438 Shares 8043 views

soda oczyszczona

Lek jest środek zobojętniający kwas jest stosowany w leczeniu zgagi i obniżenie stężenia kwasu w żołądku. Lekarz, w pewnych warunkach, możliwe jest również przypisanie wodorowęglanu sodu do regulowania reakcji kwasowo-zasadowej we krwi lub moczu pacjenta (w celu obniżenia wartości pH, to znaczy, że są mniej kwaśne). Lek ten jest często przepisywany do innych zastosowań. Ze względu na szybki neutralizacji kwasu solnego soku żołądkowego przychodzi bardzo szybko krótkoterminowy efekt zobojętniania kwasu charakteru. Z powodu podniesienia pH śluzu oskrzelowego, plwociny w stan ciekły (staje się mniej lepki) i zaczyna jastrzębia. Lek nie powoduje hiperkalcemii hiperkalciurią jak wodorowęglan wapnia. Kiedy występuje ssanie rozwój alkaloza – zwiększenie pH w tkankach, w tym krwi. Ze względu na zmniejszenie ryzyka nietrzymania osadzania alkalizacji w drogach oddechowych kwasu moczowego.


„Wodorowęglan sodu” dostępny jako 5% roztwór do wstrzyknięć (szklane butelki o objętości 200 ml i 400 ml) lub 8,4% roztwór do infuzji (30 szklanych butelek po 200 ml w kartony) i 7,5% roztworu badania mikrobiologiczne. Ponadto jest on wytwarzany w postaci proszku, pakowany w 2, 10 lub '50 Powder trwać do czterech razy dziennie, w zależności od przyczyny, ale robią to wyłącznie na receptę. Jeśli proszek jest stosowany jako środek zobojętniający kwas, to po posiłku przedział powinien być jedną lub dwie godziny, dokładnie przemyto dół pełnego szklance wody. Jeśli jest powołany z innego powodu, jest on stosowany niezależnie od posiłku. Nie można wziąć wodorowęglan sodu z pełnym żołądkiem. Nie zaleca się stosowania tego leku przez okres dłuższy niż 2 tygodnie. Jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nadanie tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat nie powinno być. Przechowuj lek w warunkach pokojowych w ciemnym miejscu.

Kiedy lekarz nominacja wodorowęglan sodu, pacjent powinien poinformować go o innych leków, które on używa. Na przykład, aspiryna, benzodiazepiny, flekainid, ketokonazol methenamine metotreksat, chinidyna, antybiotyki sulfonamidy, tetracykliny lub witaminy. Jeżeli zatem przypisuje się lekarza wodorowęglanu sodu i jest konieczny podział czasu podawanie leków z nie odstępie krótszym niż dwie godziny. Należy poinformować lekarza o wysokim ciśnieniu krwi, niewydolności serca, choroby nerek, niedawno przebytym krwawieniem z żołądka lub jelit. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, należy skontaktować się z lekarzem. Ponadto należy zrobić, gdy planuje ciążę lub karmi piersią. Lek zwiększa ilość sodu w organizmie, więc będąc na zawartość sodu w diecie powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego środka.

Podczas stosowania leku należy monitorować zmiany w kondycji, a wszelkie odchylenia natychmiast zasięgnąć porady lekarza. wodorowęglan sodu może powodować wiele efektów ubocznych. Należą do nich: zwiększone pragnienie, skurcze brzucha, wzdęcia, silne bóle głowy, nudności, wymioty (przypomina fusy), utrata apetytu, rozdrażnienie, zmęczenie, częste oddawanie moczu, powolny oddech, obrzęk stóp i nóg, krew w moczu. Gdy te objawy, lekarz może potrzebować informacji o żywności, które pacjent przyjmował wcześniej się one pojawią. Intensywne wydzielanie się dwutlenku węgla, przez reakcję leku z kwasem chlorowodorowym może spowodować perforację ściany żołądka.

Wodorowęglan sodu jest przewidziany do objawów w kwasicy metabolicznej. W tym chorób zakaźnych, cukrzycę, zatrucia, martwica, chorób nerek. Lekarz może zalecić ten lek jako leczenie objawowe zgagi lub wyeliminować dyskomfort w żołądku spowodowanego niskim pH soku żołądkowego. Jego stosowanie jest wskazane w objawowym leczeniu kaszlu twardą rozładowania plwociny, która dołączona jest do występowania różnych chorób układu oddechowego. wodorowęglan sodu sprzyja stan pacjenta, spowodowane przez choroby morskiej lub powietrznej. Może to przypisać lokalnie: w przypadku zapalnych chorób oczu, górnych dróg oddechowych, do jamy ustnej, lub jako środek rozsadzający woskowiny.