224 Shares 9622 views

Miód pszczeli trawa. Większość roślin miód

Coraz częściej właściciele terenów podmiejskich i domków poświęcić swój wolny czas hodowli własnych pasiek. Przyczyną rozwoju pszczelarstwa kolec jest szeroka gama wysokiej jakości produktów wytwarzanych przez pszczoły, a także wzrost zainteresowania produkcją ekologicznie czystego miodu.


Pszczoły są zioła do głównego miejsca zbierania nektaru. Na terenach zasianych przez nich owady zbierają rekordowe plony.

produkty pszczele mają bardzo cenne właściwości, a to nie dotyczy tylko miód. Do leczenia różnych chorób stosuje się:

 • propolis;
 • wosk;
 • mleczko;
 • pyłki i inne produkty pszczele.

Miód nazwa jest ściśle związany z zakładu, w którym gromadzą się owady pracowici nektaru (gryki, guma arabska, mięty pieprzowej, itd). Jeśli to było zbierane przez pszczoły z różnych roślin, miód, produkt nazywa się kwiatowy lub mieszany.

Budowa obszarach podmiejskich: sadzenie rośliny kwitnące w pobliżu pasiek, ich charakterystyka

Niektóre gatunki roślin są szczególnie interesujące z pszczelarzami. Są to najbardziej wydajne w czasie kwitnienia, a większość pyłków obdarzony cennych właściwości, które wpływają na jakość gotowego produktu. Zbieranie ziół dla pszczół miodnych, konieczne jest wzięcie pod uwagę istotnych czynników:

 • czas rozpoczęcia kwitnienia;
 • kwitnienia trwania okresu;
 • cenne właściwości roślin;
 • Ilość zebranej miodu z jednego hektara uprawy;
 • w szczególności upraw roślin wieloletnich (lub nie).

Działki mogą być wysiewane w pobliżu pasieki miód kultur, które w czasie kwitnienia mają najbardziej wartościowe cechy. Na liście najbardziej popularnych ziół w zestawie:

 • gryka;
 • krwawnika;
 • miętowy;
 • oregano;
 • koniczyna;
 • melisa;
 • słonecznik i wiele innych.

Weźmy pod uwagę cechy niektórych upraw.

gryka

Gryka jest lista najcenniejszych roślin zielnych, które wykorzystywane są przez pszczelarzy do zbierania najwyższej jakości miodu. Okres kwitnienia zaczyna miesiąc po wysiewie. Jej czas trwania wynosi 28-35 dni. Kultura zakorzeniła się w niemal wszystkich regionach kraju, w tym tych znajdujących się w zimnym klimacie. Gryka jest cenną rośliną dla pszczelarzy.

Miód pszczoły trawa jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ mają silny zapach, który rozprzestrzenia się daleko poza uprawami, a tym samym służąc jako swego rodzaju punkt odniesienia. W zależności od warunków pogodowych, zbierając nektar może być złamane. W normalnych warunkach, wydajność od 60 do 100 kg na hektar pierwszego stopnia miodu.

gryka wysokość wynosi od 15 cm do pół metra (w zależności od odmiany). Zakład nie jest kapryśne warunki atmosferyczne, a więc dobry korzeń w różnych strefach klimatycznych. gryczana kwiaty są białe i różowe, średnie pąki, które wydzielają przyjemny zapach. Zapach przyciąga pszczoły, powodując spieszyć te pola zlachnym.

W czasie, gdy rozpoczyna kwitnienie, wielu pszczelarzy przygotować na wywóz mobilnych pasieki uli w miejscach, gdzie są rośliny. Po zainstalowaniu domów bee, konieczne jest, aby obserwować zachowanie się owadów. To zajmie kilka dni. Pomimo tego, że jest to doskonały gryka roślin miodu, zdarza się, że pszczoły zignorować to rośliny kwiatowe, które mogą być kosztowne dla pszczół. W takich sytuacjach trzeba lubić ule mogą być gromadzone i szybko transportowane do innych obszarów.

koniczyna

Zakład należy do wieloletnich traw, ma kilka odmian: czerwony, różowy i biały. Wszystkie trzy gatunki uważa się pierwszorzędną miodu roślinę i wykorzystania jako pasza dla zwierząt. Clover ma złożony kwiatostan, przyciąga pszczoły z ich zapachem. Roślina jest odporna na suszę i ciepła. W dobrych warunkach pogodowych medosbora wydajność w czasie kwitnienia jest większa niż 100 kg na hektar.

Koniczyna czerwona (na zdjęciu powyżej) jest bardziej wymagający do gleby i środowiska, w którym rośnie. On nie toleruje deszczową pogodę, wysoką wilgotność i zacienione obszary. Biały nie jest tak kapryśna, czuje się dobrze w zimnym, mroźne okresy. Ługowoj jest wysoce dostosować do prawie każdej glebie, ale nie lubi wilgotne i zacienionych miejscach. Jak rodzaj czerwonej koniczyny, forma dzikiej winorośli znajduje się w niemal całym kraju.

Koniczyny razem z innymi ziół wysianych do zwiększenia ilości ładunków miodu w porcjach, przy czym stosuje się go jako paszy dla zwierząt. Kwiatostan ma kształt głowy, która ma od 30 do 100 kwiatów. rośliny rozgałęziające się poprawić w drugim roku. W czasie kwitnienia głowy jest włączone do podłoża. Koniczyna, którego zdjęcie jest przedstawiony powyżej, jedną z najczęściej stosowanych roślin miodu.

miodunka

To odnosi się do bylin z rodziny Boraginaceae. Miodunka jest jednym z ziół, okres, który przypada na pierwszy miesiąc wiosny kwitnienia. Ten wczesny pszczoła roślina rośnie w Eurazji, znalezionych w Jakucji na Syberii.

Kiedy kwitnie miodunka, płatki i ubij ją najpierw mieć czerwony odcień, ale w końcu staje się kwiatostanu kolor niebieski. Miód jeden z pierwszych przetwarzane przez pszczoły po hibernacji. Roślina ma wiele wartości w medycynie. Miód uzyskany zbieranie nektaru, niezwykle przydatny w ich właściwościach.

Zakład posiada łącznie 15 gatunków, z których większość rosnących w Europie. Ze względu na niezwykle atrakcyjny wygląd i cechy posiadał korzystne miodunka, siać go z przyjemnością w przydomowych ogrodach i kwietniki. Niezależnie od podgatunku rośliny medosbor średnia wynosi około 100 kg produktu na hektar.

fireweed uzkolisty

Fireweed wąski liściach roślin bardziej znany jako wierzbowej zioła. Bardzo często można je znaleźć na nieużytkach i leśnych oparzeń. Jest to roślina wieloletnia z kipreyny rodziny. Stem obficie pokryte liśćmi lancetowate i kwiatostany kończy liliowy lub fioletowy odcień. Początek kwitnienia i zbioru miodu przypada w połowie czerwca i trwa prawie do końca lipca. Ivan herbaty uważane za bardzo przydatne dla organizmu ludzkiego, ponieważ ma właściwości lecznicze. Miód, zebrane z kwiatów fireweed uzkolistogo, wyjątkowo pachnące i smaczne, ale główną zaletą jest nadal uważane jego możliwości medycznych.

Zakład można znaleźć niemal w całym kraju. Wierzba Jurek popularne wśród ludzi i jest stosowany w medycynie ludowej. Fireweed miód zioło dla rodzaju pszczół nie potrzebują specjalnego sadzenia. Zakład tkwi również na terytorium wszystkich regionach kraju, a można je znaleźć niemal wszędzie: to został wybrany przez łąki, pola, brzegi lasów, terenów przydrożnych.

lebiodka

Okres po kwitnieniu oregano, trwa od lipca do połowy września. Roślina ma wiele innych nazw: las mięty, płyta główna, oregano, kostolomnaya trawie. Ma bezkonkurencyjny smak i jest doskonała roślina miód. Oregano można znaleźć na terenie Rosji, a także na Krymie, na Ukrainie iw Mołdawii. Roślina lubi dużo światła, tak często spotykane na łąkach, w pobliżu lasy i rozległe łąki. Kwiatostany znajdują się na samym szczycie łodygi. Kolor, kolor i zapach przypominający innego roślinnego – tymianku, z tą tylko różnicą, że oregano – wyprostowany, to łatwo zobaczyć między innymi ziołami.

Miód z tej rośliny jest dodawany do likierów, piwa, kwas chlebowy i innych produktów, jak trawa to niezwykle użyteczny. Czas zbiorów miodu przypada na pierwszy września, kiedy kwiatostan nabiera tempa. Zakład jest używany do celów farmaceutycznych oraz w tradycyjnej medycynie.

nawłoć

Nawłoć zioło jest członkiem roślin łąkowych miodu, które należą do lat roślin Compositae. Kwiatostany samotny, nie rozgałęzione, zebrane w wiechy koszy. Kwiat żółty odcień, ma złożony kształt.

Nawłoć prawie kwitnie przez całe lato, a nawet w połowie września, trawa jest łatwo wykryć rodzaju kwiatostany. Jest to dobra roślina miód z wysokim procentem zawartości cukru, co jest ważnym czynnikiem w kolekcji. Nawłoć rośnie w całym kraju, z wyjątkiem regionów graniczących z krajami Azji Środkowej. Ten przedstawiciel astrowatych znosi upałów, bez przerywania procesu kwitnienia.

wrzos

Jęczmień jest silnovetvistoe bylina, która wygląda bardziej jak krzew. Wysokość łodyg – 30 cm, ale czasami może osiągnąć znacznik metrowy. Tuleja jest gęsto pokryta krótkimi i miękkie, w kształcie klina liści. Na górze znajduje się Heather dzwonkowate kwiaty obu płci. Czas kwitnienia roślin miód wychwytuje większość latem i wczesną jesienią. Czynnik ten pozwala kontrolować czas zbierania miodu z wykorzystaniem pasiek mobilnych.

Heather dotyczy ziół leczniczych, ma właściwości lecznicze. Jakość ta jest uwzględniona w sprzedaży zebranego miodu, podnosząc ceny produktów. Sezon zbierania nektaru zaczyna się w połowie czerwca. Produkt jest inny kolor i smak. Co do zasady, wrzos miodu ciemnoczerwonego koloru, o przyjemnym zapachu i lekko cierpki i gorzki smak. Szczególną cechą jest silna lepkość pompowanie, przez co trudno ciągnąć proces. Miód wrzosowy słabo krystalizuje.

Krwawnik pospolity – Jesień miód trawa

Krwawnik pospolity należy do kategorii zwykłych roślin miód, który można znaleźć niemal wszędzie w stepie, lasów, łąk, w pobliżu dróg, składowisk. Trzpień ma jednolitą strukturę stojącej wysokości 20 cm na metr. Zbiorów miodu rozpoczyna się w środku lata i kończy się pod koniec września. Z trochę w postaci koszy kwiatów, krwawnik szczególnie dobrze postrzegane przez wszystkich ras pszczół. Szczególna wartość roślin Honey – kwitnienia później. Podczas zbierania nektaru z innymi ziołami nad i pszczoły stają się mniej ziemi, roślina ta kwitnie. Pszczelarze są dalej jesień krwawnik miododajnej zioła.

miętowy

Gatunek ten należy do późnego letniego miodu roślin. Peppermint – wieloletnie zioła. Jej liście są użyteczne oleje. Roślina może osiągnąć wysokość 90 cm. Mint małe purpurowe kwiaty, które są zebrane w oryginalnych Spikelets klastrów. Roślina wydziela przyjemny zapach, który przyciąga pszczoły. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i może trwać do sierpnia miesięcy. Peppermint uzyskane i smaczne słodki miód bursztynowy odcień.

nostrzyka

Rośliny krzaczaste osiąga jeden i pół metra wysokości. Znajduje się on w wąwozie na skraju drogi, na łąkach. Zarośla koniczyny mają korzenny duszącym zapachu. Zakład znajduje się w wykazie ziołowych miodu z wysokim procentem kolekcji cennych produktu. Melilotus ma zdolność do wytwarzania nektaru w każdych warunkach pogodowych. Zakład ma inny kolor: Najczęstszą odmiana białych pączków, ale można znaleźć trawy i żółte kwiaty.

Miód z koniczyny często ma biały kolor. Fragrance mgliście przypomina wanilię. Zmontowane produktów przez długi czas nie krystalizuje, utrzymując zapach kwiatów.

Siać koniczyna wolnych partiach nie ma sensu. Roślina ta jest uważana za jedną z zaprzysiężonych wrogów plantatorów i ogrodników, jak w rzeczywistości, jest chwastem trawa. Jednakże koniczyna niezbędnym śladowym pierwiastkiem wymaganego do wzmocnienia komórek i zwiększenie wytrzymałości kolonii pszczół.

echinops

Nektaru w okresie kwitnienia Echinops obejścia wszystkich uprzednio wymienionych postaci. Od 1 do 1000 kg ha zebrane (czasami ta wzrasta do pół t) wartościowego produktu, jego jakości. Roślina znana jest pod wieloma nazwami, ale najczęściej nazywany jest oset lub perestrelom.

Można zauważyć wszędzie. zarośla dwu metrowe z niebieskimi kwiatostany rosną we wszystkich rodzajach miejsc: Działki, składowiska odpadów, zboczach wąwozów, na skraju lasu, stepu. Stężenie cukru w ponad 60% – jest głównym czynnikiem, który przyciąga owady. Za godzinę, za rośliny mogą „służyć” 180 owłosionych kobiet pracujących.

Przegorzan kulisty – jedynym przedstawicielem tego rodzaju z wysokiej wydajności. Przed zakupem nasion ważne jest, aby nie pomylić go z innymi rodzajami grup: Echinops rosyjskim i wysokie.

Echium vulgare

Pomimo skromnego wyglądu, zakład został zawarty w pierwszej dziesiątce miodu ziół. Jak z limonki, siniak w sezonie kwitnienia, emituje duże ilości nektaru. Wysoka wydajność przy odbiorze produktów jest głównym czynnikiem. Wielu pszczelarzy zaszczepiono wylądować tę roślinę jako smak miodu i doskonałych właściwościach.

W czasie zbierania nektaru 1 ha uprawy rekrutowanych co najmniej 800 kg produktu na najwyższym poziomie. Od siniak – wieloletnia trawa, jest opłacalna dla nich siać obszary w pobliżu obszarów miejskich i podmiejskich. Najczęściej zakład znajduje się na terenach otwartych. Tylko z błękitnego nieba można porównać do nadzwyczajnym pięknem dywanów.

Rośliny te są tylko częścią listy roślin miód, który można dodać nawet bardzo dużą ilość krzewów, drzew i traw. Podczas kwitnienia, są one interesujące dla pszczelarzy. Lista może zawierać drzewa akacji, wapna, jabłko i innych przedstawicieli owocu. Dla krzewy mogą być bezpiecznie nadana głóg, Starszy, amorficzny i rozmaryn.