799 Shares 6318 views

choroby paznokci

Jak paznokieć może ocenić stan zdrowia danej osoby w ogóle. Zdrowe paznokcie są różowe. Wyglądają one gładkie, błyszczące i wypukłe. Ale nie wszyscy tak dobre rzeczy. Nail choroba – to zjawisko bardzo często, a kwestia ta obejmuje znaczną część populacji. Jeśli zakłócony wzrost paznokci, czy zostały one narażone na odkształcenia, może to być oznaką choroby. Choroby paznokci mogą mieć różny charakter. Jeśli paznokcia lub wokół wykrytego zaczerwienienie lub stan zapalny, a także zbierania ropy, co oznacza infekcję, – wszystko to jest to sygnał do skierowania do specjalisty.


Krwiak pod paznokciem – jeden z najczęstszych problemów, które przynoszą chwilowy dyskomfort. Powstaje on w wyniku urazu paznokcia, tak jak od silnego uderzenia. W tym przypadku, paznokci zmienia kolor z czarnego na bordowym.

Innym rodzajem choroby paznokci – chromonichia. Gwóźdź staje różne kolory: żółty, niebieski, zielony, czerwony, fioletowy. Znaki te wskazują, że dana osoba cierpi na choroby serca, zaburzenia krążenia krwi, a także zaburzeń organicznych.

Niektórzy ludzie cierpią zmiękczania paznokci. W tym przypadku, gdy gwoździe są miękkie i cienkie, przejmują biały kolor i są odkształcone jako krzywizny krawędzi. Wskazuje to niewłaściwemu diety, organicznych chorób, zaburzeń układu nerwowego.

Dla wielu osób jest to rowki na paznokcie w postaci poprzecznych lub podłużnych fałd. Pewna ich liczba jest normą. Jednakże, jeśli przekraczają one granice tego, co jest dozwolone, może to być objawem niektórych chorób, takich jak łuszczyca, słabe krążenie krwi, niedobór cynku. Występują one również w wyniku odmrożeń lub ciężkiej gorączki.

Czasami może pojawić się paznokcie białe plamy. Zjawisko to nazywane jest leukonychia, a jest to spowodowane wejściem powietrza pod paznokciem z powodu różnych urazów.

Istnieją pewne choroby paznokci, dla których są one stopniowo zmniejszane, tracą połysk, podział i ostatecznie wypaść. Choroba ta nazywana jest zanik. Powodem tego może być na poziomie lub uszkodzenia macierzy organicznej choroby. Z pozytywnego wyniku leczenia paznokci mogą rosnąć ponownie.

Dość poważna choroba paznokci – grzybica paznokci. Jest to infekcje spowodowane przez grzyby, pasożyty na gwoździu. Istnieją trzy typy choroby. Choroby paznokci tworzą grzybic wywołanych przez dermatofity. Tak więc zgrubienia paznokci, warstwowy i skrobania paznokcia od wyciąganego białego proszku, który jest infekcyjny.

Grzybicze są powodowane przez drożdże, przede wszystkim szkodliwych paznokcie. Jest to spowodowane długotrwałym wystawieniu na działanie wilgoci. W tym przypadku, paznokci może stać się luźne i ostatecznie rozbić.

Trzeci typ – że grzybice, które są spowodowane przez grzyby pleśniowe. Gdy takie uszkodzenia gęstnieć i paznokcie kruszą się na końcach.

Grzybica paznokci jest jedną z najczęstszych chorób w okolicy. Najgorsze jest to, że zakażenie grzybicze mogą być przenoszone przez kontakt z pacjentem, gdy są stosowane w higienie spójnik, basen, sauna. Ponadto, choroba może się zarazić podczas wizyty w salonie paznokci.

Jeśli nastąpiła jakakolwiek zmiana w wyglądzie paznokci, nie powinny opóźniać leczenia, lub starają się je ukryć. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że choroba zniknie sama. Jeśli nie szukać w odpowiednim czasie pomocy medycznej, choroby grzybicze może uderzyć i zdrowe paznokcie, a ostatecznie może to doprowadzić do utraty paznokcia. Choroba jest bardzo nieprzyjemne i trudne do wyleczenia. Obecnie jednak istnieją skuteczne leki przeciwgrzybicze, które pozwalają paznokcie, aby powrócić do stanu pierwotnego. Po tym wszystkim, zadbane dłonie i piękne paznokcie są zdrowe cechą każdej osoby.