402 Shares 6662 views

Łańcuchy śniegu z rękami. Szybko i niedrogie

Łańcuchy antypoślizgowe, wykonane ręcznie, zaczynają być coraz bardziej potrzebne. Aby zrozumieć, jak to zrobić, musisz najpierw wiedzieć, co to jest. Tak więc, łańcuchy antypoślizgowe stanowią ochronę, która zamienia zwykłe koło w gumę o wysokiej przepuszczalności. Takie wynalazki są wykonane głównie z wzmocnionego drutu, które jest połączone w taki sposób, aby równomiernie obrócić koło wzdłuż całego obwodu.


Ten projekt składa się z dwóch kabli – wewnętrznych i zewnętrznych. Wzdłuż obwodu biegną równolegle do siebie i są połączone gumowymi "rowkami".

Dlaczego potrzebujemy łańcuchów antypoślizgowych, wykonanych własnymi rękami? Wynalazek doskonale poprawia drożność samochodu, zwiększa właściwości sprzęgła kół na lodzie i błocie. Na przykład, jeśli zamierzasz połowy, najpierw wychodzisz na normalną drogę, a następnie wyjeżdżasz na trudne miejsce. Jeśli wcześniej samochód się poruszał normalnie, teraz możesz utknąć w błocie przez długi czas. Aby temu zapobiec zaleca się, aby nosić łańcuchy na kołach. Teraz możesz spokojnie iść cicho i nie martw się o utknięcie. Miejsca, takie jak stromy wzrost lodowcowy, również nie mogą być pokonane bez specjalnych uniformów.

Łańcuchy na kołach podzielone są na 2 kategorie: miękkie i twarde. W pierwszej kolejności rola belek poprzecznych grają gumowe "rowki", aw drugim – przez elementy łączące.
Są też dwa rodzaje rysunków: "plastra miodu" lub "drabiny". Pierwsze podłużne kable są połączone ukośnie, co powoduje przeplatany wzór. W drugim przypadku są połączone prostymi poprzecznymi liniami, które przypominają drabinę linową. Różnią się także rozmiarem i materiałem produkcyjnym. W ten sposób mogą być stosowane tytan, stal, aluminium itp. Niektóre łańcuchy są dostarczane ze specjalnymi kolcami wykonanymi z metalu.

Co lepiej zrobić łańcuchy śniegu samodzielnie? Nikt nie da ci konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na warunki, w których zamierzasz je wykorzystać.

"Hard" jest lepsze niż "miękkie" radzić sobie z brudem i luźnym śniegiem. Ale w trakcie ich pracy nie zaleca się uzyskiwania prędkości powyżej 40 km / h, ponieważ mogą one uszkodzić elementy przenoszenia samochodu. Gumowe łańcuchy śnieżne znacznie przyczyniają się do zepsucia kauczuku, dzięki czemu można osiągnąć prędkość do 80 km / h.
To samo można powiedzieć o wymiarach: im większe ogniwo, tym wyższa jest przepuszczalność i większa masa. Trudno jest jechać prostą drogą, obciążenie skrzyni biegów wzrasta, przyspiesza się zużycie gumy.

Jeśli już zdecydujesz, czego potrzebujesz, możesz bezpiecznie rozpocząć tworzenie łańcucha antypoślizgowego własnymi rękami. W tym celu należy zakupić konwencjonalny obieg, najlepiej z wzmocnionego drutu. Wykonaj projekt zgodnie z warunkami, w których będzie używany. Nie zapomnij, aby to trochę dłużej niż obwód koła, a następnie można usunąć nadmiar.

Łańcuchy śnieżne do samochodów terenowych mają splot typu "plastra miodu". Pozwala to doskonale pokonać wszystkie przeszkody, radzi sobie dobrze z mokradłami i błotem.