761 Shares 9822 views

Trzeba / należy w języku angielskim

czasowniki modalne musiał / zawsze musi powodować zamieszanie wśród uczących się języka angielskiego. Mają trudności w identyfikacji funkcji tych słów. Najważniejsze jest to, że są one naprawdę bardzo podobny w użyciu, ale wciąż mają inny odcień. Ponadto trzeba / należy, między którymi różnica jest tak trudne do odróżnienia studentów, którzy mają inną specyfikę tworzenia propozycji w czasie. To o wszystkich niuansach, porozmawiamy dziś w naszym artykule.


Co to czasownik modalny?

Na początek przyjrzyjmy się, co to jest czasownik modalny. Słysząc słowo „czasownik”, wiele osób rozumie to dosłownie, to znaczy popełnienia jakiegoś działania. Jest to błędne postrzeganie. Fakt, że czasowniki modalne nie wyrażają żadnych działań. Wyrażają one postawę mówiącego do pewnego procesu. Tak więc, można powiedzieć: „Gram na pianinie”. Tutaj odbywa się bezpośrednio wpływać i zaangażowany prosty czasownika oznaczającego „play”. I możemy powiedzieć:

 • Umiem grać na pianinie.
 • Muszę grać na pianinie.
 • Muszę grać na pianinie.
 • Muszę grać na pianinie.
 • Nie mogę grać na pianinie.

W tym przypadku, ten sam efekt różnych czasowników modalnych wyrażać różne postawy wobec niego, aby móc związany w, doradzić, nagany, zabronić – wszystkie funkcje czasowników modalnych. W tym celu można, należy, trzeba, trzeba , trzeba. Różnica między nimi jest tylko w innym zakresie. W zależności od tego, co chcesz wyrazić, musimy podjąć odpowiednie wyrażenia modalne.

Co zrobić czasowniki?

Dlaczego zdecydowaliśmy się na to czasowniki muszą / musi? Fakt, że są one bardzo podobne w swoich funkcjach. Oba są używane w znaczeniu „powinien”. Szczególnie kłopotliwe staje się sytuacja, w której musimy korzystać z tych czasowników w przeszłości lub przyszłości napięta. Fakt, że jedna z tych form nie jest w tych czasach, a czasownik być zastąpiony, informacje mają być przekazywane rzetelnie i zrozumiałe dla osoby mówiącej do was w języku angielskim.

Trzeba / należy: różnicę

Jeśli mówimy o różnicach między tymi czasowników modalnych, nie będzie dużo więcej punktów. Oprócz rdzenia, co oznacza, że jest różnica w obecności form przejściowych, a także inne podejście do tworzenia różnych typów zdań. Tutaj, na podstawie rodzaju czasowników. Jednym z nich jest silny, a drugi – jest słaby. Stąd jest to różnica w tworzeniu zdań pytających i negatywnych. Zarówno czasownik trzeba, musi mogą być stosowane w podobnych struktur, ale każdy z nich zachowuje się inaczej. Co więcej, w ostatnich latach, musi ona coraz mniej stosowane ze względu na fakt, że coraz więcej osób zaczęło korzystać z poczucia „obowiązku”, jak wpływ z zewnątrz. A znaczenie słowa jako świadomości poczucia obowiązku ze strony głośnika jest stosowany znacznie rzadziej.

Funkcje aplikacji muszą

Musi – czasownik, który jest podany na łatwiejszą badania. Co można powiedzieć o jego przeciwnik. Załóżmy, zrozumieć wszystkie zawiłości stosowania muszą.

Funkcje modalnej czasownika ma słabe właściwości. Ma to na celu zapewnienie, że ludzie nie mylić z niego skorzystać jako silnego poczucia „konieczności”, a w innych rozwiązaniach. Co to znaczy? Oznacza to, że powstawanie zdań pytające, jak również negacji czasownika pomocniczy. Na przykład:

 • Muszę wstać wcześnie. Muszę wstać wcześnie.
 • Czy trzeba wstać wcześnie? Trzeba wstać wcześnie?
 • Nie muszę wstawać wcześnie. Nie muszę wstawać wcześnie.

Jak widać, czasownik nie zachowuje się w propozycjach, jak kiedyś obserwować zachowanie silny „mieć”. (Masz psa? Nie ma żadnego cukru).

Tu warto przypomnieć, że, jak wiemy znaczenie czasownika, mają ma dwie formy, które są wykorzystywane w zależności od osoby oraz liczby podmiotu w zdaniu.

 • Ja, ty, my, oni muszą wstać wcześnie.
 • On, ona, ono musi wstać wcześnie.

Inną cechą jest obecność formy czasownika napięte. Tak więc, jest stosowany w przeszłości miał postać napięta, a kiedyś w przyszłości – będzie musiał.

 • Musiałem wstać wcześnie. Musiałem wstać wcześnie.
 • będę musiał wstawać wcześnie. Będę musiał wstać wcześnie.

Należy pamiętać, że wszystkie wnioski nacisk nie tylko na obowiązku i wymuszony, czyli wpływem pewnych czynników, oprócz ludzkich pragnień. W tym samym czasie i w przeszłości iw przyszłości również korzysta z pomocy czasownika za sprawy edukacji i zaprzeczenie.

 • Czy trzeba wstać wcześnie? Ci zostali zmuszeni wstawać wcześnie?
 • I nie trzeba było wstać wcześnie. I nie trzeba było wstać wcześnie.
 • Trzeba będzie wstać wcześnie? Trzeba będzie wstać wcześnie?
 • Nie będę musiał wstawać tak wcześnie. Nie będzie potrzeba mi wstać tak wcześnie.

Cechy moszczu aplikacji

Zwracamy się do drugiego przedstawiciela obecnego odcień modalności. Z czasownika musi sytuacja jest nieco prostsze. Po pierwsze, ma on dość prosty sens – „powinien”. Każdy rozumie go dokładnie tak, jak chcesz. Człowiek z racji swoich przekonań musi wykonać pewne działania. W obecności ujemnych cząstek, wyrażona zakazu pewnego procesu.

 • Muszę iść do tej partii. Muszę iść do tej partii. (Rozumiem, że muszę to zrobić).
 • Muszą kupić dom. Mają na zakup domu. (Zdają sobie sprawę, że potrzebują go).
 • Nie musi to zrobić. Nie powinien tego robić.

Osobliwością tego czasownika jest, że podobnie jak większość modalnych słowy, on jest silny. Oznacza to, że budowa pytań i negacji nie potrzebuje niczyjej pomocy.

 • I nie musi iść do tej partii. Nie muszę iść do tej partii.
 • Musisz kupić dom? Należy kupić dom?

Inną charakterystyczną cechą tego słowa jest mieć tylko jedną formę dla wszystkich osób, liczb i czasów. Jeśli trzeba użyć takiego wyrażenia w czasach przeszłych lub przyszłych, a następnie przyjść z pomocą, którą znamy trzeba ustawić czas ze swoją formę.

 • Musiałem udać się do tej partii. Musiałem udać się do tej partii.

Wartość tą należy również używane w znaczeniu „być” w kategoriach wątpliwości odcieniem z pewnością, w przeciwieństwie do niepewnego maju.

 • Musiał zachorował. On musi być chory.
 • Mógł zachorował. Może był chory.

I ostatni szczegół jest kategorycznie nie do cząstek po czasowniku.

Trudności w korzystaniu

Trudności w aplikacji są nie tylko z czasownikami musi i musiał. Gramatyka – nauka jest dość skomplikowany i wymaga opieki, cierpliwości i wytrwałości. Tylko w takich warunkach ty przestrzegać wszystkich zasad i swoje wyjątki. Największą trudnością nie jest nawet w wyborze czasownika, jak przy stosowaniu jej pożądany kształt. Wiele trudności jest użycie czasownika pomocniczego zrobić, nie, nie. Studenci często starają się słabą silną czasownika i vice versa. Dopiero praktyka i ciągłe szkolenie będzie korzystał z tych słów na poziomie automatycznym.

tabelaryczne zestawienie

Teraz, podsumowując, chciałbym zebrać wszystko w jednej tabeli dla dodawanych różnic jasności i typowych cech tych dwóch słów. Tak, czasowniki i musi mieć do nich, zazwyczaj użyć:

musi

trzeba

Zakaz powinien założenie

powinien, zmuszony z powodu okoliczności

silny

słaby

Nie używa czasowników pomocniczych

wykorzystuje czasownik zrobić, robi, czy tworzenie pytań i negatywów

1 kształt twarzy: Musi

2 kształt twarzy: trzeba, ma

1 forma tymczasowa: musi

3 tymczasowa forma: musiał, musiał, będzie musiał

nieobecność do

obecność na

Ćwiczenia ćwiczyć

Najlepszym ćwiczeniem skonsolidować zasady stosowane czasowniki muszą / musi być propozycja na tłumaczenia z języka rosyjskiego na język angielski. Na przykład:

 1. Musimy nauczyć się ten wiersz na jutro.
 2. Zostali zmuszeni do opuszczenia.
 3. Chciała zadzwonić do mnie w 5.
 4. On jest zmuszony iść do liceum.

Jest również bardzo dobrze wyszkolony możliwość korzystania z odpowiednich form wieloznaczny zadanie. Na przykład:

 1. Ona … tu przez trzy dni. (Musi)
 2. Ja … Ja dużo trenować. (Musi)
 3. … ty … otwierać drzwi? (Musi)

Innym dobrym przykładem ćwiczenia to nie tylko tłumaczenie wniosków i ich zastosowanie w mini-dialogów. To zanurza studenta w rzeczywistej sytuacji, a on rozumie, że to jest bardzo ważne, aby wyrazić swoje myśli w celu zrozumienia go potrzebuje. Na przykład:

– Dzień dobry. Gdzie idziesz?

– Dzień dobry. Muszę iść do sklepu.

– Dlaczego?

– Mamy złamaną płytkę, i musimy kupić gotowe potrawy w sklepie.

To nie jest cała lista możliwych ćwiczeń, ale tutaj najważniejsze – aby rozpocząć. Dalsza praktyka i praca doprowadzi cię do sukcesu, a będziesz używać czasownika modalnego łatwo.