370 Shares 7402 views

Fabuła Bułhakowa „Psie serce” po rozdziale

Opowieść o „Psie serce” Bułhakowa została napisana w 1925 roku, w latach 60. rozprzestrzeniać samizdat. Publikacja o niej za granicą miała miejsce w 1968 roku, ale w Związku Radzieckim – tylko w 1987 roku. Po tym został przedrukowany wielokrotnie.


„Psie serce” Synopsis Bułhakowa: bohaterowie

Profesor Przemienienia bierze do domu z ulicy bezdomnego psa Sharik. Filipp Filippovich – lekarz, on odbiera pacjentów w domu, do swojej dyspozycji siedem pokoi, które słyszy się w ramach nowego rządu. Shvonder który zarządza komitet dom, walczy o sprawiedliwość w społeczeństwie. Napisał artykuł w gazecie, czytanie dzieł Engelsa i marzy o rewolucji światowej. Według niego, lokatorzy powinni mieć takie same korzyści. Oferuje on równy profesora prawa z piłką, jak trzeba opanować siedem pokoi – to też.

„Psie serce”. Fabuła Bułhakowa Dewastacja – w głowach!

Imprezy odbywające się w marcu 1917 roku. Filipp Filippovich – człowiek jest nie tylko kompetentny i bardzo kulturalny i posiadania niezależnego umysłu. Bierze krytyczną zmian rewolucyjnych. Profesor oburzony czyniący zepsuć. Wierzy, że to zaczyna się chaos w ludzkich umysłach. A przede wszystkim konieczne jest, aby zaprowadzić porządek zamiast znosić wszystko w społeczeństwie. Filipp Filippovich stanowczo sprzeciwia się jakiejkolwiek przemocy. Jest on przekonany, że dobroć można oswoić najdziksze zwierzę i strach nie pomoże albo biały lub czerwony. On tylko paraliżuje układ nerwowy. Gdy piłka po raz pierwszy pojawił się w mieszkaniu profesora, udał się na „chuliganów”, jak przystało na bezpański pies. Ale wkrótce okazało się całkiem przyzwoity dom pies. Kiedy po raz pierwszy wprowadzone na kołnierzu, był gotów spalić się ze wstydu. Ale szybko zorientował się, że ulica, atrybut ten jest postrzegany przez innych psów kundli, z zazdrości. W dniu poprzedzającym operację, piłka, kryty łazienka, myśląc o wolności. I doszedł do wniosku, że lepiej jest być istotą rozumną, arystokratyczny pies, i będzie – to jest po prostu bezsensowna demokratów, nie więcej niż miraż.

„Psie serce” Synopsis Bułhakowa: eksperyment

Genialny naukowiec medycznych prof Preobrazhensky i jego asystent Bormental zdecydował się na eksperyment, który doprowadził do nieoczekiwanego ich tragikomicznych konsekwencjach. Przeszczep pies przysadkę mózgową mózgu i jąder mężczyzn, są wielkim zaskoczeniem, otrzymał od człowieka, zwierząt! W oczach Przemienienia wszystkich przestępstwa, stale głodny bezpański pies piłka po prostu zamienia się Homo sapiens w ciągu kilku dni. On dostaje nowe imię. Teraz jego nazwisko jest Sharikov Poligraf Poligrafych. Jednak zwyczaje, to jeszcze pies. Profesor jest brane za jego edukację.

Co za straszny błąd! Fabuła Bułhakowa „Psie serce”

Medycznych i biologicznych eksperyment kończy społeczny, moralny i psychologiczny. Piłka staje się coraz bardziej niebezpieczna, arogancki i opanowania. Może z niego i że mamy coś lepszego, jeśli materiał źródłowy był tylko pies. Ale problemem jest to, że odziedziczył ludzkich organów należały do przestępców. Były to 25-letni bezpartyjny i bezczynny Klim Chugunkin. Był sądzony trzy razy i za każdym razem jest uzasadniona. Że dowody nie było mało, po czym wyskoczył z pochodzenia, w zawieszeniu został skazany na 15 lat więzienia. Zatem Philipp uzależnił się eksperymentować brzydka rzeczywistość. Z Shvonder byłego psa i zbrodniarz w jednej osobie zaczyna aktywnie uczestniczyć w „budowaniu lepszej przyszłości.” Shvonder sposób, inspiruje Sharik nowe postulaty, ale nie obciąża każdą kulturę. Kilka miesięcy Polygraph został mianowany szefem wydziału oczyszczania miasta koty. Od zwierząt, którym piłka jest zadławienia z tej rozkoszy, to idzie i ludzi: Bormental grozi z pistoletu, a dziewczyna-maszynistka – redukcja. Profesor i jego asystent przyznać, że zrobili z najdroższy pies obrzydliwe brudu. Aby poprawić błąd, zrobili ponownego przekształcenia.

MA Bułhakowa „Psie serce”. Podsumowanie epilog

Przez profesora w mieszkaniu przyszedł detektywa z policji i oskarżyła go o zabójstwo obywatela Sharikov. Filipp Filippovich poprosił Bormentalja pokazać ludzi pracuje ich psa. Asystent otwiera drzwi do pokoju, nie prowadzi piłkę. Policja rozpoznała go jako obywatela. Prokuratorzy nie ma. Piłka pozostał w mieszkaniu profesora, który utrzymuje się w eksperymentowaniu.