89 Shares 2779 views

Tale „Żołnierz i śmierć”: podsumowanie

Wielu z nas zna z takich opowieści, jak "The Gingerbread Man", "The Cat and the Fox", "Zimowanie zwierząt", "rzepy", "Frost", "Vasilisa pięknej" i innych. Ale niewiele osób wie, że ich autor – ludzi. Zostały one ustalone przed wiekami. Przez wiele lat, są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, nie tracąc wszystkie znaczenia. To jest zupełnie inny od tradycyjnego rosyjskiego bajki legendy ludowej „The Soldier i śmierci.” Fabuła jest podane w tym artykule. Co to jest niezwykłe? Jakie znaki są reprezentowane w nim? Morał z tej pracy? Wszystko to można znaleźć tutaj.


Bohaterami opowieści ludowych

Od dzieciństwa jesteśmy zaznajomieni i legendy, w której głównymi bohaterami są zwierzęta, Baba Jaga, Bag of Bones, rosyjscy żołnierze, królowie i książęta, Ivan Głupiec i inne. W każdym dziełem prawdy i fikcji są ze sobą powiązane, że ujawniła bogatą wyobraźnię, niewyczerpane na wynalazki. W prawie każdej takiej opowieści – dobrej walce ze złem, gdzie dobro zawsze triumfuje. Ale do tego, aby się spełniło, fantastyczne postacie muszą posiadać pewne cechy. I tu nie tylko siła fizyczna, odwaga, wola i subtelny umysł są ważne. Aby pokonać zło czasami niezbędne przebiegły, pomysłowość i zaradność. To właśnie te cechy posiada legendy bohaterem „Żołnierz i śmierci.” Z tych cech udaje mu się oszukać śmierci sam. Warto powiedzieć, że żołnierze – jest to jeden z najbardziej lubianych postaci w opowieści ludowych. ogólnie wydaje się silna w rosyjskich legendach, odważny, bystry.

Koniec służby wojskowej

Tam kiedyś był żołnierzem. Regularnie odbywa służbę do króla. Ale nadszedł czas. I prosił żołnierzy domu króla – ze swoją rodziną, aby zobaczyć. Nie chcę, aby Jego ojciec, tak też nie ma nic wspólnego – musiałem nagradzać i dać im wolność. Powiedz mu jego przyjaciół: „Czy nie mamy podnesesh pożegnanie? Po tym wszystkim, kto wie, być może, nawet nie widzą się nawzajem? „Aby uczcić, będzie wkrótce w domu, żołnierze traktowani kolegami w pubie, ale wszystkie pieniądze i później. Tylko pięć dimes od niego i lewo. Ale nie tracić ducha starego wojownika. Nie dbał o bogactwa. Chciał szybko zobaczyć ich domu i przytulić je. O hojności rosyjskiej duszy opowiada „Żołnierz i śmierci.” Jeszcze raz to złoty jakość pokazać nasz bohater w historii.

magiczny portfel

Długa czy żołnierze poszli i postanowił udać się do pubu jest krótki – jeść i pić. Patrzy – staruszka stoi i prosi o jałmużnę. Nasz bohater zlitował i dał jej ani grosza. Potem pili, jedli ani grosza i poszedł dalej. Tylko spotkałem go ponownie ten sam stary i żebractwa. Zaskoczył żołnierzy i odchylił jej grosz. Po pewnym czasie, serwisant widzi znowu ten sam stary żebrak. Zacisnął serce i znowu dał jej dziesięciocentówki. Żołnierzy poszedł na milę. I po raz czwarty spotyka starą kobietę. Tylko tym razem nie mógł się oprzeć fachowca, I odwrócił się do niej – chciał uderzyć. Żebrak rzucił worek na nogi i zniknął. Nagle znikąd, żołnierz wzrosła do dwóch dobrych młody mężczyzna i poprosił o tym, co pragnie jego dusza. Zdałem sobie sprawę, że nasz bohater portfel nie jest prosta, ale magiczne. Żałował, że obecnie jedzenia, picia, tytoniu fajkowego oraz łóżko do spania. Po prawej stronie od wszystkich swoich potrzeb, serwisant koledzy pytanie, czy miał jeszcze długą drogę. Ten sługa powiedział, że tak długo, jak chce. Wtedy żołnierze kazali usunąć wszystko i wyjść z samego worka. Dobrze zrobione wszystko spełnione, gdyż został ukarany. O Doświadczony rosyjski żołnierz opowiada „Żołnierz i śmierci.” Jej autor – ludzie. To odzwierciedlenie w postaci bohaterów to wszystko duchowe cechy, które są nierozerwalnie związane z prostego rosyjskiego człowieka. Ta odwaga i śmiałość, i hojność, a czasami – lenistwo i niecierpliwość.

Żołnierz odwiedzenie swojego pana

Wkrótce droga prowadzi fachowca w dworku, w którym mieszka bogatego szlachcica. Tylko w jego domu, mistrz nie spędzić noc, ponieważ nie znaleziono diabły. Miejscowi żołnierze ostrzegł, że bogaty człowiek zły, przebiegły i chciwy, że on wyśle swojego gościa do psów na lunch. Tylko nasz bohater nie był tchórzem. On przyszedł do mistrza i poprosił go na noc. I jako nagroda za to żołnierzy karmione i pojone szlachetne powołanie współbraci z plecakami i nakazał im pokryć bogatego stołu. Pan nie mógł się oprzeć kradzież łyżkę ze stołu złota. Żołnierz, po wyszukaniu go i biorąc instrument „side namyat” skąpy głównego. Następnie należy dowiedzieć się, jak dostać trochę więcej zwrotów akcji bohaterów tutaj. „Żołnierz i śmierć” – to opowieść o wielkiej odwadze prostu działaczy. W następnym rozdziale zobaczymy.

Noc na zamku dwór

Obrażony przez swojego pana złości zamknąć wszystkie drzwi w zamku do serwisanta nie mogła uciec, i zostawiła go na noc. Ale nasz bohater nie boi. On przykręcone drzwi i okna innych pomieszczeń i czekał na noc. Wkrótce usłyszał skrzypnięcie drzwi. A potem cały dom był pełen okropnych krzyków. Niezliczone hordy złych sił pękały w drzwiach do żołnierza. „Otwórz” – krzyknął demony. Myślałem fachowca, że już nie ma. Ale zauważył w kącie worka z ciężarami. Podniósł go i otworzył drzwi. Wszystkie diabły w torbie i skoczył. Krzyż nad jego żołnierzy i niech demony othazhivat ciężarami. A następnie rozwiązał worek i potrząsnął z niego wszystkie diabły. Zobacz nasz żołnierz, a cała coś demony zniszczony – kłamstwo i nie może wstać. Krzyczał na nich. Uciekli diabły – we wszystkich kierunkach. Tak więc nasz bohater pokonał złych duchów. Na śmiałością i odwagą żołnierzy rosyjskich powiedzieć w tej części baśni „Żołnierza i śmierci.” Fabuła może przekazać pełnię duchowych cech protagonisty.

Spotkanie ze śmiercią

Serwisant dalej. Poznałem go w drodze cienkie straszna staruszka podparte kosę. To była sama śmierć. Żołnierze chcieli ominąć to. Tak, ale ona zastąpił mu drogę, nie puszczając. Nasz bohater odwrócił się do niej z pytaniem o to, czego potrzebowała od niego. Śmierć powiedział mu, że został wysłany przez Pana Boga, by zająć jego duszę. Poległego żołnierza przed starej kobiety z kosą na kolana i modlił się o niej, aby dać mu trochę czasu, aby spotkać się ze swoimi rodzinami. Ale śmierć był nieugięty, że nie będzie go i trzy minuty i dodatkowo pozwolić. Machnęła kosę i zabić fachowca. Więc nie było spotkanie z głównych bohaterów bajki „The Soldier i śmierci.” Fabuła pozwala jej przekazać swoje znaczenie dla przyszłego rozwoju fabuły.

W następnym świecie

Więc żołnierz znalazł się w niebie. Na pierwszy poszedł do piekła. Ale do cholery, że „ludzie z napisem” w dworku, nie odważą się odważny płomienie do oporu. Biegli w strachu diabłu i rozmawialiśmy o tym, jak pokonał ich w domu swego pana. Diabeł to usłyszał, a on struhnul. Rzucił się w ogień z ich chochlików. Przeszedł pustego piekła serwisanta, a on zaczął się nudzić. Więc poszedł do nieba. Tak, ale nie pozwól mu. Mówili, że niegodny. Nasz bohater przyszedł do Boga z pytaniem, co zrobić. Wtedy Pan nakazał żołnierza do podjęcia jego pistolet Michała Archanioła i pilnować drzwi do niebiańskiej siedziby. Więc serwisant zrobił. Sprawę wniósł do niego. Oto legenda „Żołnierz and Death” opowiada o tym, jak bohater wykonuje swoją służbę w niebie.

Na straży przy drzwiach raju

To żołnierz, wykonuje polecenia Pana. Podchodzi do drzwi śmierci i raj serwisant pyta przegapić się do Boga o innej pracy. Tylko nie pozwól jej fachowca. Zgodziłam się na to do Pana i zapytać, co ludzie z głodu w tym roku. Bóg nakazał wysłania najstarsze. Ale żołnierze zdali sobie sprawę, że jego ojciec i matka, a potem umrzeć. I rzekł do śmierci, że Pan powiedział jej do gryzienia przez rok dęby. Co termin podejście, więc niech wróci do nowych instrukcji. Czas mijał, a śmierć znowu tam – zapytać, kto jest teraz jej głodzenia. Tu oszukany żołnierzy. Nie powiedział jej, że Pan rozkazał najbardziej hartowane do słupa światła, i nakazał najgrubsze dęby skubać. Więc kolejny rok minął. Już po raz trzeci przychodzi „chudy” z kosą do Pana poprosić kogoś tym razem ją nękać. Serwisant karane przez śmierć zniszczyć młode dęby zamiast Większość młodych ludzi. O rosyjskiej inteligencji i przebiegłości tu opowiada o „Żołnierza i śmierci.”

ujawnienie oszustwa

Już po raz czwarty Śmierć przychodzi do Pana o instrukcje do drugiego. Tutaj żołnierze brakowało go do Boga. Stwórca zobaczył, że stara kobieta z kosą wygląda bardzo źle: cienki strasznie wygląda torturowani. Pyta ją, dlaczego stało się tak. Na tej śmierci odpowiedział: „Więc ty sam Ja, Pan, wysyłane prosto dęby gryźć trzy lata. Schudłem, wszystkie zęby złamał. Dlaczego miałbym być dobrym? „Jak Bóg wie, że oszukuje fachowca swego wiernego oddziale, nakazał aniołom na raz, aby go odnaleźć i sprowadzić go do niej. Jako kara dla tej sztuczki nakazał Pan nasz bohater dokarmiać śmierć w tym świecie. Więc bohaterów opowieści „Żołnierz i śmierci” był z powrotem w naszym świecie.

Ponownie w tym świecie

Campaigner znalazł się na tym samym miejscu, w którym śmierć zabrał go. Posadził go w torbie i udał się po świecie. I naszkicował go na tych samych kamieniach, ale kije i chodził jak krok żołnierza. Śmierć w worek złej kości w jej jękiem. Żołnierz, który nie obchodzi. Wszystkie jej wnioski iść cicho, jest on odpowiedzialny chamstwa. Długie czy krótkie, nasz bohater przychodzi do tawerny do Tselovalnik. Rzucił torbę na ladzie i poprosił o drinka. Tylko pieniądze serwisant nie było. W zamian obiecał właściciel deska do opuszczenia ciężaru i powrotu trzy dni później z monet. Zgodził się na to Tselovalnik, upuścił torbę żołnierz pod ladę i nalała mu szklankę. Ponadto, legenda żołnierz opowiada o wędrówkach tych starych działaczy.

Spotkanie z rodziną

Żołnierze dalej. Tutaj w końcu dotarł do domu. Jak ojciec ucieszył, kiedy zobaczył go. I wszyscy rodzimy serwisant zaczął przytulanie i całowanie. Chciałem zatrzymać naszego bohatera w domu przez trzy dni, i mieszkał tam przez rok. I dopiero wtedy przypomniał sobie, że zostawił torbę w tawernie w Tselovalnik. I choć nie chciał opuścić dom rodzinny, nie ma nic – trzeba wypełniać mandat Pana.

Śmierć i tabaka

Żołnierze wrócili do pubu i zaczął pytać o moje torby. I miał rację tam – pod pasek spoczywa. On uwolnił swojego fachowca, aby dowiedzieć się, czy ona jeszcze żyje w nim do śmierci. A „niewolnik” przemocy czekał fachowca, dyszała w dusznym torbie. Żołnierze postanowili powąchać tabaki. Otworzył tabakierkę i niech kichania. Śmierć chciała też zrobić to samo. Zapytała tabaki naszego bohatera. I powiedział jej, i mówi: „Co masz na coś przyciąć? Wspinać się wszystko w tabakierkę i powąchać, jak chcesz. " Śmierć tak zrobił. Wspięła się na tabakiery i niech kichania. Żołnierz przykrył ją, i nosił dobrze przez rok. I jego tabakierkę gdy otworzył, Death trudem złapała oddech – to było tak ciężko. Nie szczędził staruszkę kosą Old Faithful. I postanowił nie żałował silnie przedrzeźniając ją. Wiele więcej musiał znosić z nadużywania go „chudy”. To było poniżej legendy „The Soldier i śmierci.”

Jak śmierć żołnierza pochowanego

Campaigner końcu postanowił wypełnić mandat Pana – aby dokarmiać staruszkę z kosą. Potem zaprowadził ją do domu, usiadł przy stole, umieścić żywność przed nią. Śmierć zaczęła jeść przez siedem. Wszystko zmiecione ze stołu. Zły na żołnierza. On ją chwycił, umieścić z powrotem do torby i zaniósł na cmentarz – grób zakopać. I pogrzebał „chudy” jest żołnierzem. Minęły trzy lata, a Pan pamiętał, które pozwalają obrończyni z instrukcjami. I to w czasie, a nie jest. A śmierć jest nie więcej. Bóg nakazuje aniołów, aby znaleźć i że i inne. Były święte duchy w szerokim świecie, ale śmierć nie został znaleziony. Potem przyszli do żołnierza i zaczął go zapytać, gdzie miał sprawami. Nasz bohater udał się na cmentarz i wykopali stare kobiety z kosą. Śmierć była ledwo żywa. Anioły ją wziął i przyniósł do Pana. Kiedy Bóg powiedział: „chudy”, dlaczego to jest tak cienka i torturowany, odpowiedziała, że serwisant prawie zabił ją. Wtedy Pan rzekł do niej: „No, to jest jasne, nie będzie dużo dla ciebie dobra ze starego żołnierza. Idź się wyżywić ". Więc wróciła do śmierci kosa na świecie. Tak, ale jego oprawca nie odważył się go dotknąć już. Pełny smak folkloru w tej legendy jest w stanie przekazać nawet jej krótką opowieść. „Żołnierz i Śmierć” – jest produktem najlepszych cech naszego charakteru narodowego. W nieco nieoczekiwane światło przed nami bohaterami opowieści biblijnych: Pan, diabłów, śmierci Aniołów. Ale moralność opowieść pozostaje ten sam: dobra i odwaga zawsze triumfuje nad złem.

Rozmawialiśmy o legendzie „Żołnierza i śmierci.” Podsumowanie produktu jest podany w tym artykule. W tej opowieści zwykłych ludzi starał się ośmieszyć, co boi – śmierć. Ludzie wierzą, że odwaga, śmiałość, odwaga, w stanie pokonać każdą zła.