303 Shares 5051 views

Co nosić ze spódnicą ołówkową? Porady dla stylistów

Co nosić ze spódnicą ołówkową? Przynajmniej raz w życiu każda kobieta zadała to pytanie. Nawiasem mówiąc, czy wiesz, że ta sprawa zajmuje honorowe miejsce w szafie dla każdej fashionistki już od 1940 roku? To właśnie wtedy projektant mody Christian Dior wzbogaca przemysł kosmetyczny o kolejny świetny pomysł. Dzisiaj prostą odzieżową spódniczkę jest dla każdego – od ucznia po szkole wyższej do wczorajszego absolwenta pracującego w biurze i starszej pani biznesu. Wszyscy stylista zgadzają się, że ta odzież jest jednym z elementów szafy podstawowej. Wyjaśnienie tego nie jest trudne: spódnica nadaje się do każdego rodzaju figur, podkreślając jednocześnie jego zalety i ukrywając jego niedociągnięcia. Wysoka "szczupła", wzrośnie biodra, tworząc ładne okrągłe oczy, a "dandy", przeciwnie, rozciąga się wizualnie, wydłuża nogi i wygładza brzuch. Spódnice ołówkowe o wysokim pasie są bardzo popularne, ponieważ łatwo dopasować się do każdego stylu – biznesu, romantycznego, kezhual, bohemian.

Klasyka

Zanim powiesz, co nosić ze spódnicą ołówkową, należy podkreślić, że rzeczy są szyte w różnych odmianach. Uważa się, że klasyczny "ołówek" różni się długością do środka kolan i zwężającą się w dół sylwetką. Biodra powinny być napięte. Kolory są głównie ciemno – czarne, szare, brązowe; Materiał – gęsty. Niedawno jednak pytanie o tym, co nosić ze spódniczką ołówkową, jest skomplikowane faktem, że na półkach sklepowych jest coraz więcej nowych modeli: z przeceną taliową lub zaniżoną, z podstawkami, wkładkami z innych materiałów, elementami dekoracyjnymi, takimi jak dywaniki i hafty, Kieszonki i fałdy. Należy zauważyć, że jeśli masz zamiar nosić spódnicę, jak mówią "zarówno w święto, jak iw pokoju" lepiej jest dać pierwszeństwo najbardziej neutralnej wersji klasycznych tonów ciętych i wyciszonych.

Wybierając strój

Więc co nosić ze spódnicą ołówkową? To zależy przede wszystkim od tego, jaki obraz chcesz utworzyć. Jeśli jesteś samodzielnym kobietą, aktywnym i biznesowym, spódnica powinna być ciasna, dobrze zachować kształt, a nie przyciągnąć wzroku. Możesz wykonać komplet z czarnym lub korpusem rajstopy i butów na średnim piętrze. Jako "wierzchołek" będzie pasować do ścisłej koszuli lub krótkiej kurtki. Czy chcesz wygładzić nadmierną wagę? Wymień koszulkę luźną koszulką jedwabną lub wiąż ją jasnym szalikiem na szyi.

Casual styl

Jeśli masz spódnicę do codziennego noszenia, możesz pokazać fantazję. Na przykład, jak Ci się podoba produkt wykonany ze skóry? Wydaje się prowokujące, ale bardzo eleganckie. Można go nosić butami dżokejowymi i kamizelkami. Rękawice z cienkiej skóry do łokcia będą wykończeniem – w tym kształcie, nie jest wstydem chodzić na wesołym spacerze z przyjaciółmi, patrząc na kino, restaurację, a nawet muzeum. Ogólnie rzecz biorąc, jaśniejszy kolor spódnicy, tym bardziej staje się nieformalna. Szczególnie odważne młode kobiety nawet wybierają spódniczki z nadrukiem, łącząc je z różnego rodzaju wierzchołkami, koszulkami i chłodnym sezonie – z obszernymi sweterami.
Jeśli chodzi o buty, preferencje są słusznie przyznawane piętach i platformy. Baletki, sneakers i mokasyny powinny być odłożone, aż będziesz nosić dżinsy.