661 Shares 5481 views

Wymiana filtra paliwa na Ladzie Kalina

Bardzo często po zakupie samochodu Lada Kalina jego właściciele przekazują wszystkie punkty utrzymania od autoryzowanego dealera w wyspecjalizowanych centrach. I nawet takie proste naprawy, jak wymiana materiałów eksploatacyjnych, wielu właścicieli powoduje strach, a oni lubią powierzyć wszystko mistrzom.


Ale w rzeczywistości w naprawie i konserwacji nie ma nic trudnego, oczywiście z niezbędnymi narzędziami, a praca jest wykonywana bez niego w ogóle. Ciekawym przykładem może być wymiana filtra paliwa na Kalinie. Tutaj potrzebujesz tylko swoich rąk i trochę czasu na wykonanie tej procedury bez pomocy zewnętrznej, a jeszcze bardziej – specjalistów SRT. Jeśli chcesz zobaczyć szczegółowy podręcznik ze zdjęciami, przeczytaj tutaj: Wymiana filtra paliwa na Kalinie. Poniżej zostaną przedstawione instrukcje, z których można łatwo zrozumieć i zrobić wszystko samemu.

Procedura wymiany filtra paliwa na samochód Lada Kalina

 • Pierwszą rzeczą jest przeprowadzenie samochodu do dołu lub wiaduktu. Lub w skrajnych przypadkach – wystarczy podnieść tylną część samochodu za pomocą podnośnika.
 • Po tym, konieczne będzie odciążenie ciśnienia w układzie paliwowym. Procedura ta jest następująca: najpierw, w pobliżu dźwigni zmiany biegów, otwórz pokrywę, na której wklejony zostanie obraz "Silnik". Po tym należy usunąć bezpiecznik, który jest odpowiedzialny za działanie pompy paliwowej. Jest w samym centrum – na niebiesko.
 • Następnie z prawej strony w obszarze tylnego koła znajdziemy filtr paliwa, który wygląda jak mały metalowy pojemnik o cylindrycznym kształcie.
 • Jak już wspomniano powyżej, nie jest potrzebne żadne narzędzie, ponieważ filtr paliwa jest zamocowany za pomocą konwencjonalnych zatrzasków na złączach węża, a także za pomocą plastikowego zacisku, który trzyma korpus elementu.
 • Najpierw zdejmij złączki za pomocą węży. Są one mocowane za pomocą metalowych zacisków, które muszą być dociskane i ciągnięte za pomocą końcówek w kierunku ich demontażu.
 • Gdy węże są odłączone, możesz kontynuować usuwanie filtra z klatki. Za to, co wystarczy, aby lekko pociągnąć ciało elementu i będzie łatwo usunąć.
 • Wymień filtr paliwa w odwrotnej kolejności, aby usunąć. Należy zauważyć, że ta część ma strzałkę wskazującą kierunek przepływu paliwa wzdłuż głównej linii. Musi być koniecznie wysyłane w trakcie benzyny w układzie napędowym samochodu.
 • Po zainstalowaniu nowego elementu filtracyjnego w klatce, złączki z wężami położyć do kliknięcia tak, aby wszystko było mocno osadzone.
 • Następnie musisz wrócić do salonu Lady Kaliny i umieścić bezpiecznik na swoim pierwotnym miejscu.
 • Warto zauważyć, że po włączeniu zapłonu po tej procedurze nie trzeba natychmiast uruchamiać silnika. Lepiej włączać i wyłączać zapłon kilka razy, aby uruchomić pompę paliwa i wtrysnąć paliwo do wtryskiwacza.
 • Uruchamiamy samochód i pozostawiamy silnik przez kilka minut do sprawdzenia układu dostarczania paliwa do zespołu przepustnicy.

Jeśli zastosujesz się do zaleceń podanych w tej instrukcji, ten rodzaj konserwacji można wykonać w ciągu 30 minut i całkowicie za darmo, nie licząc kosztów filtru, który kosztuje nie więcej niż 200 rubli w sklepie z częściami samochodowymi.