382 Shares 6723 views

Mara Dzheyd Skywalker i Luke Skywalker

Mara Dzheyd – postać z uniwersum Star Wars. Po sprzedaży studio Lucas Disney, stał się legendą, a także ich związek z Lukiem Skywalkerem i oryginału Canon już żadnego związku. Jednak jej los został opisany w książkach opublikowanych przed 2014 r.


Sługa Imperium

Mara Dzheyd urodził się w '17 BBY (według chronologii Gwiezdnych Wojen CANON). Miejscem jego urodzenia nie jest znana, ponieważ okazało się, że Imperator Palpatine, kiedy dostrzeżone i zniszczył pozostały Jedi. Cesarz nie zabił dziewczynę i się jej agentem.

Cała jej młodość spędził w szkoleniu, aż była w stanie udowodnić, że jest godny, by stać Ręka Imperatora. Następnie miała zaledwie 14 lat.

Mara weszła w posiadanie kosmicznych i robota R3. Dziewczyna miała silny związek z Mocą, Palpatine, żeby mógł komunikować się telepatycznie z nią stale i wydawać rozkazy.

Główne obowiązki Mary chciała ocalałych Jedi i nadzorował sprawy Dartha Vadera. Jade zawsze nadzieję, że prędzej czy później Vader zdradził Palpatine'a. Wtedy dziewczynka będzie mógł zająć jego miejsce i stać się pierwszym uczniem Lorda Sithów. Stopniowo jednak Mara Dzheyd zaczyna wątpić, że była jedynym szpiegiem w służbie Imperatora Sithów.

Pierwsze spotkanie z Lukiem

Mara dostaje kolejne zlecenie Palpatine'a – znalezienia Luke'a Skywalkera. Dziewczynka idzie na Tatooine i wnika w pałacu Jabby przebraniu tancerza Arica. Jednakże ochrona Hutt natychmiast podejrzewa coś było nie tak w zachowaniu dziewczyny, a kiedy użyła siły, został wydalony z pałacu. Co oznaczało niepowodzenie zadania.

Głównym celem Maryi było uczestniczyć w wykonywaniu na świecie Dyunnom Luke, Han Solo i Leia. Można powiedzieć, że Luke Skywalker i Mara Dzheyd nie poznał, gdyby nie jedno „ale”. Po pewnym czasie, Luke miał wizję, w której widział Maru i wyniku egzekucji, jeśli dziewczyna wzięła w nim udział. To ona „pomógł” umrzeć Luke.

Kilka miesięcy po awarii Mara ponownie pełnił zadania Imperatora, aby zobaczyć przyszłość, w której Luke i Vader zabił Palpatine'a. I ostatni rozkaz cesarza stała – aby zabić Luke'a Skywalkera.

wędrowny

Są „Star Wars” przez jej prawem. Mara Dzheyd był przekonany, że Luke Skywalker pozwolił jej życie. W głowie ona ciągle słyszy ostatniej kolejności nauczyciela. Gdy Imperium spadła, Mara długo wędrował. Finansowanie kończy, a od zwykłego życia luksusu musiały zostać porzucone.

Przez długi czas przeżyła, biorąc przypadkowych zleceń. Jednym z takich miejsc pracy przyniósł ją do innego byłego szpiega Palpatine – Lyumiey. Rywale spotkali się w walce, a Mara stracił miecz.

Przemyt i nowe spotkanie z Lukiem

Wtedy Mara Dzheyd poszedł do przemytnika zespołu Talon Karrde. Dzięki jego zdolnościami, szybko stała się najlepiej w swoim zespole.

Po jednym z nalotów w ręce przemytników okazało Luke'a Skywalkera. Karrde postanowił sprzedać Jedi wysłanników nowego imperium, więc Mara wolno było go zabić. Ale Łukasz był w stanie uciec, a Jade został wysłany, by go złapać. Jednak, gdy obaj byli w lesie Myrkr planeta, sytuacja uległa zmianie. Teraz większość myśliwy musiał być uratowany od ogólnej Thrawna. Aby przetrwać, wróg musiał pracować razem. Mara i Luke Dzheyd przez dłuższy czas skutecznie ukryte dopóki nie zostali uratowani przez Hanam Solo i Karrde, który wziął jeden z jego znajomych. Po tym, wrogowie New Empire Steel i przemytników.

Na stronie Republiki

Przemytnicy Karrde zostali schwytani przez Imperium, zmuszając Maru włączyć Łukasza za pomoc. Razem uratowany znajomych Jade. W końcu, Mara, Karrde i jego zespół byli po stronie Nowej Republiki.

W jednej bitwie Jade prawie umarł – że został uratowany przez Luke'a. Ranny został zabrany na Coruscant, gdzie otrzymała leczenie, ale przypadkowo poszedł do więzienia. Uwięzienie było krótkotrwałe, jak Mara znał lokalizację centrum sterowania imperium. Skywalker, z pomocą swoich przyjaciół pociągnął dziewczynę.

Jade zaczęła pracować z Łukasza. Jedi nauczył ją znać Force. Klacz stopniowo udało się przezwyciężyć chęć zabicia Skywalkera. Zdała sobie sprawę, że jest to po prostu zemsta Palpatine.

Klony na planecie Mara spotkała Lyuyuka – klon Skywalkera. Po zabiciu go, ona przeprowadzona na polecenie cesarza, wolny od cierpienia. Gdy zakład klonowania została zniszczona, Luke dał Mara miecz ojca. Po tym Jade podjęła ostateczną decyzję, aby stać się Jedi i porzucić ciemną stronę.

Kilka miesięcy później znalazła nauczyciela – Jedi Kyle Kattarna. Później Mara prowadził sojusz przemytników. Potem przeżyłem wiele więcej przygód. Otwarty kilka działek. Luke przyznał w swej sympatii, a nawet uratował mu życie.

Luke Skywalker i Mara Dzheyd: miłość

W jednym biegu przez Skywalkera widział śmierć Maryi, a następnie natychmiast poszedłem jej szukać. Znalazł jade w świecie Nirauan i wyznał swoją miłość. Obaj Jedi złapany w pułapkę śmiertelnej gdzie Luke nie oferują dziewczynę o rękę. Mara uzgodnione.

Mara Dzheyd, zdjęcie które można znaleźć w artykule, żona Luke'a Skywalkera w prywatnej ceremonii, która została przeprowadzona Cam Solusara. Wkrótce para wymieniane pierścienie i śluby i zostały uznane za męża i żonę.

Ślub początkowo niska Co zmieniło się w życiu Maryi, nawet gdy ona nadal zaangażowana w zwykłych pracach. Wkrótce jednak opuścił sojusz przemytników, decydując się na pomoc Luke i Zakon Jedi.

Po pewnym czasie, Mara objęła córka studentka Leia i Han Solo – Jaina. Młody wyznawca ona przedstawiła swoją zmodernizowaną „Bounty Hunter”.

Mara zaczęła wykonywać misję Oredna, jeden z nich prawie umarł z powodu straszliwego wirusa, który został wydany przez Yuuzhan. Uratował jej potęgi.

Choroba a ciąża

Po pewnym czasie, Yuuzhan poszedł na wojnę i najechał galaktykę. Mara Dzheyd Skywalker był pierwszym Jedi do czynienia z nimi. Jej wartość ogromne trudności, aby wydostać się z walki zwycięsko.

Jednak wieloletnie zatrucie prowadzi do choroby. Z każdym dniem coraz gorzej Jedi. Ciągłe walki tylko pogorszyły sytuację. Chewbacca umarł w wojnie – jeden z Han Solo. Ale Mara nie mogła uczestniczyć w nabożeństwie – nie pozwól choroby.

Jade umarł, ale został uratowany – Han Solo zdobędzie antidotum. Ale wkrótce, Mara znowu poczuła się gorzej. Okazało się, że była w ciąży. Siła pomógł jej zrozumieć, że ona spodziewa się chłopca.

Wszystko ciąża dla przyszłej matki opieką Łukasza i całej rodziny Solo. Kiedy rodzi się dziecko, postanowił nazwać na cześć Ben Kenobi.

Wojna z Yuuzhan kontynuowane. Republika wycofał, nawet poświęcić swoje stolitsey- Coruscant. Skywalker schronił się na Hapes. Więcej Mara nie miał czasu, aby stać się mentorem Jaina Solo, teraz odbywa się tylko własnego syna.

Aby wygrać, Luke i Mara zauważony na żywo poruszający planety, która poleciała do Coruscant. Potem przyszedł razem w walce statków i Vongów. Po długiej walce Vongów zostały pokonane. Wojna się skończyła.

rodzina

Mara całą uwagę na rodzinie. Kiedy Ben dorastał, ona pozwoliła mu iść do uczniów do Jacena Solo, pomimo faktu, że Łukasz nie ufa jego siostrzeńca.

Po pewnym czasie dowiedziałem się, że Lyumiya Mara żyje. On i Luke poszedł jej szukać. Jed nie mógł jej znaleźć pierwszy, ale w walce omal nie umarła, mając zatrute dart.

Stopniowo Mara zauważył dziwne zachowanie Ben mentora. Kiedy jej syn nie było, była przekonana, że winę za Jacena. Luke i Mara udał się w poszukiwaniu nauczyciela i ucznia.

śmierć

Ben był w stanie znaleźć. Powiedział, że jego były mentor i Lyumiya wspólnicy. Mara Dzheyd Skywalker Jacen wytropił i starał się przekonać go do jasnej stronie. Ale on odmówił. Kobieta zgodziła się, że jest to niebezpieczne dla Bena i postanowił go zabić.

Złapała się z nim w Hapes, gdzie bitwa miała miejsce. Klacz prawie udało się wygrać, ale Jacen rozprasza jej złudzenie syna i umieścić zatrutą strzałę. Umiera, Mara obiecała, że Luke jej zemsty.

Na wieść o śmierci żony, Skywalker postanowił, że winę za ten Lyumiya i zabił ją. Za śmierć Maryi jako zemsty Jaina Solo, który w tym celu musiał zabić brata.