126 Shares 4552 views

Zhyul Vern: A Biography, kreatywność

Zhyul Vern, którego biografia dla dzieci i dorosłych – francuski pisarz, uważany za klasykę literatury. Jego prace przyczyniły się do powstania science fiction, a także mieć motywację do praktycznej eksploracji kosmosu. Jakie życie mieszkał Zhyul Vern? Jego biografia jest oznaczony przez wielu osiągnięć i trudności.


pisarz pochodzenia

Lat życia naszego bohatera – 1828-1905. Urodził się nad brzegiem Loary, w mieście Nantes, w odległości spaceru od jej ujścia. Poniżej przedstawiono obraz – obraz miasta, odnosząc się do czasu o życiu pisarza, który nas interesuje.

8 february 1828 urodził Zhyul Vern. Jego biografia byłby niepełny, gdybyśmy nie powiedzieć rodzicom. Jules urodził się w adwokata rodziny Pierre Verne. Ten człowiek miał własne biuro i chciał swojego najstarszego syna do pójścia w jego ślady i zrozumiałe. Matka przyszłego pisarza, z domu de la Fyuye Allott pochodził z długiej linii stoczniowców Nantes i armatorów.

dzieciństwo

Od wczesnych lat badania zauważył pisarz Jules Verne, krótką biografię. Dla dzieci w wieku od 6 lat nie było wystarczająco dużo możliwości wyboru zorganizowanego kształcenia. Dlatego Zhyul Vern poszedł do sąsiada na lekcje. Była to wdowa po morzu kapitan. Kiedy miał 8 lat, wstąpił do seminarium św Stanisława. Po tym, Zhyul Vern kontynuował naukę w liceum, gdzie otrzymał klasyczne wykształcenie. Uczył łaciny i greki, geografii retorykę, nauczył się śpiewać.

O tym, jak studiował prawo Zhyul Vern (krótka biografia)

4 klasy szkoły – czas, kiedy po raz pierwszy zapoznać się z twórczością tego pisarza. Dla pozaszkolnej czytania w tym czasie zaleca się jego powieść „Captain w Piętnastki”. Jednak biografia Jules Verne w szkole, czy i przetestowany, jest bardzo powierzchowna. Więc zdecydowaliśmy się opracować na to, w szczególności, w jaki sposób przyszły pisarz studiował prawo.

Otrzymał tytuł licencjata w 1846 roku, Zhyul Vern. Biografia jego młodych lat, oznaczonych przez fakt, że musiał stale odporne na próby swojego ojca, aby go prawnikiem. Pod silną presją ze swoim Zhyul Vern został zmuszony, by studiować prawo w swoim rodzinnym mieście. W kwietniu 1847 roku, nasz bohater postanowił udać się do Paryża. Tutaj przeszedł niezbędne badania w 1. roku studiów, po czym wrócił do Nantes.

Pierwsza gra, kształcenie ustawiczne

Jules Verne jest silnie przyciąga do teatru, do którego napisał dwie sztuki – „spisek prochowy” i „Aleksander VI”. Zostały one przedstawione w wąskim kręgu przyjaciół. Verne był świadomy, że teatr – to przede wszystkim Paryż. Udaje mu się jednak, nie bez trudności, aby uzyskać pozwolenie od ojca, aby przejść do stolicy, aby kontynuować naukę. Jest radosnym wydarzeniu Verne'a odbywa się w listopadzie 1848 roku

Ciężkie czasy dla Jules Verne

Jednak główne wyzwania były przed pisarz Jules Verne. Krótka biografia jego wielkiej wytrwałości oznaczone objawia się w kolizji z nimi. Ojciec pozwolił synowi kontynuować naukę tylko w sferze prawa. Po ukończeniu Law School w Paryżu i otrzymał dyplom, Zhyul Vern nie powrócił do kancelarii ojca. Znacznie bardziej kusząca dla niego perspektywa pracy w dziedzinie teatru i literatury. Postanowił pozostać w Paryżu i entuzjazmem zabrał się do rozwoju swoich wybranych ścieżek. Trwałość nie złamał nawet na wpół zagłodzony istnienia, który miał walczyć, bo ojciec nie chciał mu pomóc. Zhyul Vern zaczął tworzyć wodewil komedia, libretto różnych klasycznych oper, dramatów, choć nie mogli sprzedać.

W tym czasie żył z przyjacielem na poddaszu. Obaj byli bardzo biedni. Pisarz został zmuszony kilka lat prace dorywcze. To nie rozwinął swoje usługi w biurze notariusza, bo zostawiła bardzo mało czasu na prace literackie. To nie trwało, a także w pracy urzędniczej w banku Zhyul Vern. Krótka biografia niego w tym trudnym czasie naznaczonym korepetycje, zapewniając przynajmniej trochę pieniędzy. Zhyul Vern uczy studentów prawa.

Odwiedzenie biblioteki

Nasz bohater jest uzależniony od wizyty Biblioteki Narodowej. Nie słuchał debat naukowych i wykładów. Zawarł znajomość z turystów i naukowców. Zhyul Vern zapoznanie się z geografii, astronomii, nawigacji, odkrycia naukowe. Nakazał z książek informatycznych, które go interesują, na początku nie do końca sobie wyobrazić, co by go potrzebują.

Praca w teatrze lirycznym, nowe prace

Po pewnym czasie, a mianowicie w 1851 roku, nasz bohater dostaje w teatrze Lyric, nowo otwarty. To rozpoczął pracę jako sekretarz Zhyul Vern. Biografia, kreatywności i ciekawych faktów o nim kolejne lata powinny być przedstawione w szczegółach.

Zhyul Vern zaczął pisać w gazecie o nazwie „Musée de Famy”. W tym samym 1851 roku z pierwszych opowiadań Jules Verne zostały opublikowane w tym czasopiśmie. Ten „pierwszy okręty marynarki meksykańskiej”, przemianowany później na „Dramat w Meksyku”; i „Podróż do wnętrza balonu” (inna nazwa dla tego produktu – „Dramat w powietrzu”).

Znajomość Alexandre Dumas i Victor Hugo, małżeństwa

Zhyul Vern, wciąż początkujący pisarz spotkał się z Aleksandrom Dyuma, który zaczął go protekcjonalnie; jak Viktorom Gyugo. Nie jest wykluczone, że to Dumas poprosił swojego przyjaciela, aby skupić się na temat podróżowania. Verne miał wielkie pragnienie, aby opisać cały świat – rośliny, zwierzęta, przyroda, zwyczajów i ludzi. Postanowił połączyć sztukę i naukę, jak również do osób, które dotąd niespotykane postacie w swoich powieściach.

Verne w styczniu 1857 roku ożenił się z wdową po nazwie Honorine de Vian (nee Morel). W czasie małżeństwa, dziewczynka miała 26 lat.

pierwsza powieść

Po pewnym czasie, Zhyul Vern postanowił zerwać z teatru. Jego pierwsza powieść, zatytułowana „Pięć tygodni w balonie”, zakończył w 1862 Dumas zaleca się iść z tym do pracy Hetzel, wydawca „Journal of edukacji i rozrywki”, przeznaczony dla młodszego pokolenia. Jego powieść o wykonane balonowych odkryć geograficznych była oceniana i wydany na początku przyszłego roku. Etzel wykonany kontrakt długoterminowy z udanego debyutantom- Zhyul Vern było stworzenie 2 tomy rocznie.

Powieści Juliusza Verne'a

Jakby nadrabiamy stracony czas, pisarz zaczyna tworzyć różnorodne produkty, z których każdy jest prawdziwym arcydziełem. W 1864 roku pojawia się "Podróż do wnętrza Ziemi", a rok później – "Z Ziemi na Księżyc" i "Captain Travel Hatteras", aw 1870 – "Around the Moon" W tych pracach Zhyul Vern został zaangażowany 4 główne problemy, które zajmowane w czasie świat naukowych: Zdobycie bieguna, kontrolowane balonem, latanie poza grawitacyjnych i tajemnic Ziemi podziemi.

„Dzieci kapitana Granta” – piąta powieść Verne'a, który ukazał się w 1868 roku. Pisarz po jego opublikowaniu postanowił połączyć wszystkie wcześniej napisane i pomyślane książki w tej samej serii, którą nazwał „Extraordinary Voyages”. Powieść „Dzieci kapitana Granta” Verne'a autor zdecydował się na pierwszą książkę z trylogii. Obejmuje ona, oprócz niego, następujących prac: 1870 „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” i powstał w 1875 roku, „The Mysterious Island”. Paphos łączy bohaterom tej trylogii. Są to nie tylko turystów, ale także zawodnicy z różnych rodzajów niesprawiedliwości, kolonializm, rasizm, handel niewolnikami. Pojawienie się tych prac przyniosły mu światową sławę. Wielu stało interesujący życiorys Jules Verne. Rosyjski, niemiecki i wiele innych języków po jakimś czasie zaczęły pojawiać się jego książki.

Życie w Amiens

Zhyul Vern w 1872 opuścił Paryż i nigdy nie wrócił. Przeniósł się do Amiens, małego prowincjonalnego miasteczka. Wszystko biografia Jules Verne od tego czasu jest zredukowany do słowa „praca”.

Napisana w 1872 roku powieść, autor „dookoła świata w osiemdziesiąt dni” spowodował niezwykły sukces. W 1878 roku opublikował książkę „Captain w Piętnastki”, który protestował przeciwko dyskryminacji rasowej. Praca ta stała się bardzo popularna na wszystkich kontynentach. W swojej kolejnej powieści, opowiada historię wojny domowej w latach 60-tych w Ameryce „, kontynuował ten temat. Książka nazywa się „Północ przeciwko Południu”. Została ona opublikowana w 1887 roku.

Łącznie Zhyul Vern stworzył 66 powieści, w tym niedokończone, opublikowanych pod koniec 20 wieku. Ponadto jest autorem ponad 20 opowiadań i powieści, 30 sztuk, jak również kilka prac naukowych i dokumentalnych.

Ostatnie lata swojego życia

Zhyul Vern 09 marca 1886 roku został ranny w kostkę Gaston Verne, jego siostrzeńca. Strzela do niego z rewolweru. Wiadomym jest, że Gaston Verne był psychicznie chory. Po tym incydencie, pisarz musiał zapomnieć o podróży.

W 1892 roku nasz bohater otrzymał zasłużoną nagrodę – Legię Honorową. Jules oślepł na krótko przed śmiercią, jednak w dalszym ciągu tworzyć dzieł nadiktovyvaya nich. 24 marca 1905 na cukrzycę zmarł Zhyul Vern. Biografia dla dzieci i dorosłych, przedstawionych w tym artykule, nadzieja wywołał zainteresowanie jego pracy.