja otrzymali w pokojach dziecięcych. Łóżko piętrowe nadaje się do pomieszczeń o małej powierzchni. Choć często można je znaleźć w obszarach o dużej powierzchni. Wynika to z faktu, że meble wygląda oryginalna. Niekoniecznie, że został zaprojektowany dla dwójki dzieci. Może być przeznaczony dla jednego dziecka. W tym przypadku, dolna strefa takich mebli może wykonywać inne funkcje. Na przykład, stole lub szafce.

Łóżko piętrowe można kupić prawie każdy sklep meblowy. Jednak cena tego produktu dla wielu może być trudne. W tym przypadku, po prostu trzeba chodzić po salach zakupy i zauważył najbardziej ulubiony model. A następnie przystąpić do samodzielnej produkcji mebli. Piętrowe łóżko, z rękami stworzony, może się nie gorzej niż przechowywania kopii, a jeszcze lepiej w niektórych przypadkach. Ponadto cena produktów własnej produkcji będą znacznie niższe.

wielkość obliczania

Aby rozpocząć produkcję mebli powinno być ustalenie wielkości przyszłej budowy. Nie zapominaj, że przede wszystkim, łóżko piętrowe, z rękami zbierane, – produkt funkcjonalny, raczej niż dekoracyjny. Oznacza to, że jego działanie nie powinno powodować żadnych dolegliwości.

Obliczanie wymiarów należy rozpocząć od określenia miejsca, w którym masz zamiar umieścić łóżko. Następnie konieczne jest, w celu określenia kierunku, z którego będzie pionowe podnoszenie drabiny do drugiej warstwy. Informacja ta pozwala na określenie wielkości przyszłych łóżkach.

Kolejnym krokiem jest obliczenie wysokości złoża i mezhyarusnoe przestrzeni. Nie zaniedbuj tego sprawę, gdyż od niego zależy w dużej mierze od łatwości użytkowania. Odległość pomiędzy górnymi i dolnymi poziomami muszą być takie, aby umożliwić dorosły siedzieć na dolnej półce. Ponadto, nie pozbawia uwagę tę opcję, jako wysokość najlepszych lokalizacjach. Powinien on być umieszczony tak, że dzieci nie mogły po prostu spać na nim, ale również trochę igraszki. Na przykład, aby przeskoczyć. Co więcej, im bliżej do sufitu jest sen, tym bardziej duszna atmosfera tam jest.

Co jest potrzebne

Do pracy potrzebne będą:

 • paski 50 x 100 mm, 50 x 50 mm, 30 x 30 mm;
 • Płyty 25 x 200 mm;
 • śrubokręta;
 • śruby i nakrętki.

Dokonywanie łóżko z rękami

 1. Przed przystąpieniem do projektowania i montażu mebli, trzeba nadać materiałowi pełny odpoczynek w pomieszczeniu co najmniej tydzień. Ponadto, cała z drewna powinny być starannie uchwyt z papierem ściernym, w końcu uzyskanie gładkiej powierzchni.
 2. Niezależna produkcja powinna rozpocząć się z usunięciem wielkości materac, który planujesz używać. Do tych danych należy dodać dwa centymetry z każdej strony. Dzięki czemu można uzyskać wymiary ramy.
 3. Następuje to gromadzenie ramki zgodnie z parametrami określonymi w poprzednim etapie. Paski 50 x 100 mm, powinien być połączony za pomocą śrub.
 4. Następnym etapem jest montaż ramy łóżka. Aby to zrobić, trzeba przymocować ramę do czterech słupków wykonanych z drewna o wymiarach 50 x 50.
 5. Powstały konstrukt jest jeszcze stabilny. Następnie należy dokonać dno. Aby to zrobić, na obwodzie nieruchomej ramy od strony wewnętrznej powinien kolumnami 30 x 30 mm. Powinny być ustawione na dolnej krawędzi. Ponadto powinien układać płyty 25 x 200 mm, pomiędzy którymi znajduje się szczelina może być pozostawiona pomiędzy 50 i 100 mm.
 6. Należy również zadbać o płot. W tym celu można wykorzystać paski 50 x 50 mm, do wkręcania za pomocą śrub oraz wkrętak do kolumny pionowej. To jest prawie gotowy i łóżko piętrowe z rękami.
 7. Ostatnim etapem jest opracowanie drabiny. W tym celu, dopasowanie pasków 50 x 50 zrobić.
 8. Tak wykonany w oparciu o które jest już nadaje się do pełnego funkcjonowania. Jeśli wykorzystane trochę pomysłowości i wyobraźni, to jest możliwe przeprowadzenie łóżka piętrowe dla dzieci własnymi rękami, idealnie pasuje do każdego wnętrza. Aby to zrobić, można użyć laminowanej płyty pilśniowej, oraz rurki chrom, i więcej.