844 Shares 5614 views

Preparat "lidokaina" (spray)

Preparat „lidokaina” (spray) jest środkiem miejscowo znieczulającym typu amidowego. Znieczulenie zapobiec, blokując tworzenie i przepływ impulsu nerwowego. Mechanizm działania leku „lidokainy” (spray) z powodu stabilizacji przepuszczalności błony neuronalnej na jony sodowe. Ze względu na zwiększoną electroexcitability progowej prowadzone blokując przepływ impulsu.


Stosowanie leku w szybką interwencję w nosogardzieli gardła, ponieważ wprowadzanie leków tłumione odpowiedni refleksu (połknięcie). Po osiągnięciu tchawicy i krtani lek zdolny do tłumienia kaszlu pragnienia, w niektórych przypadkach prowadzące do skurczu oskrzeli.

Działanie leku osiąga się przez minutę, trwa od pięciu do sześciu minut. Wrażliwość, który redukcję osiągnięto przez zastosowanie, powraca po piętnastu minut.

Lek „lidokaina” (uwalnianiu może być nie tylko rozpylania, ale również żel) jest często stosowany do znieczulenia miejscowego w stomatologii podczas usuwania stomatologii. Lek jest szeroko stosowane w protetyce.

Lek „lidokaina” (spray) przedstawione w znieczuleniu w chirurgii jamy ustnej w praktyce stomatologicznej otworu ropni (powierzchni) mocowania mostka lub korony, ręczne lub instrumentalnej wycinania (usunięcie) rozszerzonej brodawek na języku. Lek ten stosuje się w celu usunięcia skrajnych i ruchome zęby, fragmenty kości. Preparat „lidokaina” (spray) jest wykorzystywane do przeprowadzania analizy rentgenowskiej wyeliminować gardła refleks w wycięcie łagodnego nowotworu na błonie śluzowej w jamie ustnej. Zastosowanie leków przez dzieci w otworze torbieli w gruczołach ślinowych i frenuloektomii.

Oprócz praktyk stomatologicznych, lek ten jest stosowany w praktyce ENT przed tonsillektomia, elektrokoagulacji, mycie nosowych.

Bardzo skuteczny preparat „lidokaina” znieczulenia przed zastosowaniem różnych sond, wprowadzanych w nos lub usta, przed proktoskopów przy wymianie cewnika.

Leki stosowane w ginekologii i położnictwa w okolicy krocza, aby zmniejszyć czułość pola operacyjnego podczas operacji pochwy lub szyjki macicy, z wycięciem błony dziewiczej lub jego luki leczenia.

Lek „lidokaina” (w sprayu). Instrukcje.

Lek jest rozpylany na błony śluzowe. Dawkowanie zależy od rozmiarów i powierzchni oznaczeń anesteziruemoy. Podczas natryskiwania aerozolu na części powierzchni jest składnik aktywny 4,8 mg (lidokaina).

Zaleca najniższą dawkę, która zapewnia zadowalający efekt. Inaczej zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia wysokiego stężenia lidokainy w osoczu. Typowo, jeden do trzech spraye są wystarczające. W niektórych przypadkach (położnictwo) dopuszcza się stosowanie piętnaście czy dwadzieścia dawek. Maksymalna ilość aerozoli nie powinny zawierać więcej niż 40 do 70 kg masy.

Z pomocą tamponu nasączonego lek może być stosowany na dużych obszarach (stosowania u dzieci poniżej dwóch lat).

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i niewydolności nerek, które mają być stosowane dawkowanie wynosi 40% mniej zalecane.

Balon musi przechowywać spray pionie.

Zalecane dawki leku dozwolone do stosowania w okresie ciąży.

Dane dotyczące penetracji leku „lidokainy” w mleku kobiecym są niewystarczające. Zastosowanie w pielęgnacji powinny być pod ścisłym nadzorem specjalisty.

Podczas korzystania z narkotyków możliwe uczucie lekkie pieczenie. Co do zasady, uczucie idzie z rozwojem efektu znieczulającego. Bardzo rzadko można zaobserwować wstrząs anafilaktyczny, bradykardia, niedociśnienie.

Przed zastosowaniem leku lekarz powinien poinformować pacjenta z przeciwwskazaniami do leku.