830 Shares 7097 views

alkohol winylowy

Alkohol poliwinylowy jest syntetyczny polimer , który jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. Został on uzyskany w 1924 roku przez dwóch chemików – Gonelem i Niemiec – z pomocą reakcji zmydlania.

właściwości fizyczne

Alkohol poliwinylowy – biały proszek, posiadający zdolność do tworzenia się filmu. Polimer ten jest bardzo mocne i elastyczne, ale, ponieważ zależą one od jakości wilgoci (wchłania płyn), wytrzymałość na rozciąganie zmniejsza się i dużą plastyczność występuje gdy pewien stopień wilgotności. Posiada on właściwości higroskopijne, łatwo rozpuszcza się (głównie woda). W rozpuszczalnikach organicznych, takich jak oleje i tłuszcze, nie jest w stanie do rozpuszczenia. Przy użyciu tej substancji ma działanie toksyczne, a zatem można uznać za nieszkodliwe.

alkohol uzyskania

alkohol poliwinylowy lub PVA przygotowano z octanu winylu przez hydrolizę lub alkoholizę i wytwarza się w postaci granulatu lub proszku. Istnieje wiele metod technologicznych, prostych i dość skomplikowane i czasochłonne, stosuje się do wytwarzania PVA.

Alkohol poliwinylowy – stosowanie

PVA jest obecnie szeroko stosowane. może on odgrywać rolę zagęszczacza z produkcji kleju i szamponów, może produkować materiał lateksowy. Jest z powodzeniem stosowany w celu przywrócenia konserwatorów malarstwa. Ze względu na właściwości higroskopijne, jest szeroko stosowana w tworzeniu środków higienicznych. Wszelkiego rodzaju pieluchy, tampony i klocki są wykonane przy użyciu PVA. Nie zapomnij alkohol winylowy i producentów żywności. Jest on stosowany jako emulgator do produkcji majonezu, sosów, ketchupu i innych produktów spożywczych, a także jest wykorzystywany jako wzmacniacz smaku słodyczy.

Współczesna medycyna również przyjęła niektóre właściwości PVA. Jest on stosowany w produkcji niektórych leków, przed poddaniem go dokładnie oczyścić z zanieczyszczeń. alkohol okulisty winylu stosuje się do wytwarzania kropli do oczu , a jako środek poślizgowy do przechowywania soczewek kontaktowych. Nawet onkologów znalazły zastosowanie w leczeniu raka PVA. W szczególności jest to wymagane do wykonywania niechirurgiczne procedury embolizacji. I to nie jest cała gama zastosowań alkoholu winylowego w medycynie.

W przemyśle włókienniczym PVA stosuje się do usuwania ładunków elektrostatycznych, papieru i – do recyklingu papieru. Dodatkowo, jest niezbędnym składnikiem celulozowni. alkohol winylowy jest potrzebne budowniczych i metalurgów, garbarze i producentów farb i lakierów. Wszystkie rośliny wytwarzające włókna sztuczne są stosowane do wytwarzania PVA, który nadaje im wytrzymałość w procesie włókien klejących.

Nawet taka nauka mikrobiologii wykorzystał PVA w immobilizacji enzymów i komórek. alkohol winylowy i znalazł zastosowanie w druku, w szczególności sitodruku. W tym zakresie, że jest stosowany w postaci warstwy polimeru w procesie kopiowania. Może on być używany również jako opakowanie lub materiał ochronny w produkcji elementów do powlekania ze względu na fakt, że warstwa PVA daje się łatwo usunąć.

Produkcji przemysłu i zastosowanie formy stosuje się również z powodzeniem tego polimeru. PVA jest teraz coraz bardziej powszechne w gospodarce. Jest on dostępny w cenie, która jest łatwa w transporcie (zazwyczaj w plastikowych workach, pakowane w worki papierowe) w zamkniętym transportu w celu uniknięcia zamoczenia. Ponieważ alkohol winylowy jest palny, konieczne jest zgodne z przepisami bezpieczeństwa podczas przechowywania i przenoszenia.