735 Shares 1192 views

„Robotem” różni się od „maszyny”, jaka jest różnica? Co jest lepsze – pudełko „robot” lub „maszyna”?

Dzisiaj wiele modyfikacji i odmian automatycznych skrzyń biegów rośnie z każdym dniem. Niedawno kierowców na całym świecie wiedzą, że istnieje norma automatyczna skrzynia biegów z konwerterem momentu obrotowego. Później samochód zaczął się człowiekowi wariator bezstopniową. I teraz są roboty PPC. Wielu nadal nie ufa obecne rozwiązanie techniczne. Więc co jest lepsze – „automatyczny” lub „robota”? Jaka jest różnica między tymi dwoma pudełkach do wyboru zwykły kierowca?


roboty PPC

Ten PPC lub „box-robota” – to nie jest automatyczne.

W rzeczywistości, przekładnia mechaniczna gdzie sprzęgło i skrzynia biegów Przełącznik wyłączyć uruchomiony w trybie automatycznym. Nazwa tego systemu mówi, że kierowca pojazdu i warunków drogowych tworzą tylko wejście. I wszystkie prace wykonywane w PPC użyciu pakietu elektronicznego według określonych algorytmów. Jest to główna różnica w polu: „Robot” z „maszyną”, która zmienia się w pierwszej kolejności.

„Robot” – to komfort automatycznej skrzyni biegów, wysoka niezawodność i oszczędność paliwa – w rzeczywistości jest to mechanika. W tym przypadku robot box jest często znacznie tańsze niż klasycznych automatycznych rozwiązań. Dziś wielu popularnych i jeszcze nieznanych marek samochodowych wyposażyć swoje samochody jest taka instalacja. Już istnieją producenci, którzy mają ustalone takiego pola w całym zakresie: od modeli budżetowych do premii.

Jak wygląda robota PPC

„Robotem” różni się od „maszyny”? Przynajmniej urządzenie. „Roboty” mogą się różnić między sobą. Jednakże istnieją w tych węzłach coś wspólnego. Ta skrzynia manualna gdzie przesuwanie i sprzęgło jest sterowane elektronicznie. W tych decyzji stosują system tarcia sprzęgła.

Może to być zarówno jednotarczowe i wielotarczowe. W dzisiejszym zwykle używany PPC podwójne sprzęgło. Pozwala to uniknąć strat energii i dynamiki. W sercu „robotów” jest znane mechanika. Na produkcji gotowych rozwiązań. Na przykład, w systemach zautomatyzowanych użyć bazę Speedshift automatyczną skrzynią biegów 7G tronic Z „Mercedes”. Po prostu zainstalowany zamiast przemiennika momentu obrotowego tarcz sprzęgłowych.

SMG od modelu BMW – jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów z elektrohydraulicznym siłownika sprzęgła. Tak, że część techniczna różnica pomiędzy „robot” i „automatyczne” – brak konwertera momentu obrotowego i innych urządzeń elektronicznych. To wszystko różnica.

Napęd robota PPC

PPC-roboty są hydrauliczne lub elektryczne. Jeśli model jest ostatnim napęd, to jest używane jako serwomotorów i mechanizmów. Jeśli jest to hydrauliczne, wtedy praca odbywa się za pomocą cylindrów hydraulicznych, które są sterowane za pomocą zaworów elektromagnetycznych. Specjaliści i marketingu nazywają to napęd elektro-hydrauliczny. Pola te są wyposażone niektóre modele Opla i Forda. Może on być również stosowany hydromechaniczne zespół wspólnie z silnikiem elektrycznym. Silnik w tym przypadku jest, aby przenieść główny cylinder sprzęgła.

Siłownik charakteryzuje się powolnym pracy. Średnia stopa przełączania wynosi około 0,3-0,5 sekundy. A Pobór mocy – jest znacznie mniejsza. Systemy hydro-drive zapewnia stałe ciśnienie, a tym samym koszty energii będą wyższe. Jednak hydraulika znacznie szybciej. Takie rozwiązania są zainstalowane w samochodach sportowych ze względu na dużą prędkością.

Napęd i zakres

Elektryczne „roboty” są najczęściej stosowane w modelach low-end samochodów. Wśród popularnych pudełka można wyróżnić Allshift – Mitsubishi DUALOGIC – Fiat, 2-Tronic – Peugeot. Hydraulika instalowane w droższych modelach.

zarządzanie

Kontroluje robo-CIO specjalny system elektroniczny. Obejmuje on różne czujniki, ECU i urządzenia uruchamiającego. Czujniki monitorują główne parametry. Bardziej w układach hydraulicznych monitorowany poziom ciśnienia, temperatury. Czujniki podać informację do jednostki sterującej. Na podstawie tych sygnałów, urządzenie generuje impulsy sterujące do elementu wykonawczego, według pewnych algorytmów. Jednostka sterująca jest w ciągłej interakcji z wielu węzłów w samochodach.

W systemach hydraulicznych, z wyjątkiem tego, jednostka sterowania zawiera również element hydrauliczny, który uruchamia program sterowania hydraulicznego. To kolejna różnica między „robota” i „Maszyna”.

Robot z podwójnym sprzęgłem

Główną wadą takich decyzji – długi czas reakcji. Prowadzi to do szarpnięć i niepowodzeń w czasie. Wszystko to razem zmniejsza komfort jazdy. Ale to było wcześniej. Teraz ten problem został rozwiązany dwa sprzęgła, zapewniając szybkie przełączanie bez utraty mocy. Kolejną różnicą między „robot” i „maszyna” z następujących powodów: po włączeniu transmisji, kierowca może wybrać inny, a jeśli to konieczne, włącz go bez przerwy. Takie systemy są nazywane pola pereselektivnymi. Ani automatyczne rozwiązanie nie jest jeszcze w stanie zaoferować to.

Kolejną zaletą systemów dwusprzęgłową – Wysoka prędkość. To zależy tylko od szybkości przełączania sprzęgła. Jest on stosowany w popularnej DSG przez „Volkswagen”. „Robotem” różni się od „maszyny”? Trzeba powiedzieć o pierwszym kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze. Jest to bardzo ważne w przypadku małych modeli mikrus samochodowych. Oprócz zwartości, powiedzmy duży pobór mocy. Wysoka prędkość momentu obrotowego stałych zwrotów pozwala uzyskać dobrą dynamikę jazdy i oszczędność paliwa.

Jak działa „robotem”?

Co do pracy, istnieją dwa tryby – automatycznych i półautomatycznych. W pierwszym przypadku, ECU czujników wbudowanych realizuje algorytmy. Każdy robot posiada ręczną skrzynkę. Jest ona podobna do Tiptronic na większość „maszyny”. Ten tryb pozwala przenieść kolejno od najniższego do najwyższego transmisji za pomocą przełącznika.

Box „Robot” i „maszyna”: różnica

Jeśli spojrzeć na tych dwóch systemów w zakresie operacji, to jest trochę inna. W przypadku „automatyczne” nie ma kontroli sprzęgła. Robot zarządza również ich, ale w pełni automatycznie. "Robot" – mechaniczny, automatyczny – System hydromechanical. Na tym polega różnica z „maszyny”.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przyspieszenie późno. Płyn w automatycznej transmisji nie może natychmiast przeciwdziałanie skutkom wału napędzanego. Oni nie są tak mocno powiązane – jest to swego rodzaju „bezpiecznik”. Transformator będzie się swobodnie obracać nawet gdy coś utknie. Sprawność konwertera jest mała, więc niektóre z mocy jest tracona. Jeżeli silnik jest wyłączony, „maszyna” nie może pracować.

Plusy i minusy

„Robotem” różni się od „maszyny”? Minimalna cena. Wśród tych zalet można wyróżnić niezawodną konstrukcję.

W sercu – mechanika, który został gruntownie przebadanych i sprawdzonych. Instrukcja niezawodność transmisji w ich znacznie lepsze i CVT i „automatyczny”. Uważa się również, że korzystanie z manualną skrzynią biegów może przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa. Na przykład, niektórzy właściciele twierdzą, że oszczędności do 30%. Zrobotyzowany skrzynia biegów zużywa mniej oleju. Więc tutaj są wystarczająco 2-3 litrów, a przekładnia CVT zje 7. Liczba równą liczbie na manualną skrzynią biegów.

Mechanika jest znacznie prostsze i tańsze naprawy, chociaż kierowcy pisać na forach, że usługa jest dość drogie. Ale większość uszkodzeń można zrobić z rękami, z niezbędnym doświadczeniem. życie sprzęgło jest również zwiększona. W warunkach mieście kierowca często stoi w korkach i na wzrost funkcji sterowania ręcznego będzie bardzo przydatna. Wśród braków – braku zdolności firmware urządzenia.

Prędkość mniej niż maszyny. W mieście chcesz, aby przełączyć się do trybu półautomatycznego. otwiera się wspina się sprzęgło.

różnice wizualne

Jeżeli właściciele samochodów nie wiedzą jak odróżnić „automatyczne” i „robota”, wybierając samochód, przyjrzeć selektora. Jeśli jest tam znak P, to jest automatyczne. Jeśli jest tylko N i R, to jest „Robot”.

Jaki rodzaj transmisji wybrać?

Jeśli porównać zalety i wady, a żadna transmisja ma swoje zalety. W przeciwnym razie, producenci przyniosłaby najlepsze rozwiązanie. Wybór zależy bardziej od osobistych preferencji. Trudno powiedzieć, co jest lepsze: „automatyczne” lub „robota”. Należy zauważyć, że z automatyczną skrzynią biegów – gładką, manualna skrzynia biegów – dynamiki. Więc zorientowali się, co „Robot” różni się od „maszyny”.