389 Shares 4439 views

Piasty – co to jest? piasta urządzenie

Wiele osób zastanawia się, o czym węzłami i co konsumować. Kto zbadamy tę kwestię. Zgodnie z piastą jest ogólnie rozumiane jako węzeł sieci. Termin ten ma różne znaczenie w różnych branżach.

Korzystanie z koncentratora w różnych sektorach

Na przykład, w piastach transport – przeszczep lub przeciążenia węzłów, węzłów. Branża energetyczna jest specjalny ośrodek, w którym jedna trasa jest podzielona na kilka. Off-road pojazdów, które słowo jest zwane sprzęgło jednokierunkowe, które jest instalowane na przedniej osi. W różnych sieciach internetowych również używać koncentratorów. Co to jest, do sieci „FidoNet”? Tutaj piasta – węzeł, który jest używany do przesyłania wiadomości. Direct Połącz sieć wymiany plików tzw serwer WWW.

Ale najczęściej używanym pojęciem w technologii komputerowej i Internetu. Specyficzny zestaw sprzętu sieciowego opiera się na zadaniach, które są umieszczone przed planowanym sieci oraz koszt realizacji konkretnych rozwiązań. Ważnym elementem takich problemów jest uważany za dobór urządzeń, wśród których główną rolę odgrywają routery, przełączniki i koncentratory. Oznacza to, że staramy się zrozumieć.

Piasty w sieciach komputerowych

Konstruowanie technologia sieci komputerowych stale ewoluuje. Urządzenia, które mają swoją podstawę i używane do komunikacji między komputerami, zwane inaczej: hub, switch i router. Co to jest, uważamy bardziej szczegółowo.

Każde z tych urządzeń, aby odegrać swoją rolę w komunikacji między komputerami w sieci. Na zewnątrz mogą wyglądać tak samo: metalowych skrzyniach o niewielkich rozmiarach, posiadające szereg portów i złączy, które łączą kabel Ethernet. W odniesieniu do pojęć, takich jak switch, hub, hub, router, są one często używane jako synonimy, ale to pomyłka. Wszystkie te różne urządzenia.

piasta

Jednym z pierwszych urządzeń sieciowych są koncentratory. Jakie są te narzędzia? Termin ma pochodzenie angielskiego. Piasta słowo jest ośrodkiem działalności. Hub lub koncentrator, zaprojektowane do łączenia komputerów w jednej sieci ad hoc. Urządzenie posiada szereg portów, które można podłączyć dowolne komputery osobiste w sieci. Najczęściej stosowane do tego celu, skrętki, która wyciska się w sposób szczególny.

Zasada działania piasty

Rozważmy zasadę działania koncentratora sieciowego. Podczas próby dostępu do któregokolwiek z komputerów sieciowych wyposażonych w piaście, do innego komputera, pierwsze urządzenie zostanie wysłana na adres koncentrator sieciowy konkretnej informacji o nazwie pakietów.

Spróbuj zrozumieć przykładowy układ z trzema komputerami. Załóżmy, że urządzenia są przyłączone komputery PC1, PC2 i PC3. Rola piasty polega odtwarzania pakietu danych z PC1 przez przesłanie go do innych urządzeń połączonych do WLAN, to znaczy, PC2 i PC3. W chwili przyjęcia do sygnału z komputera PC3, dla którego zaprojektował ten ostatni wysyła piastę pakiet zwrotny. Hub pakiet ponownie wysyła wszystkie komputery w sieci, o ile odpowiedź z PC3 nie wróci do wysyłającego komputera PC1.

Taki schemat przykładowy interfejs komputerów połączonych w sieć lokalną z piasty. Główną wadą takich sieci – zbyt wiele informacji zostanie wysłana. Koncentrator sieciowy stale wysyła pakiety danych do wszystkich urządzeń w sieci, nawet w przypadku, gdy docelowy jest dla określonego komputera. Jednocześnie, komputery są fragmenty informacji, które są często absolutnie ich nie potrzebują. Technologia ta okazuje się bardzo kosztowne. Dlatego teraz piasty niemal z użycia. W zamian opracowano bardziej inteligentnych urządzeń – przełączniki sieciowe, które w języku potocznym określane jako przełącznika.

wyłącznik

Określenie „switch” (przełącznik) posiada angielską naturę i przełączyć środków lub przełącznika sieciowego. Jak przełącznik hub jest wymagany do łączenia komputerów w tej samej sieci lokalnej. Schemat podłączenia komputera, różni się od obwodu z koncentratorem. Zamiast komputera koncentrator podłączony do przełącznika.

Jak pozornie bardzo podobne do koncentratora, przełącznika różni się zasadniczo od niego, to metoda, dzięki której informacje są przesyłane między komputerami w sieci.

Po otrzymaniu pakietu informacji z komputera, przełącznika sieciowego, w przeciwieństwie piasta nie przesyła je do wszystkich komputerów należących do sieci i organizuje pakietu wdrażania do adresu jest to komputer, który jest przeznaczony do paczki. Na przykład, gdy PK1 wysyła pakiet danych do 3SZT, przełącznik organizuje transfer do niego, z pominięciem PK2. PK3 pakiet odpowiedzi od przełącznika sieciowego również zwraca się tylko do informacji o nadawcy w pakiecie – PK1.

Przełącznik posiada zdolność do przechowywania adresy wszystkich komputerów, które są podłączone do jego portów, a tym samym może być obsługiwany przez upoważnionego urzędnika, przekazywanie informacji tylko na komputerze docelowym i ignorowanie innych.

Podstawą przełącznika sieciowego ustanowiła specjalną tabelę MAC adres użytkowników sprzętu sieciowego w sieci zewnętrznej i wewnętrznej. W wyniku tego, pakiet informacji dostarczanej do każdego z otworów rozciąga się porównania z tabelą trasowania jest przekazywana do adresu portu, gdzie odpowiednie urządzenia.

Router

Nazwa „ruter” doprowadziły do routera angielskim. Ten router jest w stanie zorganizować transfer informacji między dwoma lub więcej różnymi sieciami LAN. Ponadto, router zapewnia porty, które są wymagane, aby podłączyć go do innego urządzenia za pomocą kabla.

Zasada działania routera

Jak przełącznik sieciowy przechowuje tabelę dla adresu MAC, router jako tablicy routingu przechowuje tablicę adresów IP. Głównym zadaniem routera jest do przechowywania danych i kontroli, tak aby inne routery wiedzieć zmiany w konfiguracji sieci. Jest on rozwiązany przez zastosowanie protokołów routingu dla koordynacji z innymi routerami. Po odebraniu pakietu w ostatnim routerze wykorzystuje różne protokoły oraz kryteria ustalania najlepszych informacji ścieżka przekazywania pakietów przeznaczenia.

Router może być zaprogramowany tak, aby obejmować zasady wielopoziomowych, które są określane przez zawartość pakietów informacji, które przychodzi na niego. Router jest zaprogramowana, aby aktywować system ochrony urządzeń sieciowych, Broadcast Network NAT-adresową i być usługi sieciowe DHCP.

Z nadzieniem intelektualnej, routery są jednymi z najbardziej zaawansowanych urządzeń sieciowych. Oprócz możliwości routerów przekierowanie ruchu pakietów informacji może być wykorzystywany do wytwarzania sieci kontroli ruchu. Ponadto, mają one zdolność do reagowania na zmiany w sieci, w dynamicznym trybie wykrywania je produkować filtrowania pakietów ochrony, obliczanie pakiety do blokowania lub przechodzą.

USB hub

W uzupełnieniu do węzłów sieci Ethernet, termin „hub” jest stosowany w technologii USB. Rozwój nowych sprzęt stawiają wysokie wymagania na poziomie rozwoju interfejsów użytkownika sprzętu komputerowego. Istnieje wiele urządzeń peryferyjnych podłączanych za pomocą połączenia USB, nie wymaga specjalnego urządzenia, które pozwalają na podłączenie wielu urządzeń jednocześnie za pomocą USB. Nazywa się koncentrator USB. Jak to działa?

USB piasty (USB hub) jest urządzeniem o małej wielkości o wielu portów. Jest on podłączony do komputera za pośrednictwem gniazda. To pozwala na podłączenie do jednego portu USB w komputerze niektóre urządzenia USB.

USB-hub

Projektowanie i koncentratory nie są bardzo skomplikowane. Są one przeznaczone do przełączania sygnałów i napięcia wyjściowego. Ponadto, monitorowanie ich stanu urządzeń peryferyjnych podłączonych do niego, kładąc hosta powiadamiany o zmianach.

Struktura piasty zawiera dwa moduły – sterownik i regenerator. Repeater – sterowany przełącznik, który łączy porty wejściowe i wyjściowe. Posiada zdolność do zresetowania i wstrzymania transmisji sygnału. Sterownik zawiera rejestry umożliwiające współdziałanie z gospodarza. Rejestry są zarządzane przez specjalne komendy, które pozwalają na produkcję w stan sterowania ustawiające piasty i zmiany parametrów portów łącza nadawczego. Jest możliwe, aby korzystać z centrum outsourcingu, gdzie urządzenia są połączone szeregowo.

Rodzaje USB koncentratory

Jednym z tych typów – karta wewnętrzna na magistrali systemowej. Służy do podłączenia urządzeń USB-do płyty głównej. Odbywa się to za pomocą karty PCI USB zainstalowane na powierzchni szyny PCI, położony bezpośrednio na płycie głównej. Ten typ USB hub najlepiej jest użyć tych, którzy są zaznajomieni z urządzeniem komputerowym. Ci, którzy nie mają doświadczenia, lepiej jest zatrzymać się w innej formie.

Inny rodzaj – to zewnętrzny koncentrator USB bez zasilania. Takie urządzenie jest proste i stosunkowo tani. jest podłączony do portu USB komputera Ta różnorodność koncentratora USB. To urządzenie jest idealne dla właścicieli laptopów. Użytkownicy domowi mogą również korzystać z tej hub USB, ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że liczba urządzeń podłączonych do komputera za pomocą dołączonego wymaga zasilania portu USB. Ten rodzaj piasty nie jest w stanie zasilać wiele takich urządzeń. W tej sytuacji najlepiej jest używać zasilanych koncentratorów. Jakie są te narzędzia i jak różnią się one od urządzeń bez zasilania?

Zasada działania USB hub Pete jest dokładnie taka sama, jak w piaście bez uprawnień. Różnica polega na tym, że może ona zostać włączona do gniazdka elektrycznego. To sprawia, że możliwe, aby zapewnić pełne zasilanie wszystkich urządzeń, które są podłączone poprzez YUSB. Największym koncentratory USB – semiportovye.

Innym rodzajem takiego urządzenia – komputer pokładowy USB. To urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników notebooków. Jest podłączony do specjalnego portu USB na obudowie komputera oraz pozwala korzystać z dwóch portów zamiast jednego.