206 Shares 7238 views

Jak tynk ściany

Wystrój ściany tynkowanie i sufity – jeden z końcowych etapów mających na celu wyrównywania powierzchni przed malowaniem lub tapetowanie. Proces jest dość czasochłonne i wymaga pewnych umiejętności, więc najlepiej, oczywiście, lepiej jest pozostawić profesjonalistom. Jednakże, jeśli jesteś ze względów Zapisz postanowił nauczyć się tynk siebie – nic nieosiągalny w tym pragnieniu nie tylko trzeba starannie i dokładnie traktować ten proces. widać, że każdy metr kwadratowy można dostać lepsze, i jesteś bardziej zadowolony z siebie. Tak, jak tynk na ścianie?


Każdy tynk – rozcieńcza się wodą do wymaganej konsystencji, mieszaniny piasku i spoiwa, który jest stosowany jako cement, gips lub wapna. Tynk cementowy powinny być stosowane tam, gdzie zwiększona wilgotność, na przykład w łazience. W suchych pomieszczeń mieszkalnych bardziej korzystnie gipsem lub wapienny, pozwalając na ścianach, jak to możliwe „oddychania”. Proszę zwrócić uwagę na środowisko w pomieszczeniu przed podjęciem decyzji, jak tynk na ścianę. Sieci handlowej posiada szeroką gamę gotowych mieszanin gipsu, jednak możliwe jest przygotowanie mieszaniny lub oddzielnie. Proporcje i konsystencja roztworu zależy od celu, do którego warstwa jest przeznaczona.

Tynk z trzech warstw: zarysowania płaszcz, podkład i lakierowanie.

Obryzg – dolną warstwą, aby zapewnić niezawodną przyczepność tynku do materiału zasilającego. Rozwiązanie wymaga mobilności, więc dla spójności powinna być podobna do gęstej śmietany. Gleba musi być zrobione grubsza: roztwór nie powinien „unosić” i przesuwając się pod własnym ciężarem. Ta sama konsystencja jest zrobione i gładzi.

Zanim ściany gipsowej, przygotowanie powierzchni: dokładnie oczyszczone ze wszystkich nadmiarze i zestaw „Beacon” – drewnianych listew lub części ogniowego, które można kupić w sklepie. „Latarni”, grubość danej grubości warstwy są ściśle przez poziom w odległości od siebie, aby w powyższej zasady (przyrząd spłaszczenia obryzg) nakłada się na dwa sąsiednie „nawigacyjny”. W miejscach, gdzie między „latarni” a ścianą istnieje luka, przerwa musi być wypełnione roztworem lub dołączyć klinów.

Teraz jesteś gotowy do renderingu. Lekko wilgotna powierzchnia ściany i do przestrzeni pomiędzy „latarni” szpachli, kielni lub specjalnym wiaderku ostre ruchy rzuca rozwiązanie ruchu w dół. Strzał Moc potrzebna jest taka, że ściana utworzona „naleśniki” zamiast nierówności, grube oczywiście opowiada się za „latarnię”. Przyjąć zasadę, a pod kątem ostrym (40-45) jest mocno dociskając ją do „Beacon” spłaszczenie warstwę, usuwając nadmiar roztworu. Gdy roztwór wykorzystać, należy usunąć beacons osadzone roztwór porów i zaravnivaem. Gdy ta warstwa wyschnie i przestał się rozpadać Wreszcie zastąpienie drewnianej pływaka i przejść do podkładu.

Warstwa podkładu stosowana w 2-3, 6-8 mm każdy. Nałożyć zaprawę kielnią na całej szerokości i oddolnym „transportowane” do ściany. Oczywiście, każdy powinien mieć poprzednią warstwę do wyschnięcia przed nałożeniem następnej. Ostatnią warstwę zwilżania powłokę wierzchnią, a także przed ścianą tynku.

Lakierowanie stosuje się około 4 mm grubości. Po wyschnięciu zaprawy jest wykonany drewniany pływak. Ściskając tarka do ściany przesunąć ją do ruchu kołowego na całej powierzchni. A ostatni – Wygładzanie szpachlą z powierzchni roboczej pokrytej gumowym. Wygładzanie najpierw pionowo, a następnie poziomo i ściany – gotowy. Po całkowitym wyschnięciu można pomalować lub pasty.

Izolacja termiczna gipsu różni się od zwykłej kompozycji podkładu. W rozwiązaniu jako wypełniacz, zamiast piasku, to trociny, pumeks, żużle lub tym podobne (lekkie i porowate) materiałów. Zwłaszcza w kontaktach z takiego rozwiązania nie ma, oprócz tego, że zwiększa się czas mieszania.