453 Shares 9543 views

Żywność – co to jest? Znaczenie słowa „żywność”

Wiele słów w języku rosyjskim mieć wiele znaczeń. To nie jest wyjątkiem, określenie „żywność”, jak stosowany w różnych dziedzinach życia społecznego, zgodnie z jego konotacje. Tak, to jest moc?


Synonimem „żywności”

Chociaż struktury gramatyczne terminu zakłada proces lub działanie (żywność jako pokarmu), Słownik języka rosyjskiego twierdzą, że jedzenie – to przede wszystkim jedzenie, jedzenie. Najczęściej termin ten jest używany w tym sensie, w tekstach na tematy medyczne z przymiotników takich jak „wzmocniona”, „zdrowy”, „prawo”. Może to również obejmować zwrot „baby food”, wskazując szereg wyspecjalizowanych produktów, odpowiednich do karmienia dzieci od niemowlęctwa do trzech lat. Z reguły dzieci mlekiem w proszku, granulatu herbaty, mięsa i warzywne, jak i produkty mleczne, wykonanych w specjalnej technologii nie są spożywane przez osoby dorosłe.

podejście systemowe

W szerszym znaczeniu, moc – to system absorpcji produktów z pewnych zasad, ograniczeń rutyny. Doskonałym przykładem – dieta, sugerując istnienie uporządkowanych zasad selekcji, przygotowania i konsumpcji żywności. Niektóre diety są oparte na prostym systemie zasad: ograniczyć liczbę słodyczy w diecie, mniej prawdopodobne, pić alkoholu, gotować głównie na parze w kuchence. Inne dieta malowane zaplanowane posiłki na tydzień, miesiąc lub nawet w nieskończoność (doskonałym przykładem czasach niepewności – słynny Dieta Dukana). I nie są to systemy, które wymagają bezwarunkowego posłuszeństwa wobec reguł w całym swoim życiu, lub maksymalny możliwy okres. Obejmują one wszystkie odmiany wegetariańskie, wegańskie i surowej żywności.

kwestia organizacyjna

Nie można odpowiedzieć na pytanie, co jest pokarmem, ponieważ, oprócz powyższych wartości, termin może odnosić się do organizacji zaopatrzenia w żywność. Ostatecznym przykład – wyrażenie „włoskiej”, który odnosi się do złożonej struktury sieci restauracji, kawiarni, stołówkach, pizzerias i innych zakładach, obejmujących wchłanianie pokarmu w ich obszarze. Ciekawy neologizm w języku rosyjskim jest określenie „fast food” – to jest prawie dosłowne tłumaczenie pojęcia anglojęzycznej „fast food”. W ramach kategorii logicznych i publicznym fast food odnoszą się do siebie jako ogólny i szczególny. Warto zauważyć, że fast food w końcu zamienia się w osobnej szkoły gotowania: są potrawy, które są gotowane tylko w kawiarniach i restauracjach typu fast food.

Kiedy nie chodzi o jedzenie

Wartość tego słowa w pytaniu nie tylko bezpośrednie, ale także przenośne. W wyspecjalizowanej siły słownictwo – energia lub paliwo, w którym sprzęt działa. Równoległa między znaczeniem jest jasne: człowiek nie może normalnie żyć i pracować bez jedzenia, i kabel, silnika lub dowolnego technicznie wyrafinowane urządzenie nie jest w stanie funkcjonować bez władzy.

różne widoki

Nie wszyscy naukowcy mają takie samo rozumienie słowa „moc”. Niektórzy lingwiści i filologów powiedzieć, że słowo może oznaczać żadnych produktów jadalnych, podczas gdy inni uważają, że „nakarmić” ludzie mogą tylko gotowych do spożycia posiłków, zamiast surowych składników, teoretycznie również posiłek. Ponadto obecna władza musi dać konsumentom maksimum składników odżywczych niezbędnych do utrzymania jego ciało jest w dobrym stanie i zapewnić normalne funkcjonowanie wszystkich narządów i układów. Oczywiście, każdy punkt widzenia, mają prawo do istnienia; możliwe jest, że nowatorskie podejście do znaczenia terminu wkrótce wejść do słownika języka rosyjskiego.