493 Shares 3105 views

Dlaczego musimy znać numer paszportu

Podstawowym dokumentem każdego współczesnego człowieka – jest jego paszport. W każdym kraju na świecie, jest kluczem do istnienia jako pełnoprawny obywatel. Przyjrzyjmy się , dlaczego musimy tego dokumentu.


Po pierwsze, paszport – jest osobą, obywatelem kraju. Po wydaniu tego dokumentu, automatycznie uzyskać ogromną ilość praw jako rezydent prawnego państwa. Twój dokument jest przypisany indywidualny numer paszportu. Powinna ona zawierać następujące informacje:

 • imię i nazwisko;
 • data i miejsce urodzenia;
 • piętro;
 • kiedy i przez kogo został wydany paszport;
 • Kod podziałowej;
 • miejsce zamieszkania;
 • rekord małżeństwa;
 • Dzieci pisać;
 • na pobór.

Co robi numer paszportu

Ta seria numerów wymienionych w paszporcie. Jest on podzielony na trzy części. Pierwsze dwie cyfry wskazują obszar, w którym występuje emisja dokumentu. Kolejne dwie cyfry, które zawiera numer paszportu formy – to rok. Na końcu znajduje się sześć cyfr, które mają indywidualny numer dokumentu.

Jak uzyskać paszport

Paszport dokonać w następujących przypadkach:

 • jeżeli osoba w wieku 14 lat;
 • gdy dokument jest wymieniony (zmiana nazwy, dane osobowe);
 • strata (strata) paszportu;
 • gdy paszport otrzymuje wraz z nadejściem wieku 20 lub 45 lat.

Aby otrzymać dowód osobisty lub paszport, należy skontaktować się z biurem paszportu w miejscu zamieszkania. Są uprawnieni do otrzymania tego dokumentu, osoba, która ma już 14 lat. Konieczne jest, aby mieć metrykę, kopie paszportów rodziców, formularz zgłoszeniowy, quittance o zapłatę cła państwowego, wypis z rejestru domu i zdjęć (2 szt.). Po miesiącu można dostać się w ręce jego pierwszego paszportu. Zalecane jest, aby pamiętać, podstawowe informacje o dokumencie: seria, numer paszportu, jak będzie trzeba je więcej niż raz.

Gdzie dane mogą potrzebować paszporty

Bez paszportu nie przechodzi niemal każdą ważną rzeczą w życiu. Jesteś pewien, że będzie musiał zarejestrować się w instytucji edukacyjnej, przy ubieganiu się o pracę na małżeństwa lub rozwód, a kiedy trzeba będzie się urodzić dzieci. Będzie to konieczne, jeśli chcesz wziąć pożyczkę w banku lub szukać pomocy medycznej. A jeśli chcesz wyjechać za granicę, trzeba będzie dostać inny dokument, który będzie miał swój numer paszportu. To będzie Twój paszport. Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości lub samochodu, wszystko będzie również zarejestrować jako własne przy pomocy paszportu. I po dokonaniu działkę można dostać się katastralny paszport. Dokument ten zostanie również przypisany numer paszportu. Dzięki niemu, będzie prawnie uznany za właściciela gruntu.

Jak uzyskać paszport

Aby to zrobić, należy zwrócić się do Federalnej Służby Migracyjnej. Z konieczności posiadania paszportu i poprzedni paszport (jeśli jego ważności nie upłynął), wstępnie wypełniony formularz zgłoszeniowy, zdjęcia (4 szt.) Otrzymanie zapłaty podatku państwowego, karta rekord dzieło (kopia) oraz identyfikator wojskowy. A przedsiębiorcy nobhodimosti także robienie i cyna oraz pojemnik (kopie dokumentów). Możesz pomóc w projektowaniu paszportu. Aby to zrobić, prosimy o kontakt z firm specjalistycznych. Można również stosować za pośrednictwem jednego portalu usług publicznych i komunalnych.