797 Shares 6286 views

stan astmatyczny

Stan astmatyczny – patologiczny stan astmy, co stwarza realne zagrożenie dla życia. Reprezentuje ona znacznie powstałej atak astmy, która nie jest zatrzymywany przez zwykłych zestawów leków rozszerzających oskrzela (wziewne) i który powoduje pojawienie się objawów niewydolności oddechowej. Stan astmatyczny wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Ważne jest, aby zrozumieć i mieć świadomość potencjalnego zagrożenia stanu astmatycznego, aby przeprowadzić jej zapobiegania na początku.


Charakterystyczne objawy astmy taki status, jako niezdolność do końca propozycję przed końcem, duszność, nie przechodzi nawet w spoczynku. Może wystąpić uczucie ucisku w klatce piersiowej, pojawienie niebieskie kółka wokół warg. Może to być również poczucie dezorientacji, niepokój, niezdolność do koncentracji. Aby ułatwić pacjentowi ciężko dysząc wzmacniania mięśni szyi i brzucha. Osoba zaczyna siedzieć lub stać, pochylając się znaleźć wygodną pozycję do oddychania. Wszystko to jest charakterystyczne dla pierwszych objawów niewydolności oddechowej.

Stan astmatyczny, w odróżnieniu od astmy, nie może towarzyszyć świszczący oddech i kaszel. Stan ten powoduje znaczne uszkodzenie dróg oddechowych, w którym brakuje powietrza (i wdychanego i wydychanego) nie powoduje występowanie kaszlu i świszczącego oddechu.

znaki ostrzegawcze często występują przed pojawieniem się stanu astmatycznego. Choć czasami zdarza się bardzo szybko, a następnie skręcić w uduszenia. Według niektórych najnowszych badań, pacjenci nie są dobrze zabezpieczyć się przed narażeniem na alergeny w domu lub w pracy. Rzadko używać miernika szczytowego przepływu i biorąc wziewnych glikokortykosteroidów. Wziewnych steroidów są nowoczesnych leków przeciwzapalnych, które są bardzo skuteczne w obniżaniu reakcji zapalnych dróg oddechowych.

Przyczyny stanu astmy jest nadal nieznany.

Do diagnozy „stanu astmy”, lekarz musi przeprowadzić ogólne badanie, w którym jest zdefiniowana jako użycia mięśni pomocniczych do oddychania. Lekarz powinien również sprawdzić tętno, częstość oddechów, obecność świszczącego oddechu podczas wdechu i wydechu. Ponadto można skorzystać z dodatkowych funkcji testy do oceny wydajności układu oddechowego: test dla utlenowania krwi, tlenu, szczytowego przepływu wydechowego. Następnie przeprowadzono badania i innych narządów: jamy ustnej, gardła, górnych dróg oddechowych, klatki piersiowej.

Niestety, stosowanie tradycyjnych inhalatorów nie reaguje stanu astmatycznego. Leczenie należy zazwyczaj odbywa się poprzez regularne stosowanie aerozoli, i pozajelitowego podawania leków, takie jak prednizolon i epinefryna. Również korzystne podawanie pozajelitowe terbutaliny, siarczan magnezu (w celu rozluźnienia mięśni oddechowych) i inhibitory leukotrienów (leków przeciwzapalnych).

Leczenie stanu astmatycznego, który nie reaguje na lek stosowany w astmie, powinny być wykonywane w szpitalu, jakie mogą być wymagane wentylację mechaniczną. Po ostrym ataku odbywa, jest zmniejszona wydolność płuc. Jednakże potrzeba pozostać na oddziale intensywnej terapii nie jest stracone.

Na potrzebę pilnej hospitalizacji nie występują, należy natychmiast rozpocząć leczenie jak najszybciej pierwsze objawy są niewielkie. W obecności astmy należy regularnie pokazywany przez lekarza: będzie on sprawdzić światła wydajność i odbiór przypisze odpowiednie leki.