542 Shares 1435 views

Leczenie zapalenia spojówek u dzieci

Zapalenie spojówek – zapalenie błony śluzowej obejmujących oczy. Rozwój tego procesu ze względu na wnikanie grzyby, wirusy i bakterie.


Zapalenie spojówek często towarzyszy zaczerwienienie powiek.

Wiadomym jest, że małe dzieci są opracowywane do różnych obiektów, ich dotykać, a potem przetarł oczy palcami. Tak więc, zapalenie występuje. Jednak, jak pokazuje praktyka, często choroba rozwija się jako powikłanie przeziębienia. A kiedy to wyeliminować objawy, idź i spojówek. Choroba dziecka nie jest tak trudne i trudne, jak osoba dorosła.

Choroba może być pochodzenia bakteryjnego, wirusowego lub alergicznego w naturze. Najtrudniej jest postać przewlekłą. Bakteryjne zapalenie spojówek zakaźne zwykle dotyczy obu oczu. Choroba jest również towarzyszyć wydzielin śluzowych. Gdy chorobą wirusową etiologię jednym oku jest naruszona. Ta forma choroby towarzyszą obfite łzawienie oczu i lekkim śluzem. Wirusowe i bakteryjne zapalenie spojówek są choroby zakaźne.

Postać przewlekła choroby jest typowe dla osób dorosłych. Częstą przyczyną zapalenia spojówek uważane ekspozycję na dym, zanieczyszczenia chemiczne, pyłu. Ponadto, choroba wrażliwych osób z osłabionym układem odpornościowym, przewlekłe uszkodzenia jamy nosowej i narządu łzowego.

Jeśli wystąpi pieczenie, swędzenie, uczucie „piasku w oczach”, jak również w złej tolerancji światła, zwiększone zmęczenie oczu jest to konieczne, aby zobaczyć się ze specjalistą. Wszystkie te objawy często wskazywać na rozwój stanu zapalnego. Leczenie zapalenia spojówek często ludzie spędzają na własną rękę, ale w niektórych przypadkach, bez pomocy lekarzy, aby pozbyć się tej choroby jest niemożliwe.

Jeśli masz jakiś stan zapalny u dziecka nie powinien iść do przedszkola lub szkoły. Leczenie zapalenia spojówek jest zwykle przeprowadzane wystarczająco szybko. Należy zauważyć, że interwencje terapeutyczne w każdej postaci choroby obejmować mycie, wkropleniu oraz stosowanie maści.

Leczenie bakteryjnego zapalenia spojówek etiologii obejmuje stosowanie antybiotyków z grupy tetracyklin leków. Alergiczne zapalenie mające charakter, nadaje się do stosowania w terapii przeciwhistaminowy z leków ukierunkowanych na wyeliminowanie przyczyny choroby.

Leczenie zapalenia spojówek tradycyjne metody nie zawsze są odpowiednie dla dziecka. Lepsze wykorzystanie wspólnych metod w postaci płynów i popłuczyny herbaty i naparów ziołowych. Jednakże, należy zachować ostrożność w celu uniknięcia alergii wlew koncentracji. Bardzo skutecznym lekarstwem jest wywar z rumianku. Brew polecam łyżeczkę w szklance wrzątku.

Obecnie sieć aptek oferuje wiele leków z zapaleniem spojówek. leki okulistyczne różnią się w ich zakresie. Przy wyborze leków należy wziąć pod uwagę szczególną sytuację dziecka, jego wrażliwość na poszczególne komponenty. Najlepiej jest nie do samoleczenia i skonsultować się ze specjalistą.

Okulistyczne krople są podzielone na grupy. Leki przeciwwirusowe obejmują "florenal", "Tebrofen", "Gludatan". środek przeciwbakteryjny jest „Floksal”. Należy zauważyć, że użycie tego leku jest dozwolone nie więcej niż dwa tygodnie.

„krople” Albucidum stosowane w celu złagodzenia zaczerwienienia oka. Stosowanie leków okulistycznych może powodować uczucie pieczenia. Dlatego studenci powinni zakopać dvadtsatiprotsentnym rozwiązanie i dorosłych – tridtsatiprotsentny.